Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz gru 15, 2011 12:21 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
Wojciech Majda - Zlikwiduj drzewo, czyli jak pozbyć się drzewa, którego urzędnicy nie pozwalają Ci wyciąć (EPUB)

http://merlin.pl/Zlikwiduj-drzewo-czyli ... 57801.html

że ktos publikuje cos takiego!!!!

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 15, 2011 13:41 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
R2D2 napisał(a):
że ktos publikuje cos takiego!!!!

Widać jest zapotrzebowanie na tego typu publikacje :(

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz gru 15, 2011 14:23 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt lip 23, 2010 7:32
Posty: 57
No jak najbardziej. Choćby takie drzewo trzeba wyciąć:

Mieszkańcy bronią krzywego drzewa
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 44573.html


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 19, 2011 22:04 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Martin_TP napisał(a):
Choćby takie drzewo trzeba wyciąć:

Mieszkańcy bronią krzywego drzewa
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,ne ... 44573.html

Właśnie wycięli.
W asyście policji.
Krzywe drzewo poszło pod topór

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 05, 2012 11:12 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr sty 04, 2012 12:17
Posty: 5
:evil: straszne!!!! Czemu ludzia tak bardzo przeszkadzają drzewa? Pamiętam jak w Jastrzębiej Górze w latach 80 podcinali drzewą korzenia, żeby uschły, żeby mieć pretekst do ściecia ich, bo było to zakazane. Właściciele domów wypoczynkowych chcieli żeby turystą wpadało wiecej słońca przez okna. Zabijali drzewa w brutalny sposób, piekne ogromne wiekowe drzewa. Strasznie mi sie robi przykro kiedy ścinają drzewa. :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 05, 2012 11:26 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
W mojej wsi właściciele jednego z domów opitolili 4 przydrożne lipy z gałęzi, niektóre tnąc nawet po głównym pniu właśnie po to, żeby im nie zacieniały domu. Pozyskane drewno (ok 2 metrów sześciennych) wykorzystali oczywiście jako opał na zimę. Wezwałem policję, ale ograniczyli się tylko do popatrzenia. Zaalarmowałem Gminę, ale Ochrona Środowiska po wizji lokalnej stwierdziła, że problemu nie ma, bo "drzewa rokują szanse na przeżycie". Nawet nie naliczyli kary, czy tez opłaty. Pozyskanym drewnem też się nie zainteresowali.
Reasumując: ludzie robią to na co im się pozwala. Skoro instytucje odpowiedzialne za ochronę środowiska nie reagują to hulaj dusza. Smutne, ale prawdziwe :cry:

PS.
Miałem obrzydliwy zamiar wystosowania jesienią perfidnego pisma do tego samego urzędu, żeby mi wskazali, które drzewa przy tej samej drodze mogę opitolić jak tamte chłopki, bo potrzebuję troche do kominka, a kupić to za drogo. Byłem ciekaw jak wybrną z tej sytuacji. Niestety chyba przejrzeli moje niecne zamiary, bo podczas remontu drogi latem wszystkie te "rokujące na przeżycie drzewa" wycięto.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 05, 2012 16:09 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 17:39
Posty: 39
Lokalizacja: Zalesie Dolne
Lipy powinny sobie jakoś poradzić, bo odbijają dosyć szybko z pączków śpiących. Pytanie, czy przy okazji nie poprzycinano łyka przy nasadzie pnia. To najpospolitszy sposób uśmiercania drzew przez polskie chłopstwo.
Radzę to sprawdzić i jeśli okaże się faktem, sfotografować i wysłać gdzie się tylko da (gminy, starostwa i wojewody).

_________________
Nie dla energetyki węglowej w Polsce!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 06, 2012 11:34 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr sty 04, 2012 12:17
Posty: 5
PMN76 napisał(a):
PS.
Miałem obrzydliwy zamiar wystosowania jesienią perfidnego pisma do tego samego urzędu, żeby mi wskazali, które drzewa przy tej samej drodze mogę opitolić jak tamte chłopki, bo potrzebuję troche do kominka, a kupić to za drogo. Byłem ciekaw jak wybrną z tej sytuacji. Niestety chyba przejrzeli moje niecne zamiary, bo podczas remontu drogi latem wszystkie te "rokujące na przeżycie drzewa" wycięto.


To strasznie przykre ze z zachłanności na korzyści finansowe nie myśli się o przyrodzie. My jesteśmy tutaj dzieki niej jesteśmy jej częścią, mozemy oddychac bo drzewa wytwarzają tlen. Tylko człowiek w pewnym momencie poczuł sie panem świata, lepszy od wszystkich gatunków i zaczoł sam sobie odcinać korzenie. to strasznie przykre, pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 12, 2012 18:03 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:46
Posty: 523
Lokalizacja: Kąty Węgierskie
Nikt z Was nie ma konta, żeby skomentować tą publikację? Ja przez formularz błędu zgłosiłem zastrzeżenie o nawoływaniu do łamania prawa.

_________________
Nie taka zła jak ją malują
DobraStronaPolski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz sty 12, 2012 18:33 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz lis 25, 2010 17:48
Posty: 111
Lokalizacja: dziura między Legionowem a Modlinem
Najzabawniejsze, że autor tej publikacji zajmuje się propagowaniem permakultury, eklogicznych gospodarstw, i innych takich…

_________________
Je ne suis pas écologiste.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL