Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 20, 2014 9:09 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Zapłacą za korki na A1? Kierowcy puszczają nerwy i składa pozew do sądu w Sopocie

- Na wjeździe na A1 nie było korków, bo tam tylko pobiera się bilet. Kiedy dojechałam do bramek w Nowej Wsi k. Torunia, sznur aut ciągnął się kilka kilometrów. Czekałam w kolejce do kasy ponad godzinę - mówi mecenas Trzęsimiech-Kocur.

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... xSlotI3img


Kolejny artykuł o tym, że kierowcy skarżą Autostradę z niezadowolenia z usługi, za którą zapłacili.

Czy słyszeliście, żeby indywidualnie pasażerowie komunikacji miejskiej, PKP czy piesi podobnie reagowali z niezadowolenia?

Zakładam, że nie i przy takim założeniu zastanawiam się "czemu".

- Może dlatego, że kierowcy czują się pewnie w Polsce i przez to mają wyższe wymagania?
- Może dlatego, że prawnicy (bo to zwykle oni się sądzą z Autostradami) jeżdżą samochodami?
- Może dlatego, że kierowcy przyzwyczajeni są do szybkiego przemieszczania się, więc każde spowolnienie irytuje ich?
- Może dlatego, że odpowiedzialny za autostrady jest jeden konkretny?

Kiedyś miałem proces z jedną ze spółek PKP (jako pozwany), byłem pewny swojej wygranej, jako niewinny, będący tylko kimś w środku całego wadliwego procesu transportowego. Miałem dowody itp. Jednak potem okazało się, że właściwie wszystko zostało zinterpretowane przeciw mnie. Żeby wygrać musiałbym chyba oskarżyć kilka innych spółek PKP, które z dużym prawdopodobieństwem przerzucałyby się odpowiedzialnością i procesy mogłyby trwać i trwać, i trwać...

Może to jest problem?

Ostatnio złapała mnie kontrola biletów (miałem bilet) w spóźnionym tramwaju, pozbawionym tablicy z numerem linii, z jakąś krzywą blachą wystającą z podłogi. Miałem do tych przedstawicieli organizatora transportu pretensje, że kontrolują bilety a warunki jazdy są skandaliczne. Oni mi powiedzieli, że oni są z KZK GOP a za tramwaj odpowiadają Tramwaje Śląskie.

I jak tu gadać, z kim tu gadać, kogo się czepiać? Dlaczego jedna spółka organizuje transport, za który płacę a inna kontroluje czy zapłaciłem? Dlaczego jak jedna spółka PKP zawali, to ja mam świecić oczami przed inną?

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 20, 2014 14:04 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Moim zdaniem nie powinni wygrać. Za korki nie jest odpowiedzialny wyłącznie organizator ruchu (zarządca autostrady), ale także kierowcy podejmując sumarycznie tragiczne dla siebie nawzajem w skutkach decyzje. Moim zdaniem autostrady udowodnią, że proces pobierania opłat jest zgodny ze standardami (krajowymi/ europejskimi) i być może nawet, że nie w pełni odpowiadają za jego organizację.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 20, 2014 16:04 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Ratnik napisał(a):
- Może dlatego, że kierowcy czują się pewnie w Polsce i przez to mają wyższe wymagania?


Chyba też dlatego, że kierowcy od lat są karmieni informacjami z kategorii "jak się wybuduje nową drogę, to wszyscy będą mogli się przemieszczać z prędkością ponaddźwiękową", a autostrady to lek na wszelkie zło. Tym samym każdy aspekt autostrady odstający od doskonałości (zgodności z reklamami omawianymi w innym wątku) jest odbierany jako niezgodny z umową.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL