Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Śnieg w sprayu
PostNapisane: Cz sie 01, 2013 19:42 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Pamiętam, że kiedyś w Warszawie gromada ochotników mazała zmywalną farbą linię 1,5 m. od brzegu chodnika wyznaczając nią jego przepisową minimalną szerokość. Jeśli po drodze stało auto, również zostało pomazane. Pamiętacie tę akcję? Czy były jakieś konsekwencje karne dla malarzy?

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 8:25 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:01
Posty: 118
Tak?... Nie kojarzę... :?:
Tu coś widzę na temat malowania linii: http://m.onet.pl/moto/aktualnosci,yp8c0

_________________
"Samochód to dla Polaka emanacja jakiejś boskości"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 10:55 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
green_green_yellow napisał(a):
Tak?... Nie kojarzę... :?:
Tu coś widzę na temat malowania linii: http://m.onet.pl/moto/aktualnosci,yp8c0


Pamiętam, że mówili o tym w TV ogólnopolskiej, dlatego myślałem, że to w Warszawie, ale okazuje się, że w Krakowie to było i nawet na forum ZM mówiono o tym:
viewtopic.php?f=2&p=5570

Tu jest film z tego wydarzenia:
http://www.youtube.com/watch?v=v3IEJzciW-U

A tu komentarze na forum Nissana:
http://www.100nx.fora.pl/off-topic,3/cz ... ,3782.html

Można z tych komentarzy wyciągnąć ciekawe wnioski.

Przede wszystkim widać wśród komentujących poczucie przywileju kierowców. Użyta farba była zmywalna, a jednak bardzo ich ta akcja oburzyła, nie widać jednak, żeby zastawianie chodnika brali za coś bardzo złego. Te kilkanaście centymetrów uważają za błahostkę - patrząc z perspektywy samochodu i szerokości jezdni te centymetry rzeczywiście nie robią wielkiej różnicy.

Wyrażają się bardzo agresywnie, gotowi są dopaść malarza i wyczyniać z nim złośliwe rzeczy. Mam wrażenie, że bardzo utożsamiają się z siłą swojego samochodu, no bo skąd przekonanie, że to akurat oni nie zbiorą klapsów od pieszego? Było nie było jeżdżenie autem zastyga mięśnie, raczej osłabia fizycznie człowieka, choć rozumiem, że w oczach kierowcy pieszy jest zdany na jego łaskę.

Kierowcy łamią prawo, ale proceder ten stał się normą a sami kierowcy w swych oczach się rozgrzeszyli, może dlatego przypominanie o tym łamaniu prawa ich tak irytuje? To przypominanie o winach, z których rozgrzeszeniem wygodnie się już zżyli.

Druga sprawa to strach. Auto jest drogie a nie możesz go mieć przez cały czas na oku. Bardzo łatwo jest niepostrzeżenie podejść i je porysować, zbić szybę, zapchać gipsem rurę wydechową, podstawić gwoździe pod koła.
Strach prowadzi do agresji.

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sie 02, 2013 11:28 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Wt gru 11, 2012 13:01
Posty: 118
Cytuj:
"takiego to tylko zatłuc. na siłę chce zaistnieć i zaznaczyć swoją posraną mentalność. koleś łamie prawo [niszczenie cudzego i publicznego mienia] żeby 'ukarać' kierowców za wykroczenie. wnioskować można że jest za samosądem
nie bronię tych ludzi którzy świadomie tarasują chodniki, ale nikt nie chodzi z miarką żeby sprawdzić czy jest 150cm czy może troszkę mniej. "

Uhm. To "troszkę mniej" to często np. 30cm albo 0cm. Jakim cudem ludzie, którzy mają takie problemy z oszacowaniem odległości (choćby przez użycie w wyobraźni własnego ciała jako miarki - chyba wiedzą, ile mają wzrostu?...), poradzili sobie na placu manewrowym i dostali prawo jazdy? Jakim cudem w ogóle są w stanie zaparkować? :shock:
A propos "niszczenia cudzego i publicznego mienia": nigdy nie było mi dane zobaczyć kierowcy, który szoruje z chodnika plamy oleju, które tam zostawił. A w zasadzie, może powinien być za to dodatkowy mandacik?... 8-)

_________________
"Samochód to dla Polaka emanacja jakiejś boskości"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL