Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 07, 2014 19:40 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Jakie są w Warszawie poglądy środowisk rowerowych? Ostatnio kontaktowałem się z takim u mnie w Bytomiu i był to dla mnie zawód.

Dowiedziałem się od nich, że nadmiar ruchu samochodowego jest im obojętny a nawet nie jest problemem. Chcą po prostu mieć drogi rowerowe. Nie widzą też problemu w robieniu tych dróg kosztem chodników, nawet tak lepiej, bo bezpieczniej jest jeździć obok pieszych niż obok samochodów.

OK, można przyjąć, że bujam w obłokach a oni są pragmatyczni, że chcą dróg dla rowerów i nie wdają się w filozofowanie, niemniej uważam, że nawet myśląc tylko o drogach rowerowych warto wyrażać opinie, postępować według szerszych poglądów na ruch w mieście. Niefajne to było, chciałbym ograniczenia ruchu aut i w środowisku rowerowym spodziewałem się sojusznika a teraz wygląda mi bardziej na wroga. :?

A jak to wygląda u Was?

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Ostatnio edytowano Pn kwi 07, 2014 20:26 przez Ratnik, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 07, 2014 20:14 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
W W-wie można znaleźć całe spektrum poglądów - od tego że rower jest tylko na weekendowe przejażdżki po Lasku Kabackim, z dala od ruchu miejskiego, aż po "Samochodom śmierć!!"

Z moich obserwacji w W-wie przeważają:
  • Rower, jako pojazd, powinien jeździć po jezdni bądź pasach rowerowych. Nie "izolować się od samochodów, bo tak bezpieczniej", lecz "edukować wszystkich uczestników ruchu, bo każdy może być zagrożeniem".
  • Uspokojenie ruchu, szczególnie w centrum i osiedlach.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 07, 2014 20:38 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Piwoslaw napisał(a):
W W-wie można znaleźć całe spektrum poglądów - od tego że rower jest tylko na weekendowe przejażdżki po Lasku Kabackim, z dala od ruchu miejskiego, aż po "Samochodom śmierć!!"


I organizacje rowerowe też tak różnie podchodzą do sprawy?
Cytuj:
Z moich obserwacji w W-wie przeważają:
  • Rower, jako pojazd, powinien jeździć po jezdni bądź pasach rowerowych. Nie "izolować się od samochodów, bo tak bezpieczniej", lecz "edukować wszystkich uczestników ruchu, bo każdy może być zagrożeniem".
  • Uspokojenie ruchu, szczególnie w centrum i osiedlach.


Uff, to mi trochę nadzieja wraca. U mnie propozycja uspokajania ruchu czy wręcz "tempa 30 + progi" zamiast pasów rowerowych spotkała się w środowisku rowerowym z krytyką wpychania rowerzystów między auta.

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 08, 2014 6:57 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Jezdnie tylko tymczasowo są dla samochodów. Póki się ropa i gaz nie skończą.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 08, 2014 7:22 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Ratnik napisał(a):
U mnie propozycja uspokajania ruchu czy wręcz "tempa 30 + progi" zamiast pasów rowerowych spotkała się w środowisku rowerowym z krytyką wpychania rowerzystów między auta.

A co to za "środowisko"? Parę razy spotkałem się ze ścieżkoizmem ("ścieżki, wszędzie ścieżki!"), ale to raczej rowerzyści niedzielni lub niepraktykujący, a nie przedstawiciele organizacji rowerowych.

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 08, 2014 10:33 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Ratnik napisał(a):
Piwoslaw napisał(a):
W W-wie można znaleźć całe spektrum poglądów - od tego że rower jest tylko na weekendowe przejażdżki po Lasku Kabackim, z dala od ruchu miejskiego, aż po "Samochodom śmierć!!"

I organizacje rowerowe też tak różnie podchodzą do sprawy?


Przykro mi, ale mimo że to stolica, nie mamy tutaj Centralnego Urzędu Kontroli Poprawności Poglądów Organizacji Rowerowych. Mamy wolność zrzeszania się, wystarczy kilka osób o podobnych poglądach żeby założyć organizację podchodzącą do sprawy jak się jej podoba, np. Stowarzyszenie Rowerzystów Wożących Rowery na Dachu Samochodu do Lasu.

Jest sobie np. taki klub rowerowy, który na swoich przejazdach przeciska się chodnikami nawet na ulicach lokalnych i nawet gdy są one wąskie, zatłoczone, zastawione samochodami:

http://wrzutnia.zm.org.pl/pub/foto/IMG_4193.jpg

Dziwnym zbiegiem okoliczności jest to klub bardzo często robiący frekwencję na oficjalnych imprezach policyjnych lub ministerialnych ("Bezpieczny rowerzysta", "Rowerem bezpiecznie do celu", "Spokojna głowa w kasku" itp.)

Z drugiej strony mamy też szosowców, dla których to nie honor zjechać na drogę dla rowerów nawet na drodze ekspresowej, a wolniejsi rowerzyści to obiekt pogardy.

Większość jest gdzieś pośrodku, ale nawet wewnątrz organizacji takich jak ZM czy WMK są osoby o różnych poglądach, wynikających z osobistych doświadczeń czy stylu jazdy. A to, co jest wypadkową tych poglądów, to powinno być widać w dostępnych na stronie pismach, wnioskach, stanowiskach.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 09, 2014 19:40 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Monty B. Ike napisał(a):
Ratnik napisał(a):
U mnie propozycja uspokajania ruchu czy wręcz "tempa 30 + progi" zamiast pasów rowerowych spotkała się w środowisku rowerowym z krytyką wpychania rowerzystów między auta.

A co to za "środowisko"? Parę razy spotkałem się ze ścieżkoizmem ("ścieżki, wszędzie ścieżki!"), ale to raczej rowerzyści niedzielni lub niepraktykujący, a nie przedstawiciele organizacji rowerowych.


Najważniejsze w okolicy, mające największy wpływ na tworzenie infrastruktury rowerowej w mieście itp.


olek napisał(a):
Przykro mi, ale mimo że to stolica, nie mamy tutaj Centralnego Urzędu Kontroli Poprawności Poglądów Organizacji Rowerowych. Mamy wolność zrzeszania się, wystarczy kilka osób o podobnych poglądach żeby założyć organizację podchodzącą do sprawy jak się jej podoba, np. Stowarzyszenie Rowerzystów Wożących Rowery na Dachu Samochodu do Lasu.


Tak też myślałem, ale rowerzyści nawet różniący się poglądami, przypuszczam, mają wspólny rowerowy mianownik, którego wymagania nie są jeszcze spełnione.

olek napisał(a):
Jest sobie np. taki klub rowerowy, który na swoich przejazdach przeciska się chodnikami nawet na ulicach lokalnych i nawet gdy są one wąskie, zatłoczone, zastawione samochodami:

http://wrzutnia.zm.org.pl/pub/foto/IMG_4193.jpg


Ciekawie wyglądają postacie na tym foto. Jak w kożuchu w lato.

olek napisał(a):
Większość jest gdzieś pośrodku, ale nawet wewnątrz organizacji takich jak ZM czy WMK są osoby o różnych poglądach, wynikających z osobistych doświadczeń czy stylu jazdy. A to, co jest wypadkową tych poglądów, to powinno być widać w dostępnych na stronie pismach, wnioskach, stanowiskach.


To oczywiście zrozumiałe, ale nie powiedziałbym, żeby tu na forum dochodziło do sprzeczek, raczej użytkownicy się ze sobą zgadzają, spokojnie jest... może to przez ten uspokajający zielony kolor.

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL