Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Czy przyjechałbyś do ZOO komunikacją publiczną, gdyby wejście do ZOO było tuż przy przystanku?
Tak 50%  50%  [ 15 ]
Nie, wybrałbym samochód 7%  7%  [ 2 ]
Nie, wybrałbym rower 23%  23%  [ 7 ]
Nie, przyszedłbym piechotą 0%  0%  [ 0 ]
Nie chodzę do ZOO bo trudno tam dojechać 3%  3%  [ 1 ]
Nie chodzę do ZOO z innych powodów 17%  17%  [ 5 ]
Liczba głosów : 30
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 9:30 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 11:23
Posty: 72
Lokalizacja: Mysiadło
jacor napisał(a):
Bezpośrednio?
Tzn, gdzie parkujesz? Bo mogę się zgodzić, że szybciej dojedziesz, ale wątpię, żebyś w słoneczne weekendy szybko i blisko znalazł legalne miejsce do parkowania.


Jadę z samego rana, by byc na np. godzinę 10 na miejscu i wtedy znajduję bez dużych problemów miejsce do zaparkowania. Ewentualnie wysadzam żonę z dzieckiem przy ZOO, a sam jadę na następne skrzyzowanie ( rondo) , tam parkuje i wracam na piechotę.
Nie parkuję na chodniku przy ZOO jakby ktoś chciał wiedzieć (:-)


Ostatnio edytowano Wt maja 17, 2011 10:04 przez klemens, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 17, 2011 9:47 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Cz lip 23, 2009 11:23
Posty: 72
Lokalizacja: Mysiadło
Odpowiadam Montemu:
Wg mojej wiedzy w weekend pociagi jeżdzą rzadziej -co 6-7 czy 8 minut.
Zejście do metra z dzieckiem w wózku może być szybsze niż z przedszkolakiem, gdyż przedszkolaka po drodze interesuje wiele rzeczy (:-)
Dojście z ZOO do tramwaju też jest trudne, gdyz często po kilku godzinach w ZOO mój syn mówi że jest zmęczony i chce by go wziąść na ręce, a swoje już waży.
I od siebie jadąc do metra musze nieco nadłozyc drogi, więc do ZOO jadę samochodem jednak szybciej. Zreszta co tam ZOO, żeby dojechac do pracy - a pracuje w Centrum, w niedziele potrzebuje ok 23-24 minut sprzed domu. A tyle to jedzie metro z Kabat na Świetokrzyską, a ja mam jeszcze trochę do metra (:). (Ale to temat na inną dyskusję, bo teraz ma być o ZOO)
Na parkowanie ja może tracę czas, ale rodzinę wysadzam wcześniej i oni sa już w ZOO, gdy ja parkuję samochód, czasami przystanek dalej(:-)
Dlatego też mimo iż jestem zwolennikiem komunikacji miejskiej i roweru, to czasami samochód jest wygodniejszy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 05, 2017 12:31 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7, ... c-dni.html

Cytuj:
Ale pomysł [przeniesienia bazaru] nie spodobał się części mieszkańców placu Hallera. Uważają, że organizacja w tym miejscu giełdy nie licuje z zabytkowym charakterem okolicy, a przede wszystkim spowoduje korki. Zwłaszcza że w sąsiedztwie powstanie nowe wejście do zoo.

Olszewski podkreśla, że miejsc parkingowych w okolicy nie ubędzie. Miasto wytyczy kilka nowych wzdłuż samej Jagiellońskiej. Co z dojeżdżającymi do zoo? – Jest tu bardzo wydajny korytarz transportowy, z tramwajami, stacją metra i pętlą autobusową. Zoo w Wiedniu, które jest podobnej wielkości do naszego, ma czterokrotnie mniejszą obsługę parkingową od warszawskiego zoo – mówi Olszewski.

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 06, 2017 7:23 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 15:04
Posty: 92
A właściwie po co komu zoo??? Pobudować bloki, tyle terenu zmarnowane.
Z własnego podwórka. Wyjście do zoo rodziny 2+1 to koszt 73zł.
Przewrócił się na podwórku dąb u sąsiada. Za worek żołędzi wszyscy weszli do zoo, ale trzeba dowieść. :lol:

Co do Austrii. Byłem w Wiedniu co prawda nie w zoo, a zachciało mi się po nartach zobaczyć Schönbrunn.
I to idiotyczny pomysł. Rzeczywiście nie ma parkingów więc kolega zaparkował w przyległej sieci handlowej. 2h spaceru kosztowało nas 500zł parkingu w 2005r, dobrze że było kilka osób. Kolejne getto i wymuszanie rynku na taxówki które nie palą, na przelot samolotu który nie dymi.
Bardzo rygorystyczne przepisy drogowe dla obcokrajowców. I rzucają się przeolbrzymie dzielnice tureckie, jaka była odsiecz wiedeńska???


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 06, 2017 8:12 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 11, 2007 10:02
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
Jamaika napisał(a):
Z własnego podwórka. Wyjście do zoo rodziny 2+1 to koszt 73zł.

2+1 to koszt od 30 do 52zł w zależności od sezonu.

_________________
Stojaki.waw.pl - dobre parkingi rowerowe w Warszawie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 06, 2017 12:57 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pn maja 25, 2015 15:04
Posty: 92
Maćkofff napisał(a):
Jamaika napisał(a):
Z własnego podwórka. Wyjście do zoo rodziny 2+1 to koszt 73zł.

2+1 to koszt od 30 do 52zł w zależności od sezonu.

Tylko z kartą warszawiaka. Ja jestem Ursusiak, ale pracuje jako robol w halach na wsi więc 73zł.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL