Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt wrz 06, 2013 9:02 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:01
Posty: 118
Cytuj:
Wszystko wydarzyło się na na ul. Zgrzebnioka w Katowicach. Na nagraniu widać przebieg egzaminu. Kobieta, która starała się o prawo jazdy, zauważyła leżącego na ulicy mężczyznę. Obok niego leżała kula inwalidzka.
Zdająca zwolniła i zastanawiała się, co robić..
- Zatrzymać się czy raczej nie? To jest pan o kulach chyba... Pijak - mówi i zatrzymała samochód blisko zajmującego przeciwny pas ruchu mężczyzny.
- Pijany jest - powiedział egzaminator, który nawet nie wysiadł z samochodu.
- Tak? - upewniła się kobieta.
- Tak. Jedziemy powoli - nakazał egzaminator. Samochód rusza. Kobieta zdobyła prawo jazdy.

- Gdy zobaczyłem ten film, to aż mnie zmroziło - mówi GW Bogdan Kasprzak, egzaminator nadzorujący pracę innych egzaminatorów z katowickiego WORD-u. Nagrania pokazał szefom, a ci radcy prawnemu.
- Podjęliśmy decyzję o dyscyplinarnym zwolnieniu tego pracownika. O zdarzeniu powiadomiliśmy też prokuraturę. To, co się stało, było karygodne. Zgodnie z przepisami każdy ma obowiązek pomóc, gdy zachodzi taka konieczność - powiedział Janusz Kuwak, wicedyrektor WORD Katowice.

Co na to egzaminator-bohater filmu?
- Zachowałem się w taki sposób, ponieważ miałem świadomość, że ten człowiek jest pijany. Jeździłem tą trasą. W lasku jest stanowisko panów, którzy codziennie trunkują. Znałem tego mężczyznę. Zdająca potwierdziła, że ten pan jest pijany - powiedział w rozmowie z dziennikiem. Dodał też, że dziś pewnie zachowałby się inaczej. - Może bym się zatrzymał i rżnąłbym głupa, że udzielam pomocy - mówi.

Egzaminator miał stwierdzić w rozmowie z GW, że to dyrekcja WORD-u "miała coś" do niego i pozbyto się go z pracy pod byle pretekstem.

(Źródło: http://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/437074,w-katowicach-egzaminator-na-prawo-jazdy-nie-udzielil-pomocy-lezacemu-na-drodze-wideo.html)


* * * * *
W "Wydarzeniach" Polsatu dziennikarz trafił w sedno, dosadnie mówiąc o egzaminatorze: "Uznał, że pijak nie zasługuje, żeby żyć". Podsumował też kursantkę, że ta "oblała swój egzamin z ludzkich odruchów na drodze".
Pani prokurator poinformowała, że egzaminatorowi postawiono zarzuty nieudzielenia pomocy i niedopełnienia obowiązków służbowych, a kursantce - zarzut nieudzielenia pomocy:
http://www.ipla.tv/2013-09-05-znieczulica-czy-glupota/vod-5802885 (materiał: "Wydarzenia" Polsat)


* * * * *
Co ciekawe, w "Faktach" TVN przedstawiono sprawę zgoła inaczej:

Cytuj:
Nagranie z nauki jazdy, po którym egzaminator traci pracę. To kursantka zachowała się wzorowo. Widząc leżącego na jezdni mężczyznę młoda dziewczyna chciała się zatrzymać i pomóc, egzaminator machnął ręką i kazał jechać dalej.

Materiał "Faktów": http://fakty.tvn24.pl/oblany-egzamin,352457.html
Tym razem dziennikarz mówi: "Za nieudzielenie pomocy grozi kara - do 3 lat więzienia. I tu zaskoczenie: kursantce grozi też". Nie wiem, co pana Jana Błaszkowskiego tak "zaskakuje", przecież kursantka w praktyce również nie zrobiła kompletnie nic. Potraktowała leżącego na jezdni jak zadanie egzaminacyjne. Rozważyła, popytała, pojechała dalej, potwierdzając sobie, że ma prawo wybierać, kto zasługuje na udzielenie pomocy, a kto zasługuje na pozostawienie na środku jezdni.
I tutaj mamy tę samą panią prokurator. Dowiadujemy się, że "do sądu wpłynął wniosek prokuratora o warunkowe umorzenie postępowania wobec obu tych osób". Mówi się o niekaralności, "postawie", bla bla bla.
Ostatecznie rozmydlamy cały materiał "Faktów" podsumowaniem, że "w końcu nic się nie stało, zatrzymał się ktoś inny, a poza tym facet rzeczywiście był pijany".


* * * * *
:shock: :shock: :shock:

Przerażające.

_________________
"Samochód to dla Polaka emanacja jakiejś boskości"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 13, 2013 9:18 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Na filmiku widać, że pojazd jadący za L - ką zatrzymuje się, ale film się kończy i nie wiadomo, czy ktoś z tego auta wyszedł pomóc.

Swoją drogą ciekaw jestem, jak zachowaliby się w tej sytuacji inni panowie z WORDu wymienieni w materiale, jak zachowaliby się dziennikarze komentujący sprawę, jak zachowaliby się prokuratorzy. Chyba by pomogli inaczej przecież nie strofowaliby egzaminatora.

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL