Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr lut 23, 2011 14:33 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Tak, też to zdanie zauważyłem. Przypomniał mi się pomysł ś. p. Lecha dotyczący budowy prowizorycznych estakad na skrzyżowaniu Świętokrzyskiej i Marszałkowskiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lut 23, 2011 15:48 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Czasem wystarczająco dobre jest proste, zbiorowe zaniechanie.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So mar 19, 2011 11:38 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Kolejny sposób na władowanie dodatkowych samochodów w korek na Modlińskiej:
Obrazek

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 07, 2011 21:26 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Adolf H. o staniu w korkach,
czyli narada u Inżyniera Ruchu :lol:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 14:47 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Z okazji rocznicy katastrofy smoleńskiej:

Ruski sposób na korki: http://www.youtube.com/watch?v=Gsom9ErFuSE


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 11, 2011 23:56 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
ajarmoniuk napisał(a):
Ruski sposób na korki


Genialne! Może autobusy 7xx na wylotówkach powinny tak jeździć, w trybie... push-pull?

To już wiem, do czego służą takie rowery :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lis 17, 2011 23:46 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Wiedziałem! wiedziałem! :mrgreen:

http://www.autokrata.pl/artykul/stoisz- ... szy-12252/
Cytuj:
Maciek Kalkosiński [17.11.2011] bezpieczeństwo

Stoisz w korku? Będziesz głupszy!
Przerażające wyniki badań.
Wygląda na to, że pętla wokół przysłowiowej szyi spalinowych samochodów powoli zaczyna się zacieśniać. Jak podaje The Wall Street Journal, w różnych zakątkach świata coraz intensywniej prowadzone są badania dotyczące wpływu silników na ludzkie zdrowie, a wyniki tych badań wydają się coraz bardziej zaskakujące.


Dowiedziono na przykład, że mimo iż w dzisiejsze samochody emitują jedną dziesiątą zanieczyszczeń, jakie produkowały w latach 70. ubiegłego wieku, to ze względu na zmiany w stylu jazdy - coraz więcej korków i konieczność częstszego przyspieszania i hamowania - jesteśmy bardziej narażeni na kontakt ze szkodliwymi substancjami z samochodowych wydechów. Gdy auta są w ruchu, cząsteczki zanieczyszczeń znacznie łatwiej rozpraszają się w powietrzu, przez co ich koncentracja jest mniejsza niż w miejscach, gdzie występują korki.

Już jakiś czas temu udowodniono, że obecne w spalinach tlenki węgla bezpośrednio wpływają na wydolność serca i płuc oraz że są one przyczyną i katalizatorem wielu chorób, między innymi raka. Dopiero niedawno udało się zbadać wpływ spalin na nasze zdrowie psychiczne.

Jak się okazuje, już 30 minut wdychania powietrza w pobliżu samochodowego zatoru znacznie pobudza i obciąża regiony mózgu odpowiedzialne za osobowość, logiczne myślenie i podejmowanie decyzji. Zmianie ulega wówczas nasz typowy schemat zachowań, przez co możemy być bardziej podatni na depresję czy inne choroby psychiczne.

Ponadto zaobserwowano, że po 90 dniach oddychania powietrzem z zanieczyszczeniami ze stojących w korku aut powstają zmiany w naszym kodzie genetycznym i zaczynają nieprawidłowo działać niektóre geny.

Pokrywa się to z wynikami innych badań (przeprowadzonych na mieszkańcach Nowego Jorku, Bostonu, Pekinu i Krakowa), które pokazują, że wśród noworodków, których matki mieszkały w bardziej zanieczyszczonych spalinami regionach, znacznie częściej pojawiają się wady wrodzone, takie jak autyzm. Ponadto gdy dzieci dorastają, statystycznie odnotowują one niższe wyniki w testach inteligencji niż te mieszkające w miastach, gdzie korki nie występują.

Badając dzieci, obserwowano również ich rodziny. Także dorośli z bardzo zanieczyszczonych regionów miasta wykazywali słabsze zdolności umysłowe, mieli gorszą pamięć, a z czasem znacznie szybciej było widać u nich oznaki starzenia oraz objawy chorób Parkinsona i Alzheimera.

Mimo że wpływ spalin, a przede wszystkim korków i dużego ruchu pojazdów, na zdrowie mieszkańców miast jest oczywisty, to naukowcy uspokajają, że sprawa nie jest jeszcze aż tak tragiczna. Po pierwsze zagrożenia wynikające z korków są i tak mniejsze niż te będące skutkami złej diety czy nadmiernego stresu - dwóch bez wątpienia najbardziej palących problemów dzisiejszej cywilizacji. Po drugie teoretycznie proste środki są w stanie znacznie poprawić sytuację.

Podstawowym działaniem powinno być na przykład ograniczenie wjazdu do miasta oraz rozsądne wytyczanie objazdów najbardziej zatłoczonych dróg. Przykładem może być tu Londyn, w którym dzięki podjęciu powyższych działań udało się o ponad 60% zmniejszyć występowanie zanieczyszczeń groźnych dla zdrowia mieszkańców skupisk.

Dobrze udokumentowany jest również przykład New Jersey. Po wprowadzeniu urządzeń automatycznie naliczających opłaty za autostrady (dzięki czemu pojazdy nie muszą stać w kolejkach do bramek) w okolicach drogi wskaźnik przedwczesnych urodzeń (będących również skutkiem zanieczyszczeń i przyczyną dalszych chorób dzieci) spadł o prawie 11%.

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 18, 2011 9:26 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/mazo ... 23453,3319
Cytuj:
Tirów więcej niż autobusów
Piątek, 18 listopada (07:16)
W godzinach szczytu po stolicy może jeździć dziesięć razy więcej tirów niż miejskich autobusów. Ratusz wydał 10 627 identyfikatorów uprawniających do wjazdu ciężarówek w zakazanych godzinach - informuje "Życie Warszawy".

Zakaz wjazdu do miasta w godzinach szczytu obowiązuje od 2006 roku. Teoretycznie między 7 i 10 oraz 16 i 20 mogą jeździć tylko ciężarówki z identyfikatorami C16, które Zarząd Dróg Miejskich miał wydawać w wyjątkowych sytuacjach.

Według danych z listopada, ZDM wydał 10 627 identyfikatorów; dla porównania Miejskie Zakłady Autobusowe mają w szczycie na ulicach do 1090 pojazdów. Jak mówi rzecznik ZDM Adam Sobieraj, wnioski przechodzą przez sito selekcji, wiele jest odrzucanych. - Na terenie Warszawy trwa po prostu dużo budów, które trzeba obsłużyć - wyjaśnia.

Jak stwierdza gazeta, to jednak słabe wytłumaczenie, bo wykonawcy II linii metra między rondem Daszyńskiego i Dworcem Wileńskim mają 200 identyfikatorów. A nawet jeśli doliczyć inne duże inwestycje w stolicy, to do prawie 11 tys. zezwoleń będzie daleko - ocenia "Życie Warszawy".

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So gru 17, 2011 14:56 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
http://korkowo.pl/raport-najwolniejsze-miasta-w-polsce
Reasumując, już z górą od 15 lat osiągam średnią 25 km/h jeżdżąc rowerem po "stolycy".Niech mnie ktoś przekona że muszę kupić auto.

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn gru 19, 2011 11:02 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
grzcie2083 napisał(a):
http://korkowo.pl/raport-najwolniejsze-miasta-w-polsce
Reasumując, już z górą od 15 lat osiągam średnią 25 km/h jeżdżąc rowerem po "stolycy"...

Ja 13 km/h. Autem byłoby te kilka kilosków szybciej.
Już to raz pisałem. Nie wiem jak to robicie ale 25 km/h to ja maksymalną tylko czasami wyciągam...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 42 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL