Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lip 19, 2007 23:14 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N sty 28, 2007 19:36
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa
Federacja Zielonych Białystok.

Można podziękować Rafałowi Kosno. Przed kolejną akcją nad Rospudą zrobił świetny PR organizacjom ekologicznym:
http://ww6.tvp.pl/2834,20070719526389.strona

http://miasta.gazeta.pl/bialystok/1,35235,4323942.html

Aż szkoda słów, że z kimś takim współdziala Zielone Mazowsze.

No, ale najważniejsza jest kasa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 20, 2007 8:09 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
Pan to robi z osobistej awersji do konkretnych ludzi? Czy do poglądów grupy?
A może zwalczanie Zielonego Mazowsza znajdzie się w statucie SISKOMu?

Zaskoczyło mnie, że w portalu gazety powiela Pan to tylko na jednym niszowym forum. Przeoczyłem, czy w pozostałych zrobi to "p. z W."...?

Życzę powodzenia w dalszym promowaniu ZM!

MJ

p.s. Ta Pańska rada dla Kosny - majstersztyk kultury i erystyki.

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So lip 21, 2007 14:14 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Nie jesteśmy w stanie odpowiadać za działania wszystkich, którzy z nami współpracują. Możemy jedynie podjąć stosowne kroki w ramach naszych sieci.

Ja wierzę, ze SISKOM też tak ma i jako NGO wyciaga konsekwencje wobec niesubordynowanych członków, którzy dążą do rozbicia zawartych przez NGO porozumień.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 27, 2007 1:19 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N sty 28, 2007 19:36
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa
Wojtek napisał(a):
Nie jesteśmy w stanie odpowiadać za działania wszystkich, którzy z nami współpracują. Możemy jedynie podjąć stosowne kroki w ramach naszych sieci.

Ja wierzę, ze SISKOM też tak ma i jako NGO wyciaga konsekwencje wobec niesubordynowanych członków, którzy dążą do rozbicia zawartych przez NGO porozumień.


SISKOM nie współpracuje z nikim, kto splamiłby się braniem łapówek, czy jakąkolwiek działalnością, która rodziłaby choć cień podejrzeń, że jest coś nie tak z prawem, czy przyzwoitością.
Ja wiem, ze ZM nie może ponosić odpowiedzialności za działania jednego człowieka w Białymstoku.
ZM może jednak zerwać z tym człowiekiem jakiekolwiek kontakty i publicznie potępić tego typu działania.
Tylko, że wtedy ... połowa Koalicji Lanckorońskiej musiałaby odejść.

No, ale to Wasz wybór.

Z tego, co widzę po wpisie jack, to raczej nie ma potępienia działalności Kosno, jest natomiast potępienie potępiania Kosno.

Wolicie trzymać z ekoterrorystami, niż z przyzwoitymi stowarzyszeniami.
Wielka szkoda.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lip 27, 2007 14:41 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
robert_c napisał(a):
SISKOM nie współpracuje z nikim, kto splamiłby się braniem łapówek, czy jakąkolwiek działalnością, która rodziłaby choć cień podejrzeń, że jest coś nie tak z prawem, czy przyzwoitością.


My natomiast kierujemy się fundamentalną i oczywistą dla współczesnych demokracji zasadą praesumptio boni viri. Nie mówiąc już o tym, że współpracujemy z wielokrotnie (20-krotnie? 50-krotnie?) większą liczbą organizacji i instytucji niż SISKOM.

Aha - przyjmując, że tym razem nie mijasz się z prawdą, życzliwie donoszę, że ktoś się Wam włamał na stronę i napisał na niej "Wspólnie ze Stowarzyszeniem Lepszy Rembertów doprowadziliśmy..."

Cytuj:
ZM może jednak zerwać z tym człowiekiem jakiekolwiek kontakty i publicznie potępić tego typu działania.


Może. Pytanie, po co? I dlaczego Tobie tak bardzo na tym zależy? Chcesz się zapisać do Zielonego Mazowsze? Koalicji Lanckorońskiej? I powstrzymuje Cie jedynie kwestia współpracy z Rafałem K.?

Cytuj:
Tylko, że wtedy ... połowa Koalicji Lanckorońskiej musiałaby odejść.


Ale masz jakieś konkretne organizacje i zarzuty na myśli, czy tylko tak sobie tradycyjnie luźno insynuujesz?

Cytuj:
Z tego, co widzę po wpisie jack, to raczej nie ma potępienia działalności Kosno, jest natomiast potępienie potępiania Kosno.
Wolicie trzymać z ekoterrorystami, niż z przyzwoitymi stowarzyszeniami.
Wielka szkoda.


Jeśli o mnie chodzi, to wolę współpracować z tymi, którzy mają do zaoferowania coś więcej niż tylko potępianie, publiczne potępianie, potępianie potępiania i potępianie potępiania potępiania. Dlatego Twoje podjudzanie specjalnie mnie nie rusza.

Na przyszłość: jakbyś chciał się podzielić kolejnymi rewelacjami na temat prowadzenia się mniej lub bardziej znajomych organizacji, służby wojskowej dziadka Rytla, czy np. oświadczeń lustracyjnych dziennikarzy "Zielonego Światła", to zapraszam do "Wolnej strefy". W dziale "Transport" dyskutujemy na tematy transportowe.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn lip 30, 2007 8:37 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
robert_c napisał(a):
Z tego, co widzę po wpisie jack, to raczej nie ma potępienia działalności Kosno, jest natomiast potępienie potępiania Kosno.


Gdzie "we wpisie jack" jest potępianie? Ja nie widzę żadnego. Jest tylko zdziwienie treścią i formą pewnego jadowitego wpisu robertA_c na portalu gazety skierowanego do KosnY.

Mnie nie interesuje, z kim współpracuje SISKOM. Nie buduję swoich działań, inicjatyw i opinii na opozycji do kogokolwiek. Owszem, zdarza mi się piętnować np. wandali z władz pewnej uczelni czy nierobów z tej czy innej instytucji, ale odnoszę się wówczas do faktów i potwierdzonych opinii. Plotkami i pogłoskami się nie zajmuję.

Nie zamierzam też (co już pisałem w http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=63049241 ) dać się wciągać w jałowe połajanki. Uzupełniam aby postronni czytelnicy mieli pełny obraz.

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sie 24, 2007 14:24 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N sty 28, 2007 19:36
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa
olek napisał(a):
Nie mówiąc już o tym, że współpracujemy z wielokrotnie (20-krotnie? 50-krotnie?) większą liczbą organizacji i instytucji niż SISKOM.

Aha. I współpraca z ekoharaczystami w związku z tym jest jak najbardziej uzasadniona.

Cytuj:
Aha - przyjmując, że tym razem nie mijasz się z prawdą, życzliwie donoszę, że ktoś się Wam włamał na stronę i napisał na niej "Wspólnie ze Stowarzyszeniem Lepszy Rembertów doprowadziliśmy..."

Poproszę w takim razie o podanie gdzie niby mijałem się z prawdą.
Lepszy Rembertów wystąpił niezależnie od nas z podobnymi wnioskami w sprawie Marsa. ZDM odpowiedziało na nasze wnioski wspólnie.
Pocieszające jest to, że tak wnikliwie studiujesz stronę SISKOM.

Cytuj:
Cytuj:
ZM może jednak zerwać z tym człowiekiem jakiekolwiek kontakty i publicznie potępić tego typu działania.


Może. Pytanie, po co? I dlaczego Tobie tak bardzo na tym zależy?

Jeśli nie wiesz po co należy potępiac działania ekoterrorystyczne, tonawet jeśli ci to wyjasnię, to i tak to do ciebie nie trafi.
A czemu mi na tym zalezy?
Bo działając wspólnie z różnymi organizacjami przyrodniczymi ja również obrywam za to, co wyczyniają zieloni. Mnie również dotykają posądzenia o to, że działam dla kasy i tylko na kasie mi zależy. Nie zamierzam obrywać batów za Kosno i innych mu podobnych (z którymi tak chętnie współpracujecie).
Cytuj:
Chcesz się zapisać do Zielonego Mazowsze? Koalicji Lanckorońskiej? I powstrzymuje Cie jedynie kwestia współpracy z Rafałem K.?

Powstrzymują mnie wasze metody, które kładą powszechny cień na szeroko rozumiany ruch ekologiczny.

Cytuj:
Cytuj:
Tylko, że wtedy ... połowa Koalicji Lanckorońskiej musiałaby odejść.

Ale masz jakieś konkretne organizacje i zarzuty na myśli, czy tylko tak sobie tradycyjnie luźno insynuujesz?


Wprost zadziwia mnie u was udawanie "ze się nie wie o co chodzi".
Wrzuć sobie w Google kilka nazw organizacji, z którymi współpracujecie, a w mig wszystko znajdziesz. To nie takie trudne.

Cytuj:
Jeśli o mnie chodzi, to wolę współpracować z tymi, którzy mają do zaoferowania coś więcej niż tylko potępianie, publiczne potępianie, potępianie potępiania i potępianie potępiania potępiania. Dlatego Twoje podjudzanie specjalnie mnie nie rusza.

Wiem, że napisanie prawdy boli, ale nie myślałem, że aż tak.

Cytuj:
Na przyszłość: jakbyś chciał się podzielić kolejnymi rewelacjami na temat prowadzenia się mniej lub bardziej znajomych organizacji, służby wojskowej dziadka Rytla, czy np. oświadczeń lustracyjnych dziennikarzy "Zielonego Światła", to zapraszam do "Wolnej strefy". W dziale "Transport" dyskutujemy na tematy transportowe.


Ale w zasadzie o co chodzi?

Chciałem w tym wątku dowiedzieć sie, co ZM uważa na temat działań ekoterrorystycznych Rafała Kosno, które to działania kładą cień na wszelkie inne organizacje pozarządowe.
W odpowiedzi czytam jakieś dyrdymały, które godne są miana "mister trolling", czy jakieś insynuacje, że ja kłamię, podjudzam, walczę z ZM itp.
Nie ten Matrix. I po co tyle nienawiści?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 29, 2007 9:20 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Uprzejmie informuję, że w demokracji obowiązuje zasada większości. w Koalicji Lanckorońskiej obowiązuje natomiast jeszcze bardziej demokratyczna zasada konsensusu (dla wyjaśnienia pierwsze sejmy w Polsce kierowały się włąśnie taką zasadą, podobnie sejmy w greckich polis). Odwołanie organizacji z Koalicji też może nastąpić tylko w wyniku konsensusu pozostałych organizacji. Zbliża się termin spotkania generalnego Koalicji, na którym sprawa Kosno zostanie wyjaśniona i odpowiednie decyzje zostaną podjęte, przy czym jest sprawą otwartą jakie to będą decyzje. Jestem przekonany, że choć demokracja nie rychliwa na pewno prawa jest i sprawiedliwa, a przynajmniej sprawiedliwsza od dyktatury jaką czasem w tym kraju pachnie.

Ja osobiście miałem już okazję pracując w ZM odmawiać łapówek od różnej maści developerów i inwestorów, choćby nie wiem w postaci jakiego zamówienia były nam proponowane. Zamówienia, które wykonujemy czasem w ramach odpłatnej działalności statutowej za mojej obecności w ZM nigdy nie wynikały z mechanizmu tzw. "ekoharaczu". Działania tego typu uważam za nieetyczne.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sie 30, 2007 21:08 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N sty 07, 2007 14:54
Posty: 127
robert_c napisał(a):
Chciałem w tym wątku dowiedzieć sie, co ZM uważa na temat działań ekoterrorystycznych Rafała Kosno, które to działania kładą cień na wszelkie inne organizacje pozarządowe.
W odpowiedzi czytam jakieś dyrdymały, które godne są miana "mister trolling", czy jakieś insynuacje, że ja kłamię, podjudzam, walczę z ZM itp.
Nie ten Matrix. I po co tyle nienawiści?


Jakich dzialan Kosny? Ekoterrorystycznych?
Czyzby Kosno latal gdzies z kalachem, albo grozil ze wysadzi naftociag i zaleje ropa jakas rzeke? Rozumiem ze mozna sie oburzac na jego dzialalnosc, ale nalezy ja nazywac adekwatnie. Co to ma wspolnego z terroryzmem?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So wrz 08, 2007 2:22 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N sty 28, 2007 19:36
Posty: 50
Lokalizacja: Warszawa
Wojtek napisał(a):
Odwołanie organizacji z Koalicji też może nastąpić tylko w wyniku konsensusu pozostałych organizacji. Zbliża się termin spotkania generalnego Koalicji, na którym sprawa Kosno zostanie wyjaśniona i odpowiednie decyzje zostaną podjęte, przy czym jest sprawą otwartą jakie to będą decyzje.

Ależ te tłumaczenia są zupełnie niepotrzebne.
Poza tym wiem z góry jaki będzie wynik owych wyjaśnień i jakie zapadną decyzje.
Skąd wiem?
Kosno działa w taki sam sposób od lat. I Wy o tym doskonale wiedzieliscie, bo o Federacji Zielonych z Białegostoku i ich nieetycznym zachowaniu jest głośno od najmniej 8 lat. I to nie przeszkadzało Wam wejści z nim w układ i zaprosić do tworzenia koalicji. Czemu więc teraz nagle miałoby zacząć Wam to przeszkadzać?

kr napisał(a):
Jakich dzialan Kosny? Ekoterrorystycznych?
Czyzby Kosno latal gdzies z kalachem, albo grozil ze wysadzi naftociag i zaleje ropa jakas rzeke? Rozumiem ze mozna sie oburzac na jego dzialalnosc, ale nalezy ja nazywac adekwatnie. Co to ma wspolnego z terroryzmem?

Zwykle pisując na jakimś forum, spodziewam się, że pisują na nim ludzie na jakimś poziomie. I do takich ludzi kieruję swoje teksty.
Polecam więc zapoznanie się z definicją terroryzmu, a dopiero potem zabieranie głosu w sprawie.
Rodzajem terroryzmu jest też porywanie dla okupu lub szantaż.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL