Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt lip 26, 2013 21:03 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Czy instytucje muszą mieć własne parkingi? Czy jest takie prawo, że muszą?

Ja rozumiem, że dla karetki pogotowia medycznego, straży pożarnej, ale czy muszą mieć parkingi powszechne i masowe?

Zastanawiam się nad postulatem likwidacji parkingów przy instytucjach. Chodzi o to, żeby podróż samochodem straciła swój docelowy charakter "door-to-door", żeby była tylko dostawą w okolicę. Chodzi o to, żeby po prostu, zwłaszcza urzędnik, przeszedł się po mieście, dotknął kamienic, zobaczył ludzi bez czterokołowej szczelnej izolatki.
Chodzi o to, żeby ponownie nauczyć ludzi chodzić (raczkowanie, łapanie zajęcy, bieganie).

Co o tym myślicie?

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 31, 2013 10:43 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 12:27
Posty: 46
Mieć nie muszą ale chcą. Np. na dzisiejsze uroczyste posiedzenie Rady Miasta W-wy na parking samochodowy zaanektowano cały plac pod Kolumną Zygmunta (ustawiono znaki i już jest parking).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 31, 2013 18:26 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
Nie muszą i nie powinny. Tzn. oczywiście powinno być trochę ogólnodostępnych miejsc, bo do urzędu jednak często musi przyjechać osoba niepełnosprawna, czy ktoś musi przywieźć babcię, która nie bardzo może chodzić, ale to powinny być miejsca dla petentów, nie dla urzędników ! Ostatnio UD Bemowo zrobił krok w dobrą stronę, kiedyś był ogólnodostępny parking, przeważnie cały zastawiony, a teraz jest płatny, ale w dalszym ciągu bodajże 2 pierwsze godziny są bezpłatne, to zwykle wystarczy aby załatwić sprawę w urzędzie, ale urzędnicy już nie mają darmowego parkowania przez cały dzień.

Totalnym skandalem są dla mnie prywatne parkingi wyłącznie dla pracowników ministerstw, np. parking Ministerstwa Rolnictwa zajmuje całą jedną stronę Wspólnej, tam nawet nie ma chodnika ! I przecież to funkcjonuje za publiczne pieniądze ! Albo parking dla radnych (tymczasowy, na czas sesji rady) tuż przed głównym wejściem do PKiN - dwa kroki dalej jest ogólnodostępny parking płatny ale nie - radni muszą mieć prywatny przed samym wejściem (nawet niepełnosprawni nie mają możliwości podjechać tak blisko) i jeszcze Straż Miejska pilnuje żeby nikt inny tam nie wjechał !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So sie 03, 2013 8:16 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Cytuj:
Totalnym skandalem są dla mnie prywatne parkingi wyłącznie dla pracowników ministerstw, np. parking Ministerstwa Rolnictwa zajmuje całą jedną stronę Wspólnej, tam nawet nie ma chodnika ! I przecież to funkcjonuje za publiczne pieniądze ! Albo parking dla radnych (tymczasowy, na czas sesji rady) tuż przed głównym wejściem do PKiN - dwa kroki dalej jest ogólnodostępny parking płatny ale nie - radni muszą mieć prywatny przed samym wejściem (nawet niepełnosprawni nie mają możliwości podjechać tak blisko) i jeszcze Straż Miejska pilnuje żeby nikt inny tam nie wjechał !


Niestety, nader często władza wciąż u nas uważa się właśnie za -- władzę, której reszta społeczeństwa powinna usługiwać, w tym poprzez poświęcanie przestrzeni na najważniejsze rzeczy, czyli potrzeby rządzących. Mam nadzieję, że z czasem przestrzeń publiczna będzie jednak odzyskiwana przez publikę.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL