Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Lasek Bemowski
PostNapisane: Śr mar 31, 2010 18:01 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 17:52
Posty: 2
Witam
Mam takie pytanie: czy ktoś wie o planach wycinki i zabudowy lasku bemowskiego?
Bo ponoć powstały plany budowy osiedla mieszkaniowego w lesie - słyszałem o tym
dość dawno, ale że ostatnio kładli tam kable elektryczne - to mam pytanie. Skoro
las jest zielenią miejską to czy możliwa jest tam wycinka i postawienie domów?
Proszę kogoś kompetentnego o odpowiedź, szlag mnie trafi jak coś tam postawią.
A po drugie, co można zrobić, żeby ktoś zaczął się tym lasem interesować? Bo
faktycznie coraz bardziej przypomina park leśny - nie dość, że wiele drzew zostało
połamanych/powyrywanych, to jeszcze ktoś uparcie prowadzi tam wycinkę. W porównaniu
do stanu sprzed jakichś 3 lat, to robi się tam naprawdę pusto.
Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 31, 2010 19:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
W samym środku tego lasu była kiedyś spora baza wojskowa. Bunkry, silosy, okopy, wieżyczki itp. Teren został kilka lat temu sprzedany za bezcen pewnemu biznesmenowi. Więcej szczegółów i konkretne nazwiska znajdziesz w sławnym swego czasu w polskiej polityce raporcie. Nowy właściciel od wielu lat wynajmował ten teren pod paintball itp. Wydaje się jednak logiczne, że nie kupił tego pod takie usługi. Sprawa już trochę przyschła, więc pora oczekiwać jakiś ruchów inwestycyjnych. Osiedle mieszkaniowe wydaje się najbardziej prawdopodobnym wariantem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 13, 2010 17:33 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr mar 31, 2010 17:52
Posty: 2
O ile to możliwe, mógłbyś przybliżyć którym raportem mam konkretnie się zainteresować?
Byłbym wdzięczny za dodatkowe informacje, mój mail: guderian88@wp.pl

Pytanie do publiczności: czy ktoś ma realne doświadczenie, jak bronić takich terenów?

Pozdrawiam i dziękuje


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 13, 2010 18:03 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Wydaje mi się, że tu: http://www.naszdziennik.pl/dodatek/wsi/raport.pdf to widziałem, ale pewny nie jestem, a nie chce mi się tego nawet pobieżnie przeglądać, bo to straszne bagno jest.

A jeśli chodzi o sposoby ochrony, no cóż... chyba tu pomocy nie znajdziesz. Jak wnikliwie prześledzisz historię tego forum, to zobaczysz, że los lasu Bemowskiego jest delikatnie mówiąc obojętny członkom tego stowarzyszenia :evil:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 13, 2010 20:15 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
PMN76 napisał(a):
Wydaje mi się, że tu: http://www.naszdziennik.pl/dodatek/wsi/raport.pdf to widziałem, ale pewny nie jestem, a nie chce mi się tego nawet pobieżnie przeglądać, bo to straszne bagno jest.

A jeśli chodzi o sposoby ochrony, no cóż... chyba tu pomocy nie znajdziesz. Jak wnikliwie prześledzisz historię tego forum, to zobaczysz, że los lasu Bemowskiego jest delikatnie mówiąc obojętny członkom tego stowarzyszenia :evil:


Proponuję działanie polegające na pisaniu pism do odpowiednich urzędów (np. miasta lub dzielnicy) ponieważ zgodnie z art. 6 Kodeksu Postępowania Administracyjnego mają one obowiązek działać na podstawie przepisów prawa. Jeśli rejon o którym mowa ma uchwalony miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, to warto sprawdzić, jak to co tam powstaje ma się do zapisów planu. Jeśli nie ma uchwalonego planu, to (chyba) należałoby to zestawić z zapisami studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego, pozatym można sprawdzić sposób wydania pozwolenia na budowę i na jakiej podstawie pto pozwolenie zostało wydane (jeśli zostało wydane).

Niszczenie zieleni warto zgłaszać straży miejskiej pod numer 986 (z komórki 22986), a jeśli zdarza się regularnie, to wystąpić do straży miejskiej na piśmie w tej sprawie. Można także zawiadomić wydział ochrony środowiska danej dzielnicy (najlepiej na piśmie), zainteresować sprawą radnego dzielnicy lub miasta, złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa (nie jestem pewien, czy to się dokładnie tak nazywa) albo zawiadomić prokuraturę...

Nie wiem, skąd wniosek, że los lasu bemowskiego "jest obojętny członkom tego stowarzyszenia", więc prosiłbym autora tej tezy o jej uzasadnienie poprzez podanie np. linków do odpowiednich postów na tym forum, lub innych materiałów potwierdzających tę tezę.

Moim zdaniem przykładów, co i jak można zrobić, ani na forum i ani na stronie stowarzyszenia zdecydowanie nie brakuje.

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL