Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So kwi 28, 2012 9:55 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
Piwoslaw napisał(a):
rowerzystów na buspasach w miastach, gdzie jest to dozwolone
Piwoslaw napisał(a):
Jakby zwrócić się z zapytaniem do kilku miast


http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ytaj_dalej
28.04.2012r

Wrocław: Rowerem łatwiej przez Jana Pawła II

W magistracie zapadła decyzja, że buspasem przez plac Jana Pawła II będą mogli jeździć rowerzyści.

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 28, 2012 10:07 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Row ... 53257.html
24.11.2011r
Rowerem po buspasie we Wrzeszczu
"Jednak na ul. Dmowskiego nie kończą się plany Zarządu Dróg i Zieleni oraz oficera rowerowego, który popierał tego typu rozwiązanie w ciągu ul. Dmowskiego."

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 15, 2012 18:23 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
W Krakowie chcą załatwić problem hurtowo drogą poselskiej interpelacji, więc może sytuacja zostanie poprawiona "odgórnie":
http://ibikekrakow.com/2012/05/14/posel ... a-buspasy/

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 16, 2012 17:58 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
Buspas na Żwirki i Wigury całą dobę przez miesiąc

http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,buspas-na-zwirki-i-wigury-cala-dobe-przez-miesiac,45148.html

[...] - Buspas powstał w związku z Euro 2012 na wniosek władz UEFA. Będzie funkcjonował przez całą dobę jedynie podczas trwania mistrzostw, od 2 czerwca do 2 lipca, później zostanie zlikwidowany. [...]

[...] Jak dodał, z wydzielonego pasa ruchu będą mogły korzystać autobusy, taxi, pojazdy przewożące niepełnosprawnych oraz pojazdy z identyfikatorami UEFA. [...]

Jak zwykle zapomnieli o jednośladach i rowerzystach :oops:

... poszukam wzoru takiego identyfikatora i w pracy sobie zalaminuje :wink:

_________________
Pozdrawiam wildzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 26, 2012 22:43 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
Wiecie, że tam na dużej części jest jedne pas i jeden buspas, do tego jest to bardzo długie? :P
Chodzi mi po głowie akcja...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 27, 2012 18:18 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Swoją drogą szkoda, że miasto nie znalazło dotychczas pieniędzy na ścieżkę rowerową wzdłuż Żwirki i Wigury, przynajmniej od Jeff'sa do PKP ŻiW. Słownie dwie sygnalizacje po drodze, obie przystosowane do ruchu rowerów, podpięcie do dwóch innych dróg rowerowych, więc przynajmniej dla rekreacji, jeśli nie transportu, by się to przydało (dojazd z Rakowca na Pole Mokotowskie, możliwość kręcenia "kółeczek" z Wołoską).

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 27, 2012 18:41 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 29, 2009 9:47
Posty: 112
Jakieś pół roku temu na jakimś spotkaniu w urzędzie dzielnicy Ochota, z radnymi, jakaś pani z ZDM mówiła o planach remontu chodnika wzdłuż Ż-W (nie ddr, chodnik).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 27, 2012 19:03 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Chodnik jest kompletny tylko po zachodniej stronie.

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 27, 2012 21:51 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 20:03
Posty: 43
Lokalizacja: Grochów
G.Madrjas napisał(a):
Swoją drogą szkoda, że miasto nie znalazło dotychczas pieniędzy na ścieżkę rowerową wzdłuż Żwirki i Wigury, przynajmniej od Jeff'sa do PKP ŻiW. Słownie dwie sygnalizacje po drodze, obie przystosowane do ruchu rowerów, podpięcie do dwóch innych dróg rowerowych, więc przynajmniej dla rekreacji, jeśli nie transportu, by się to przydało (dojazd z Rakowca na Pole Mokotowskie, możliwość kręcenia "kółeczek" z Wołoską).

Ten odcinek połączyłby kilka innych już wybudowanych szlaków. Np wzdłuż Racławickiej a pociągnięty do 17 stycznia to już prawie odlot bo można by dojechać do ul. Postępu. Ech marzenia.

_________________
------------
Michał Pilch


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 27, 2012 22:00 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Wt cze 21, 2011 20:03
Posty: 43
Lokalizacja: Grochów
Nie chcę tworzyć nowego wątku tylko będzie tutaj.
Temat: Pani Prezydent którędy na Pragę?

Chodzi o wytyczony buspas na moście Poniatowskiego, który teraz będzie działał na całej długości w obie strony od muzeum wojska aż do ronda Waszyngtona. Wszystko super tyle, że dla większości to jest najszybszy most do śródmieścia z pragi płd.
No i teraz jest jazda bo:
- chodnik wąski i podczas euro będzie z niego korzystać masa ludzi więc jazda po nim odpada
- buspas niet bo: niewolno i oprócz autobusów będą po nim jeździć wszyscy z przepustkami a to oznacza max prędkość
- środkiem drogi to już bez komentarza

Podsumowując jak dla mnie most dla rowerzystów będzie nieprzejezdny i niebezpieczny.
I jeszcze jedno, już zaopatrzyłem się w komplet dętek bo po imprezach będzie masa szkła i rano jadąc do pracy na 100% się na nie natkniemy.

_________________
------------
Michał Pilch


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL