Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz lis 06, 2014 20:44 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Wychodząc z domu, jak długo musicie iść, żeby znaleźć się w miejscu, po którym możecie pospacerować?

Czy wystarczy, że wyjdziecie z domu i już jesteście w atrakcyjnym miejscu czy może wręcz musicie wsiąść w auto, żeby do niego dojechać?

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lis 06, 2014 22:44 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Ratnik napisał(a):
Wychodząc z domu, jak długo musicie iść, żeby znaleźć się w miejscu, po którym możecie pospacerować?

Czy wystarczy, że wyjdziecie z domu i już jesteście w atrakcyjnym miejscu czy może wręcz musicie wsiąść w auto, żeby do niego dojechać?


Ja zimą zakładam narty biegowe przed drzwiami domu i jestem "na spacerze"
Czyli mam raczej blisko :)
Co oczywiście ma też swoje wady.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 07, 2014 12:22 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr cze 01, 2011 9:45
Posty: 681
Ja mam kilometr

_________________
Rowerowe mądrości http://rowerozofia.blox.pl/html
Rondo Zesłańców Syberyjskich dla piszych i rowerzystów https://www.facebook.com/RowerZnosSchodami
Rowerowy Ursus https://www.facebook.com/RowerowyUrsus


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt lis 07, 2014 17:17 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Na konferencji, na której ostatnio byłem, przedstawiano ciekawe wyniki badań ze Szwecji, z których wynikało, że ludziom bardziej zależy nie tylko na bliskości, ale też na jakości miejsca do spacerowania. W efekcie na brak terenów do spacerowania narzekali znacznie częściej mieszkańcy luźniej zabudowanych przedmieść (z drzewami w ogródkach, między domami) niż gęsto zabudowanego śródmieścia z częstymi parkami i skwerami. W Warszawie jest to trochę bardziej kłopotliwe - ja, mieszkając blisko Śródmieścia, mam zawsze problem, gdzie iść na spacer. Z samochodu nie korzystam, ale na piechotę wymaga to osobnego spaceru do dojścia do miejsca na spacer. Sytuację poprawiło ostatnio przebudowa Świętokrzyskiej, ale z terenami zielonymi wciąż jest słabo.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lis 08, 2014 6:57 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
PMN76 napisał(a):
Ratnik napisał(a):
Wychodząc z domu, jak długo musicie iść, żeby znaleźć się w miejscu, po którym możecie pospacerować?

Czy wystarczy, że wyjdziecie z domu i już jesteście w atrakcyjnym miejscu czy może wręcz musicie wsiąść w auto, żeby do niego dojechać?


Ja zimą zakładam narty biegowe przed drzwiami domu i jestem "na spacerze"
Czyli mam raczej blisko :)
Co oczywiście ma też swoje wady.


Czyli nie ma odśnieżania? :) OK, jest naturalnie.

pzinek napisał(a):
Ja mam kilometr


To w sumie mniej niż ja. Ja muszę przejść przez dwutorowe torowisko, potem przez blokowisko jedno, drugie, przysiółek i jestem w lesie naturalnym z rezerwatem bukowym i dołami po kopalniach dolomitu (30 metrowe wąwozy). Ostatnio SOK łapie na torach, więc spacer wydłużył się o 30 minut w dwie strony i to już jest dla mnie za długo i za daleko. Za duża strata w stosunku do korzyści.


axxenfall napisał(a):
Na konferencji, na której ostatnio byłem, przedstawiano ciekawe wyniki badań ze Szwecji, z których wynikało, że ludziom bardziej zależy nie tylko na bliskości, ale też na jakości miejsca do spacerowania. W efekcie na brak terenów do spacerowania narzekali znacznie częściej mieszkańcy luźniej zabudowanych przedmieść (z drzewami w ogródkach, między domami) niż gęsto zabudowanego śródmieścia z częstymi parkami i skwerami. W Warszawie jest to trochę bardziej kłopotliwe - ja, mieszkając blisko Śródmieścia, mam zawsze problem, gdzie iść na spacer. Z samochodu nie korzystam, ale na piechotę wymaga to osobnego spaceru do dojścia do miejsca na spacer. Sytuację poprawiło ostatnio przebudowa Świętokrzyskiej, ale z terenami zielonymi wciąż jest słabo.


Dzięki, takie jest właśnie moje odczucie! :)

Mieszkańcy domków jednorodzinnych nie mają wcale miło wokół. Często widzę, że nie mają nawet chodników do posesji, więc spacer - tylko autem. :/

Co do miasta; spacerować można również po ulicach, byle atrakcyjnych dla przechadzki. Czy to musi być koniecznie przestrzeń z przyrodą? Tak się teraz zastanawiam; w miastach atrakcyjne są deptaki, centra handlowe, ale na ile są to miejsca atrakcyjne na spacery?

Można jeszcze spytać, czego oczekujemy po spacerze.

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 09, 2014 17:24 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Ratnik napisał(a):
PMN76 napisał(a):
Ja zimą zakładam narty biegowe przed drzwiami domu i jestem "na spacerze"
Czyli mam raczej blisko :)
Co oczywiście ma też swoje wady.


Czyli nie ma odśnieżania? :) OK, jest naturalnie.


Parki Narodowe w Polsce nie są odśnieżane co do zasady :)

Ratnik napisał(a):
Mieszkańcy domków jednorodzinnych nie mają wcale miło wokół. Często widzę, że nie mają nawet chodników do posesji, więc spacer - tylko autem. :/


Mam takie samo odczucie graniczące z pewnością. W sąsiedniej wsi ludzie biegają wieczorami wzdłuż głównych dróg, bo nie ma absolutnie żadnej przestrzeni publicznej, a drogi boczne najczęściej są ślepe (brak planów zagospodarowania spowodował dziką zabudowę).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 09, 2014 21:49 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
100 m na skwer, 400 m do parku, 1 km do łęgów nad Wisłą. De facto te ostatnie to bliżej 1,2-1,4 km, bo najkrótsza droga jest zastawiona samochodami i nieprzyjemnie się idzie po chodniku 1,5 m między murem a karoseriami. W minutach drogę wydłużają mi światła, sztuk 4-5.

Trochę OT, ale chyba nie do końca: ostatnio zaobserwowałem, że w ciągu ostatnich 15 lat bardzo mi się wydłużył dystans do miejsca, gdzie mógłbym sobie rekreacyjnie pojeździć na rowerze. Tam, gdzie kiedyś na obrzeżach Warszawy były jakieś łąki, koń, krowa, droga na Ostrołękę itp., teraz wszędzie nowe osiedla i hipermarkety. Nawet cieki wodne pogrodzone. Do tego oczywiście wściekły ruch. Zostało kilka ogranych tras (nad Wisłą, nad kanałem Żerańskim, przez tereny kolejowe, Wodociąg Północny itp.) albo staranne planowanie całodniowego wyjazdu ze wsparciem Kolei Mazowieckich.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So gru 13, 2014 0:28 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr lip 23, 2014 11:47
Posty: 22
Ratnik napisał(a):
Co do miasta; spacerować można również po ulicach, byle atrakcyjnych dla przechadzki.


Otóż to. Jeden musi spacerować w parku, inny wśród kamienic, inny wśród domków, jeszcze inny tam gdzie witryny sklepów, lub tam gdzie są dobre lody. Tak czy inaczej mój spacer zawsze rozpoczyna się już pod domem.
Niestety właściwie w każdym nowym miejscu zamieszkania kierunki spacerów zaczynają się po pewnym czasie nudzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 11, 2015 8:21 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr mar 11, 2015 6:53
Posty: 4
Ja do parku, mam jakieś 15- 20 minut drogi. To i tak niezła odległość, bo niektórzy moi znajomi, muszą wozić swoje psy do parku autem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 12, 2015 19:00 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pn mar 02, 2015 12:11
Posty: 3
Ja mieszkam w pobliżu Wisły, jakieś 3 minutki od wału także bliziutko na spacerki. Ale wielu przyjeżdza autami by móc u nas pospacerować.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL