Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 27, 2009 12:31 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 18, 2009 14:34
Posty: 272
Lokalizacja: Warszawa, Sadyba
grzcie2083 napisał(a):
Co racja to racja,może w końcu ich działania i obecność na mieście zdyscyplinuje kierowców którzy notorycznie i po złości z uśmieszkiem na ustach blokują przejazd ścieżkami przez skrzyżowania.Wczoraj doświadczyłem dwóch takich zdarzeń.Możecie się domyśleć co usłyszałem.


Zakładasz, że panowie funkcjonariusze będą tymi rowerami jeździli po ulicach i ścieżkach rowerowych. A przecież nie od dziś wiadomo, że jest to w Warszawie niebezpieczne, niewygodne i w ogóle bez sensu. Więc po co?

Rower, jak wiadomo w cywilizowanych krajach, służy do jazdy po parkach, lasach i innych terenach zielonych. Tylko zdegenerowana dzicz (w Niemczech, Danii, Szwecji, nawet Wielkiej Brytanii) jeździ po mieście. Panowie funkcjonariusze dzikusami nie są, będą jeździć po "terenach zielonych, parkach, okolicach Cytadeli".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 31, 2009 13:26 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
Groob napisał(a):
grzcie2083 napisał(a):
Co racja to racja,może w końcu ich działania i obecność na mieście zdyscyplinuje kierowców którzy notorycznie i po złości z uśmieszkiem na ustach blokują przejazd ścieżkami przez skrzyżowania.Wczoraj doświadczyłem dwóch takich zdarzeń.Możecie się domyśleć co usłyszałem.


Zakładasz, że panowie funkcjonariusze będą tymi rowerami jeździli po ulicach i ścieżkach rowerowych. A przecież nie od dziś wiadomo, że jest to w Warszawie niebezpieczne, niewygodne i w ogóle bez sensu. Więc po co?

Rower, jak wiadomo w cywilizowanych krajach, służy do jazdy po parkach, lasach i innych terenach zielonych. Tylko zdegenerowana dzicz (w Niemczech, Danii, Szwecji, nawet Wielkiej Brytanii) jeździ po mieście. Panowie funkcjonariusze dzikusami nie są, będą jeździć po "terenach zielonych, parkach, okolicach Cytadeli".



Witam
Rozmawiamy luźno , wymieniamy poglądy,trzeba rozmawiać i dobrze ,bo zachowujemy się o niebo lepiej od tych urzędasów z ratusza.Nie siedzę z założonymi rękoma , jeżeli jest coś do zrobienia , robię,piszę,po prostu chciałbym aby za naszego żywota coś w mieście się zmieniło na lepsze , zostawić ślad po sobie , zmieniać starać się zmieniać ludzkie , urzędnicze nastawienia.A następnym będzie lzej.
Pozdrawiam

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 23, 2009 23:50 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
axxenfall napisał(a):
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,6649188,Straznicy_beda_teraz_jezdzic_na_rowerach.html

Cytuj:
Strażnicy będą teraz jeździć na rowerach

Obrazek



Taaa, akurat:

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1606531,0,,ksiadz_poswiecil__a_burmistrz_zamknal_w_magazynie,wiadomosc.html
Cytuj:
Ksiądz poświęcił, a burmistrz... zamknął w magazynie
19:39 23.06.2009 / TVN Warszawa

Pogoda idealna, żeby strażnicy miejscy wreszcie dosiedli swoich stalowych rumaków. Dziewięć rowerów górskich otrzymanych od urzędu miasta czeka na nich już od miesiąca. Jest jednak problem. Rowery stoją zamknięte pod kluczem w żoliborskim magazynie, bo strażnicy nie mają ich gdzie trzymać.

Niestety nici z pedałowania na błyszczących jednośladach. Rowery tkwią w magazynie, pół godziny drogi od komendy.

- Mamy jeden garaż gdzie trzymamy i skutery i rowery. Nie mamy więcej miejsca – mówią mundurowi.

Trzeba było myśleć wcześniej

Wiceburmistrz Żoliborza przyznaje, że sytuacja jest nieco absurdalna.

- Strażnicy miejscy występując o te rowery winni się chyba już wtedy zastanowić gdzie będą je trzymali - przekonuje Michal Jakubowski.

Jego zdaniem, tymczasowe rozwiązanie na wakacje może być takie, że rowery zostaną z dzielnicowego magazynu przeniesione do którejś ze szkół położonej bliżej komedy straży miejskiej.

Radnym jest głupio

- Głupio mi przed strażnikami – mówi zmieszana Joanna Tucholska, radna Żoliborza, która jeszcze niedawno walczyła o jednoślady dla strażników. – Te rowery powinny jak najszybciej trafić w ich ręce, żeby mogli patrolować ulice.

Leszek Dawidowicz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 7:33 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Cytuj:
- Mamy jeden garaż gdzie trzymamy i skutery i rowery. Nie mamy więcej miejsca – mówią mundurowi.


Rozumiem, że postawienie zadaszonych stojaków na dziesięć rowerów przy komendzie...
Obrazek
...jest fizycznie niemożliwe. Ba, jeszcze by jacyś interesanci do nich przyjeżdżali w godzinach pracy i zostawiali tam rowery. Czy też strażnicy zbytnio się boją, że zwinięto by im rowery spod okien, ew. najeżdżali by na nie nielegalnie parkujący?

No dobrze, na drugi rzut umysłu, zapewne SM nie ma ani jednego zapięcia rowerowego. W takim razie musiałyby to być boksy na klucz.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 24, 2009 8:24 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
To może niech już rozdadzą w cholerę jakimś domom dziecka, skoro mają się piętrzyć kolejne i kolejne przeszkody, żeby przypadkiem coś się nie udało.

Ponoć przy placu Wilsona są jakieś wielkie komory podziemne na parkingi przeznaczone :-P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 15:34 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://www.zw.com.pl/artykul/2,615869.html

Cytuj:
Parki pod nadzorem
rr 14-07-2011, ostatnia aktualizacja 14-07-2011 16:10

Strażnicy w wakacje wjadą na rowerach do parków na Bielanach i Żoliborzu. Rozpoczyna się akcja "Park 2011".

Strażnicy w 14 parkach mają za zadanie pilnować, czy nikt nie kąpie się w miejscach zabronionych, pije alkoholu, zakłóca porządku, zaśmieca czy dewastuje. Będą także kontrolowali, jak wyprowadzamy psy do lasu.

Specjalnym nadzorem zostaną objęte parki: Fosa, Cytadela, Sady Żoliborskie, Kaskada, Żeromskiego, Kępa Potocka, Olszyna, Herberta, Perzyńskiego, Kultury, Lasek Lindego, Lasek Bielański, Stawy Brusmana, Stawy Kellera.

Strażnicy na rowerach będą kontrolowali te parki do 4 września.


Czy mi się wydaje, czy w części tych parków (np. Żeromskiego) jest zakazany ruch rowerowy?

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lip 14, 2011 15:51 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr lip 06, 2011 20:53
Posty: 406
axxenfall napisał(a):
http://www.zw.com.pl/artykul/2,615869.html

Cytuj:
Parki pod nadzorem

Czy mi się wydaje, czy w części tych parków (np. Żeromskiego) jest zakazany ruch rowerowy?


Bystra uwaga : )))
Może będą mieli takie migające 'koguty' na pagonie - wtedy, zdaje się, wolno...

Swoją drogą: spotkałem parę dni temu taki rowerowy patrol, gdzieś przy Idzikowskiego.

_________________
" Ależ mieszkańcy mają szczęście, że Kris Nawrocki nie decyduje o Ursynowie :) "
[Wypowiedź Piotra Guziała, (byłego) Burmistrza Ursynowa]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lip 16, 2011 7:18 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz lip 14, 2011 11:23
Posty: 6
Ja jak dotąd widziałam patrole na rowerach z miesiąc-półtora temu na Targówku, a wczoraj nad Wisłą na Śródmieściu. W pierwszym przypadku jechali po ścieżce rowerowej, w drugim już nie. Za to na ścieżce spotkałam później jakiegoś policjanta lub strażnika na pieszo... Jeszcze mnie obrzucił wrogim spojrzeniem, jakby oceniając, czy nie ma się do czego przyczepić. Zwróciłam uwagę, że żaden z tych rowerzystów nie miał kasku, a ci wczorajsi nie mieli nawet przepisowego odblasku z tyłu. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lip 16, 2011 8:55 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt kwi 05, 2011 16:11
Posty: 149
punkadiddle napisał(a):
Zwróciłam uwagę, że żaden z tych rowerzystów nie miał kasku, a ci wczorajsi nie mieli nawet przepisowego odblasku z tyłu. :roll:

Co do kasku to przecież nie muszą mieć...
Ale odblaski to by się przydały [:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lip 16, 2011 9:31 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz lip 14, 2011 11:23
Posty: 6
No nie muszą, nie muszą, dlatego napisałam tylko o odblaskach przepisowych. Przydał to by się kask, skoro kamizelki noszą odblaskowe to nie zawadzi dobry przykład i w tę stronę. Inna sprawa, że może ich nie stać. Ważniejsze i tak odblaski, bo "nagradzają" za jazdę bez, a sami tak jeżdżą.

Ogólnie fajna sprawa, mam nadzieję, że nie będą jedynie pilnować pieszych, jak to było wyżej napisane (a wczoraj właśnie tak było - jak zobaczyli kogoś z podejrzaną butelką od razu zwalniali, zatrzymywali się albo zwracali uwagę). Chyba że mowa o pieszych na ścieżkach rowerowych, bo czasami to przechodzi wszelkie granice. Chciałabym też zobaczyć ich reakcję na samochód z nieuwagi zajeżdżający im drogę na przejeździe.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL