Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So sty 06, 2007 14:10 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pn sty 01, 2007 23:50
Posty: 5
Lokalizacja: Habdzin
Jak podaje ZDM: http://www.zdm.waw.pl/dizp/index.php?mod=DIZP_198_PN_114_06 udało się rozstrzygnąć przetarg na opracowanie projektów budowlano – wykonawczych dla zadań:
1.budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Radzymińskiej i Al. Solidarności na odcinku ul. Kaśnicka do wysokości parku Praskiego,
2.budowa ścieżki rowerowej w ul. Jagiellońskiej na odcinku Al. Solidarności do pętli tramwajowej na Żeraniu.

Ze względu na długość odcinka i trudność tego zadania, żadna warszawska firma nie chciała się tego podjąć (ale to dobrze, bo jeszcze by baks wystartowal;-)
Zglosiła się tylko jedna firma, ktora zaproponowała cenę 'trochę' wyższą od szacowanej przez ZDM (wynika to prawdopodobnie z problemów jakie będązsygnalizacją świetlną, czego ZDM nie uwzględnił w swoich szacunkach). Przed firmą teraz bardzo trudne zadanie zaprojektowania dobrej ścieżki - szczególnie odcinka wzdłuż Al. Solidarności i Radzymińskiej, gdzie występują miejsca gdzie sam nie wiem jak zmieścić ścieżkę ;->


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 06, 2007 14:27 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
skeler napisał(a):
1.budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Radzymińskiej i Al. Solidarności na odcinku ul. Kaśnicka do wysokości parku Praskiego,


Zgaduję, że chodzi o ul. Kraśnicką, czyli okolice nowego wiaduktu nad torami (Noworzeczna)

skeler napisał(a):
Zglosiła się tylko jedna firma, ktora zaproponowała cenę 'trochę' wyższą od szacowanej przez ZDM (wynika to prawdopodobnie z problemów jakie będą z sygnalizacją świetlną, czego ZDM nie uwzględnił w swoich szacunkach).


Myślę, że przede wszystkim skrzyżowanie Targowa / Jagiellońska. Przy czym akurat tutaj mógłbym zrozumieć wyłączenie przejazdu z zakresu robót, zwłaszcza że skrzyżowanie powinno zostać kompletnie przebudowane przy okazji modernizacji linii tramwajowej planowanej bodajże na 2009. Kompletna modernizacja sygnalizacji po to, by po roku na nowo wszystko rozgrzebać, nie ma specjalnie sensu.

A jakby w Warszawie drogami i ruchem zarządzali inteligentni ludzie, to by tylko wymienili szkiełka sygnalizatorów na pieszo-rowerowe i wydzielili przejazd z istniejących pasów.

skeler napisał(a):
Przed firmą teraz bardzo trudne zadanie zaprojektowania dobrej ścieżki - szczególnie odcinka wzdłuż Al. Solidarności i Radzymińskiej, gdzie występują miejsca gdzie sam nie wiem jak zmieścić ścieżkę ;->


A konkretnie gdzie? Tam cały czas po stronie północnej jest albo uliczka parkingowa, albo chodnik 4-5 m. Problematyczne są ze 2 przystanki, ale to już dalej, w okolicach skrzyżowaniu z Łodygową.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sty 06, 2007 14:32 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
http://www.zdm.waw.pl/dizp/?mod=DIZP_103_PN_68_06

Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę chodników wraz z wydzieleniem ścieżki rowerowej w Alejach Ujazdowskich na odcinku ul. Belwederska - Plac Trzech Krzyży w Warszawie

http://www.zdm.waw.pl/dizp/?mod=DIZP_163_PN_98_06

Opracowanie projektów budowlanych oraz wykonawczych dla zadania: przeprowadzenie ścieżki rowerowej przez skrzyżowanie ulic Pileckiego - Puławska - Poleczki wraz z organizacją ruchu i sygnalizacją świetlną obejmującą całe skrzyżowanie dostosowaną do obecnie obowiązujących przepisów.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 06, 2007 15:17 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
-----------
Olek napisał:

Opracowanie dokumentacji projektowej na przebudowę chodników wraz z wydzieleniem ścieżki rowerowej w Alejach Ujazdowskich na odcinku ul. Belwederska - Plac Trzech Krzyży w Warszawie
-----------

No proszę, jeden z moich wniosków z Dekady :)

Zresztą w ogóle jestem pozytywnie zaskoczony skutecznością akcji. Mimo że de facto nie otrzymałem jeszcze żadnej pozytywnej odpowiedzi, a kilka negatywnych, to na gros moich postulatów pisemnej repliki póki co nie ma, za to są po kolei realizowane. Wczoraj jadąc autobusem zobaczyłem słupki wzdłuż przejść/przejazdów przed hotelem Hyatt na Belwederskiej i po raz pierwszy od dawna chodnik/ścieżka/trawnik nie był w pełni zastawiony samochodami. Do szczęścia brakuje wygrodzenia błotniska, które zostało po trawniku, ale mam nadzieję, że to zostało przekazane do ZTP, a nie po prostu zignorowane.

Pozdrawiam,
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So sty 06, 2007 15:28 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Szkoda tylko, że przedmiotem połowy zamówienia jest zamiana asfaltowej ścieżki na baumową. I to w sąsiedztwie kilkukrotnego podkreślania, że al. Ujazdowskie mają być salonem stolicy i rozwiązania winny być do tego dopasowane. Może pełnomocnik Plewako mógłby jakoś zainterweniować?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 08, 2007 21:32 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
axxenfall napisał(a):
Zresztą w ogóle jestem pozytywnie zaskoczony skutecznością akcji. Mimo że de facto nie otrzymałem jeszcze żadnej pozytywnej odpowiedzi, a kilka negatywnych, to na gros moich postulatów pisemnej repliki póki co nie ma, za to są po kolei realizowane.


To u mnie dokładnie odwrotnie, otrzymałem w większości pozytywne odpowiedzi, a realizacji nie widać ;-)

Co ciekawe, negatywna odpowiedź dotyczyła wygrodzenia słupkami...

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 10, 2007 22:22 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
olek napisał(a):
Co ciekawe, negatywna odpowiedź dotyczyła wygrodzenia słupkami...


W sumie też nie wiem jakie rządzą tymi odpowiedziami prawa. Dawno, dawno temu, kiedy po raz pierwszy przyszedłem na Nowogrodzką, też chciałem się podzielić pomysłem nt. słupków przy Belwederskiej i nawet wysłałem do ZDM maila z prośbą. Odpowiedź otrzymałem po jakichś sześciu miesiącach i była negatywna. Może oceniają słuszność propozycji po tym ile razy zostanie powtórzona?

Pozdrawiam,
Maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sty 17, 2007 16:35 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
skeler napisał(a):
Jak podaje ZDM: http://www.zdm.waw.pl/dizp/index.php?mod=DIZP_198_PN_114_06 udało się rozstrzygnąć przetarg na opracowanie projektów budowlano – wykonawczych dla zadań:
1.budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Radzymińskiej i Al. Solidarności na odcinku ul. Kaśnicka do wysokości parku Praskiego,
2.budowa ścieżki rowerowej w ul. Jagiellońskiej na odcinku Al. Solidarności do pętli tramwajowej na Żeraniu.


Fragmenty projektu:

http://wrzutnia.zm.org.pl/rowerowe/projekty/

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 17, 2007 17:48 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr sty 17, 2007 17:47
Posty: 16
http://wrzutnia.zm.org.pl/rowerowe/proj ... C01233.JPG
kogos niezle pogrzalo...
a jaka nawiezchnia jest planowana?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 18, 2007 7:46 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
skaniusz napisał(a):
a jaka nawiezchnia jest planowana?


Zgadnij ;-)

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL