Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn cze 13, 2011 11:08 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 06, 2011 11:28
Posty: 51
Lokalizacja: Józefosław/ Warszawa
To, że samochód stoi na chodniku, z kuprem na ścieżce rowerowej i w dodatku na pasach, urzekło mnie tak bardzo że musiałam to uwiecznić. Ale najbardziej ciekawe jest że OBOK, również na chodniku i to dość daleko od jezdni - stoi samochód Zarządu Transportu Miejskiego. Czy to nie paradoks??? przy okazji - czy ktoś wie co oznacza skrót MMV, z różowego logo? Wszechwiedzący Dr Google tym razem zarzucił mnie zbyt dużą ilością wyników.
Gdybym miała naklejki, o których mowa była - to naprawdę - myślę, że osoby kierujące pojazdem byłyby zaskoczone.
Chociaż z drugiej strony wiem, że były to kobiety, które przyjechały prawdopodobnie na wywiadówkę do szkoły - auta stały w pobliżu szkoły, w obu były foteliki dziecięce... Czy to może być usprawiedliwieniem dla krańcowego zlekceważenia przepisów i obyczaju????
jak sądzicie?
foty:
https://picasaweb.google.com/lh/webUplo ... 0890764513

Bisette

_________________
Fanom „starożytnej mądrości ludów Wschodu” przypominamy, że medycyna chińska zaleca stosowanie azbestu na niepłodność, tygrysiego penisa na osłabienie, a suszonego ludzkiego łożyska na astmę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 13, 2011 11:35 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Cytat z linka napisał(a):
Ups... Tu nie ma nic do oglądania. Albo nie masz dostępu do zdjęć, albo pod tym adresem internetowym po prostu nie ma żadnych zdjęć. Skontaktuj się bezpośrednio z właścicielem albumu, aby uzyskać dostęp.


ZTM w takich miejscach prowadzi swoje statystyki - opóźnienia, zapełnienie itd. Zwykle stają na chodniku na końcu zatoki. Choć nie jest to legalne, to jestem to w stanie ostatecznie zrozumieć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 13, 2011 13:03 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 06, 2011 11:28
Posty: 51
Lokalizacja: Józefosław/ Warszawa
Przepraszam - prawidłowy link do zdjęć.
Samochód ZTM stał centralnie na chodniku - nie na końcu zatoki. W tłumie innych samochodów, które tam stoją. Nie stał na ścieżce, więc jestem w stanie go olać. Ale to renault.. prawie wpakowałam się mu w zderzak, bo po chodniku swoją stroną szła rodzina z dzieciakiem.
https://picasaweb.google.com/silefica/W ... oWr-L_FyAE

Bistette

_________________
Fanom „starożytnej mądrości ludów Wschodu” przypominamy, że medycyna chińska zaleca stosowanie azbestu na niepłodność, tygrysiego penisa na osłabienie, a suszonego ludzkiego łożyska na astmę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 13, 2011 13:29 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Aaa, to nie ZTM a ZDM. Inna sprawa.
Napisz skargę, załącz zdjęcie i im wyślij, zaparkowali nie przy krawędzi jezdni i mniej niż 10m od przejścia dla pieszych. Może "do wiadomości" Wydziału Ruchu Drogowego / Straży Miejskiej? Na przyszłość najlepiej z uwiecznioną fotograficznie wlepką na środku szyby (:

A w logo na samochodzie nie doczytałaś się słowa "DIIL" (-; Logo powiązane z Hemp Gru, duetem hip-hopowym.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 13, 2011 13:31 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Cz lut 03, 2011 11:10
Posty: 9
legalnycyklista napisał(a):
A w logo na samochodzie nie doczytałaś się słowa "DIIL" (-; Logo powiązane z Hemp Gru, duetem hip-hopowym.


http://www.diilszop.com/shop/cms.php?id_cms=4

Link napisał(a):
Sklep Diilszop jest jedynym oficjalnym przedstawicielem odzieży marki Diil w UK.


Pewnie to przedstawiciel handlowy tego sklepu.

Pozdrawiam,
Grigorij


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 15, 2011 8:31 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 06, 2011 11:28
Posty: 51
Lokalizacja: Józefosław/ Warszawa
Napisałam do ZDM maila z prośbą o wyjaśnienie tej sprawy. Załączyłam zdjęcia. Zobaczymy czy kogokolwiek to obchodzi....


Bisette

_________________
Fanom „starożytnej mądrości ludów Wschodu” przypominamy, że medycyna chińska zaleca stosowanie azbestu na niepłodność, tygrysiego penisa na osłabienie, a suszonego ludzkiego łożyska na astmę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 15, 2011 12:58 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 06, 2011 11:28
Posty: 51
Lokalizacja: Józefosław/ Warszawa
Otrzymałam odpowiedź z ZDM :)
cytat: "z pracownikiem,
który zaparkował samochód przy ul. Belgradzkiej przeprowadzono rozmowę, w której zwrócono mu uwagę na niestosowność jego zachowania.
Pracownik został również pouczony o bezwzględnym stosowaniu się do przepisów wynikających z KRD.
Za zaistniałą sytuację serdecznie przepraszamy."

HA! Ja jestem całkowicie usatysfakcjonowana.

Bisette

_________________
Fanom „starożytnej mądrości ludów Wschodu” przypominamy, że medycyna chińska zaleca stosowanie azbestu na niepłodność, tygrysiego penisa na osłabienie, a suszonego ludzkiego łożyska na astmę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 22, 2016 18:15 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://konsultacje.um.warszawa.pl/konsu ... ezewskiego

Cytuj:
Prezentujemy 2 warianty (do wyboru przez mieszkańców) zmiany w organizacji ruchu przy ul. Jeżewskiego. Czekamy na Państwa uwagi!

Problemy z nieprawidłowym parkowaniem na północnym pasie jezdni przy ul. Jeżewskiego oraz na przejściach dla pieszych powstały ok. 8 lat temu (wraz z budową osiedli przylegających do ul. Jeżewskiego i Wańkowicza).

Przy ulicy Wańkowicza zostało wybudowanych ok. 35 miejsc postojowych, wprowadzono znaki zakazu zatrzymywania się i postoju (wraz z wywózką pojazdów nieprawidłowo parkujących). Działania te doprowadziły do zwiększenia bezpieczeństwa i przejezdności ul. Wańkowicza.


Problem ten jednak pozostał przy ul. Jeżewskiego. Przy przejściach dla pieszych nadal parkują samochody skutecznie ograniczając widoczność na przejściach, mimo, że Urząd Dzielnicy wyniósł przejścia dla pieszych i je doświetlił. Wybudowanie w 2014 roku 49 dodatkowych miejsc postojowych po stronie południowej (od strony osiedla) również niewiele zmieniło sytuację w zakresie parkowania pojazdów.

Jeszcze w ubiegłym roku rozpoczęto rozmowy z mieszkańcami z ul. Jeżewskiego. Wówczas wypracowano 5 wariantów poprawy sytuacji. Wnioski i postulaty mieszkańców potwierdziły przekonanie, że niezbędne jest administracyjne usunięcie pojazdów z rejonu przejść dla pieszych, jak również z rejonu wyjazdów z osiedli mieszkaniowych, a także zakaz wycinania drzew i krzewów po stronie alei Kasztanowej. Po ich analizie przez radnych i pracowników merytorycznych właściwych wydziałów przygotowano ostatecznie 2 warianty (do wyboru przez mieszkańców) planowanego przedsięwzięcia.

Wariant 1:
Ruch samochodowy odbywa się na zasadach ogólnych w układzie dotychczasowym, tj. ulica Wańkowicza jest drogą dwukierunkową i ul. Jeżewskiego jest drogą dwukierunkową, z ograniczeniem parkowania po północnej stronie jezdni (projekt przewiduje ustawienie znaków B-36 (zakaz parkowania) z tabliczką T-24 (wywóz pojazdów).


Wariant 2:
Ruch samochodowy odbywa się na zasadach ogólnych w układzie dotychczasowym ulicą Wańkowicza, ulicą Jeżewskiego zaś:
na odcinku od ulicy Wańkowicza do ulicy al. KEN ruch dwukierunkowy bez możliwości zatrzymania się po stronie północnej,
na odcinku od ulicy Dembego do ulicy Rosoła ruch dwukierunkowy bez możliwości zatrzymania się po stronie północnej,
na odcinku od ul. Wańkowicza do ulicy Dembego ruch jednokierunkowy (w stronę ulicy Rosoła) z możliwością zaparkowania na ww odcinku w miejscach do tego przeznaczonych.

Realizacja każdego z wariantów jest możliwa.

W związku ze zmianą w organizacji ruchu ograniczona zostanie możliwość parkowania przy ul. Jeżewskiego. Urząd Dzielnicy Ursynów zrekompensuje je mieszkańcom tego rejonu poprzez budowę w 2017 roku nowych miejsc postojowych przy ul Rosoła, pomiędzy ul. Jeżewskiego i Wąwozowej.

Planowane zmiany mogą być wprowadzone po uzyskaniu stosownych opinii i zatwierdzeniu projektu przez Inżyniera Ruchu m.st. Warszawy w 2016 roku.

Konsultacje trwają od 18 stycznia do 7 lutego 2016 r.

Jak można wziąć udział w konsultacjach:
Każdy z mieszkańców może wybrać jeden z wariantów zmiany organizacji ruchu.
Głosować można jedynie drogą e-mailową, poprzez mail konsultacjespoleczne@ursynow.pl. Podwójne maile nie będą liczone (jeden adres mailowy – jeden głos).
W mailu należy wskazać wybrany wariant i ewentualnie przesłać dodatkowe uwagi do wybranego przez siebie rozwiązania.

Osoby zainteresowane rozmową nt. zaproponowanych rozwiązań zapraszamy na dyżur konsultacyjny 25 stycznia (poniedziałek) w godz. 16.00-18.00 w informacji głównej Urzędu Dzielnicy (al. KEN 61)

Podsumowanie głosowania – do 22 lutego 2016 roku.

Zmianę organizacji planujemy wdrożyć w 2016 roku.

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lut 05, 2016 13:09 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pt lut 05, 2016 12:59
Posty: 1
Najpiękniejsze jest to gdyby w Polsce były normalne parkingi to nie było by tego typu problemów..

_________________
Innowacyjna medycyna - https://www.soluderma.pl/16-wypelniacze-do-zmarszczek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL