Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lis 16, 2013 8:45 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Czy takie oddalenie przejścia od skrzyżowania, jak widoczne na poniższym zdjęciu, jest obowiązkowe?
Obrazek

Tzn. czy nie można robić przejść jako prostych kontynuacji chodników na drugą stronę jezdni, jak tu:
Obrazek?

A może takie rozwiązania nie wynikają z przepisów a jedynie z chęci usunięcia skręcających samochodów ze skrzyżowania, które to skrzyżowanie takie samochody mogą blokować, gdy stają ustępując przejścia pieszemu?

Drogą z pierwszego zdjęcia chodziłem kiedyś często, nie pamiętam sytuacji, żebym jakiś samochód blokował - tak mały jest tam ruch samochodowy i nagle pojawiły się barierki uniemożliwiające proste przejście. Tak trasy chodników wyglądają z góry.

Obrazek

Co ciekawe takie oddalenia od skrzyżowań są również na drogach jednokierunkowych głównych, po stronie z której samochody wjeżdżają na skrzyżowanie (a nie zjeżdżają z niego), nie ma więc mowy o blokowaniu skrzyżowania samochodem, który ustępuje pierwszeństwa pieszym.



Inny przykład:

Piesi idą równolegle do głównej jezdni, ale ich zielone zapala się później niż zielone dla aut. Czemu? Bo wchodząc na zielone piesi swym pierwszeństwem blokowaliby auta skręcające w prawo, a więc żeby piesi nie blokowali aut, to blokuje się pieszych przytrzymując ich na czerwonym.

Obrazek

Tak bywa, że dla słabych skarb staje się przekleństwem. Na przykład atrakcyjne położenie dla słabej Polski okazywało się w historii tragiczne w skutkach.

Zastanawiam się więc, czy w miastach rządzonych przez samochodziarzy prawa pieszych też nie stają się argumentami, żeby pośrednio utrudniać pieszym życie.

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL