Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lis 14, 2011 15:21 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
Witam!
chciałbym zaprosić wszystkich na spotkanie organizacyjne w najbliższą środę 16 listopada 2011 o godzinie 17 w siedzibie ZM przy Nowogrodzkiej.

Cele akcji są takie same jak poprzednio, czyli dopuszczenie ruchu rowerowego na buspasach:

Krótki opis(zaczerpnięty z wątku o pierwszej części): "Na warszawskich buspasach, w przeciwieństwie do tych spotykanych w innych miastach europejskich, nie jest dopuszczony ruch rowerowy. W efekcie rowerzyści są zmuszeni jechać środkiem jezdni pomiędzy autobusami a samochodami osobowymi i są podwójnie narażeni na wypadek.

Podczas akcji rowerzyści zademonstrują w praktyce, jak niebezpieczne jest jeżdżenie po ulicach z buspasami zgodnie z przepisami. Pokażą też, jakie utrudnienia dla innych użytkowników dróg powoduje zakaz jazdy rowerem po pasach autobusowych."


Na razie nie jest do końca rozstrzygnięte gdzie będzie odbywała się akcja, będziemy dyskutować nad trzema możliwościami:
- Most Poniatowskiego (kier. Centrum)
- Marszałkowska (trasa poprzedniego RnB)
- inne propozycje

Czas akcji: dzień powszedni - godziny szczytu - tak, żeby nie utknąć w korku, ale mimo wszystko nie w niedzielę o 10. :) Dokładna data do ustalenia.
Po spotkaniu zamieszczę w wątku wnioski i to co będę robił dalej (informowanie mediów, zapraszanie urzędników).
Jeżeli ktoś nie może pojawić się w środę o 17 w siedzibie ZM a ma jakieś sugestie lub plany zapraszam do pisania do mnie na PW, gadu-gadu(716559) albo dowolny inny sposób kontaktu jaki się znajdzie. Oczywiście komentarze w tym wątku mile widziane.

Link do wątku o pierwszej akcji:
viewtopic.php?f=1&t=2387

Pozdrawiam,
Michał


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 22, 2011 20:24 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
Na spotkaniu zostało ustalone odłożenie jeżdżącej części akcji na bardziej sprzyjającą pogodę i porę roku (wiosna?), do tego ustaliliśmy atak pismami na urzędy i instytucje:
- ZTM
- IR
- WRD KSP
Chcemy najpierw mieć podstawę pisemną zastrzeżeń ww. organów, a potem organizować coś "naprzeciw".

W planach m.in.:
- Filmy z kierowcami autobusów miejskich oraz samochodów osobowych
- Ulotki informacyjne (w kontekście akcji samej jazdy)
- Kontakt z ww. organami w celu ustalenia drogi postępowania.

Jak na razie prowadzę korespondencję z ZTM i dowiedziałem się:
Cytuj:
Zarządzenie Nr 1615/2011 Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy z dnia 11 października 2011r. w sprawie wprowadzenia zasad współpracy jednostek organizacyjnych m. st. Warszawy przy realizacji usprawnień ruchu pojazdów transportu zbiorowego w m.st. Warszawie na drogach zarządzanych przez Prezydenta m. st. Warszawy stanowi o możliwości poruszanie się po pasach wydzielonych dla autobusów następujących, dodatkowych kategorii pojazdów:
1. taksówek
2. samochodów Miejskiego Transportu Osób Niepełnosprawnych

Zarządzenie znajduje się tutaj: http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotow ... 5_2011.htm

Wiem, że nic nowego nie odkryłem, ale odkrywam dalej. Zobaczymy co będzie z tego. :)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lis 22, 2011 20:35 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N sie 01, 2010 2:01
Posty: 145
Ja się piszę do nagrywania. Jak co to i kamerkę mogę pożyczyć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 27, 2011 12:09 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Na masie rozmawialiśmy o zrobieniu dnia zdjęciowego na potrzeby produkcji filmowej w ten poniedziałek, 28 listopada, ale za dnia, nie w szczycie popołudniowym. Start OIDP pamiętam o 12:30 na skrzyżowaniu Marszałkowskiej i Królewskiej, ale może jeszcze Mhrok potwierdzi / poprawi.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 27, 2011 12:28 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N sie 01, 2010 2:01
Posty: 145
27 listopada jest dziś :> to niedziela ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 27, 2011 12:36 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Chodzi o 28 listopada, już poprawiam. Coś mało przytomny dzisiaj jestem.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 27, 2011 12:49 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
Właśnie zmusiłem komputer do działania. Poniedziałek 28 listopada o 12:30 na Królewska/Marszałkowska ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 27, 2011 23:13 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N sie 01, 2010 2:01
Posty: 145
http://www.youtube.com/watch?v=xr0GEaSD9l8 Takie coś stworzyliśmy z mhrokiem. Muszę się nauczyć dobrze ciąć te filmy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 28, 2011 1:47 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
KrOOliK napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=xr0GEaSD9l8 Takie coś stworzyliśmy z mhrokiem. Muszę się nauczyć dobrze ciąć te filmy

Stójkowi pewnie się dopieprzą o tę migająca lampkę z przodu... :lol:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lis 28, 2011 9:23 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Właśnie dostałem sms-a od Mhroka odwołującego kręcenie.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 51 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL