Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 06, 2011 22:06 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
Wiesz może czy będzie zamontowany azyl na jezdni między jezdnią a torami? Niby jest miejsce pod niego, ale nie ma go jeszcze na zdjęciach. Byłby bardzo przydatny, jest taki chyba na ul. Grochowskiej.

Co do samych azyli -- szkoda, że ludzie nie umieją jeszcze z nich korzystać i przechodzić na 2 etapy. Kiedyś pewnie się nauczą :)

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 06, 2011 22:39 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
mplonski napisał(a):
Wiesz może czy będzie zamontowany azyl na jezdni między jezdnią a torami? Niby jest miejsce pod niego, ale nie ma go jeszcze na zdjęciach. Byłby bardzo przydatny, jest taki chyba na ul. Grochowskiej.

Co do samych azyli -- szkoda, że ludzie nie umieją jeszcze z nich korzystać i przechodzić na 2 etapy. Kiedyś pewnie się nauczą :)


Nie wiem, ale spodziewam się, że tak - na rondzie Kowalczyka/Klembowska na takich niezamalowanych obszarach wyłączonych z ruchu potem przykręcono prefabrykaty.

Większość pieszych zachowywała się tak, jakby nie zauważyli jeszcze zmiany organizacji ruchu - stali na torach, czekali przed jezdnią aż nic nie będzie jechało w obydwu kierunkach. Ale kierowcy chętniej przepuszczali pieszych - szczególnie ci jadący w kierunku Pl. Wilsona, gdzie jest jeden pas ruchu. Jak zaczną jeździć tramwaje po otwarciu wiaduktów ul. Andersa przy Dworcu Gdańskim, to piesi będą mogli bezpiecznie zatrzymać się między jezdnią a torowiskiem - wcześniej musieli balansować na krawężniku.

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 06, 2011 22:47 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
Ja obserwowałem trochę moje dotychczasowe 2 azyle i w obu miejscach chętniej przepuszczają pieszych jeśli stoją już pośrodku. Nie wiem dlaczego, ale jakoś chętniej się przepuszcza pieszego stojącego za azylem na środku jezdni niż tego na chodniku (sam się na tym łapię). W każdym razie czekam na kolejny azyl, który jest bardziej zagmatwany i skrobnę coś o wszystkich nowych azylach (z tego co widzę będzie ich 3, łącznie z Twoim).

Co do czarnych linii po pasach -- stare pasy się wypala, nie maluje.

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 07, 2011 10:57 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
mplonski napisał(a):
Ja obserwowałem trochę moje dotychczasowe 2 azyle i w obu miejscach chętniej przepuszczają pieszych jeśli stoją już pośrodku. Nie wiem dlaczego, ale jakoś chętniej się przepuszcza pieszego stojącego za azylem na środku jezdni niż tego na chodniku (sam się na tym łapię).

A punktu widzenia kierowcy i prawa, to czy czekający na azylu pieszy jest na przejściu czy nie? Jeśli traktować, że na długości azylu są dwie oddzielne jezdnie, każda z osobym przejściem, to kierowca nie ma obowiązku go przepuścić. Jeśli jednak azyl jest częścią jednego przejścia, a wydaje mi się że wielu kierowców tak uważa, to wówczas znajdujący się na nim pieszy ma pierwszeństwo.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 07, 2011 11:22 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Znając naszych ustawodawców, można strzelać, że samochód ma każdy przywilej, jaki tylko może mieć. Lektura póki co jeszcze obowiązującej wersji PoRD nie podważa takiego poglądu:

Art. 13 pkt 8 PoRD napisał(a):
Jeżeli przejście dla pieszych wyznaczone jest na drodze dwujezdniowej, przejście na każdej jezdni uważa się za przejście odrębne. Przepis ten stosuje się odpowiednio do przejścia dla pieszych w miejscu, w którym ruch pojazdów jest rozdzielony wysepką lub za pomocą innych urządzeń na jezdni.

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 07, 2011 11:23 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 29, 2009 7:20
Posty: 202
Piwoslaw napisał(a):
A punktu widzenia kierowcy i prawa, to czy czekający na azylu pieszy jest na przejściu czy nie? [...].


Nie jest na przejściu. Tam gdzie pasy ruchu rozdziela wysepka są dwie jezdnie.

_________________
Zapraszam na blog: http://www.maciejrozalski.eu
i fotoblog: http://www.maciejrozalski.cal.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 07, 2011 15:39 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
Prawo prawem, ale jeśli natężenie ruchu jest większe to staram się w terenie zabudowanym przepuszczać w miarę możliwości pieszych stojących przy przejściach dla pieszych (niezależnie czy są na azylu czy na chodniku). Szczególnie warto przy większych trasach gdzie każdemu się spieszy i mało kto się zatrzymuje. Nie spowoduje to skrócenia czasu podróży, a dla pieszego bardzo miły gest. Dodatkowo trochę uspokaja to ruch ;-)

Tak ap. przepuszczania -- ciekawe ile osób ustępuje pierwszeństwa autobusowi z włączonym kierunkowskazem w zatocze na terenie zabudowanym. Zazwyczaj kierowcy busów są tak zdziwieni że nie wiedzą co się dzieje i potem jeszcze dziękują.

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So maja 07, 2011 16:45 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
mplonski napisał(a):
Tak ap. przepuszczania -- ciekawe ile osób ustępuje pierwszeństwa autobusowi z włączonym kierunkowskazem w zatocze na terenie zabudowanym. Zazwyczaj kierowcy busów są tak zdziwieni że nie wiedzą co się dzieje i potem jeszcze dziękują.

Ja staram się wpuścić autobus przed siebie gdy jestem kierowcą. Dzięki temu nie czuję presji od innych by jechać nieprzepisowo szybko.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 20, 2011 10:03 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Wracając do uspokojenia ruchu, muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem otwockich drogowców -- chyba przerośli nawet warszawskich. W lipcu zeszłego roku wysłałem do tamtejszego powiatowego zarządu dróg wniosek o uspokojenie ruchu przy przejściu dla pieszych, gdzie kierowcy szaleli, a dodatkowo była bardzo kiepska widoczność wskutek wystającego na rogu zabitego deskami zabytkowego drewnianego domu. Do marca niespiesznie dwukrotnie konsultowali to ze swoim inżynierem ruchu, który nie widział przeciwwskazań, po czym ponownie umilkli. W międzyczasie w tej sprawie napisało pisma jeszcze kilka osób. W nocy z niedzieli na poniedziałek na początku maja budynek został podpalony, a co nie spłonęło zostało zburzone i wywiezione. Tego samego dnia drogowcy wysłali pismo, że uspokojenie ruchu jest nieuzasadnione, gdyż nie ma już budynku ograniczającego widoczność.

Impresywne, prawda?

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt maja 20, 2011 10:59 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Bardzo kompleksowo podeszli do problemu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 20  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL