Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: N lip 07, 2013 18:49 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Monty B. Ike napisał(a):
I stwierdził Pan, że autobusy hałasują i na Trakcie Królewskim trzeba je zlikwidować. :twisted:

Bo trzeba...




... i wprowadzić tam tramwaje 8-) Przy XIII-wiecznym ratuszu w Bremie pasują...

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lip 07, 2013 22:10 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
G.Madrjas napisał(a):
Monty B. Ike napisał(a):
I stwierdził Pan, że autobusy hałasują i na Trakcie Królewskim trzeba je zlikwidować. :twisted:

Bo trzeba...
... i wprowadzić tam tramwaje 8-) Przy XIII-wiecznym ratuszu w Bremie pasują...

Nie, ma być w/g szkoły Kononowicza: nie będzie niczego.

W końcu XIX w. i przed wojną były tam tramwaje, owszem.
ZTCP, TW zrobiły na tę okoliczność tramwaj akumulatorowy, który jeździł na Bemowo.
Prof. Suchorzewski wyekspertował, że Trakt Królewski nie jest ważnym ciągiem komunikacyjnym -- jak twierdzą niektóre źródła, jako #%*@*!& inżynier nie policzył pieszych, tylko samochody...

BTW, znając naszych mędrców od planowania komunikacji, wprowadzenie kolejnego środka transportu spowoduje piekło z przesiadkami. Prawdopodobnie w ramach regulacji pogłowia emerytów i innych nieużytecznych społecznie elementów.

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 9:20 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Trudno, by wprowadzenie nowego, wyżej wydajnego środka transportu nie spowodowało zwiększenia liczby przesiadek. Przykro mi, tak to niestety działa (i to nie tylko w Polsce - a może nawet zwłaszcza nie w Polsce). Najwięcej połączeń bezpośrednich obsługuje system busikowy...

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 10:33 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
G.Madrjas napisał(a):
Trudno, by wprowadzenie nowego, wyżej wydajnego środka transportu nie spowodowało zwiększenia liczby przesiadek. Przykro mi, tak to niestety działa (i to nie tylko w Polsce - a może nawet zwłaszcza nie w Polsce).

Tylko nigdzie poza Polską (a dokładniej -- Warszawą) nie widziałem płotów, oddzielających przystanki autobusowe od tramwajowych, lub przystanków przesiadkowych, oddzielonych dwoma wlotami skrzyżowania, z sygnalizacją wrogą pieszym.
A transport publiczny to nie kolejka Piko -- ma nie tylko jeździć, ale i przewozić...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 13:58 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
No więc:

Tragiczny wypadek autokaru w Hiszpanii. Co najmniej 9 osób nie żyje. W wypadku 20 osób doznało obrażeń, z czego pięć poważnych. W sumie autobusem podróżowało 30 osób.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14240988,Tragiczny_wypadek_autokaru_w_Hiszpanii__Co_najmniej.html?lokale=katowice#BoxWiadTxt

Katastrofa samolotu w San Francisco: Dwie ofiary śmiertelne, co najmniej 100 rannych
http://swiat.newsweek.pl/katastrofa-samolotu-w-san-francisco--dwie-ofiary-smiertelne--co-najmniej-100-rannych,106094,1,1.html

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 18:00 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 21, 2010 21:03
Posty: 277
Monty B. Ike napisał(a):
A transport publiczny to nie kolejka Piko -- ma nie tylko jeździć, ale i przewozić...

Nie no, naprawdę? Kurczę, nie domyśliłbym się... rozumiem, że merytoryczny potencjał dyskusji w tym temacie możemy zatem uznać za wyczerpany.

_________________
Powyższa wypowiedź stanowi wyłącznie moje prywatne stanowisko. Nie może być uznawana za oficjalne lub nieoficjalne stanowisko jednostki, organizacji bądź firmy z którą byłem, jestem lub będę zawodowo lub prywatnie związany.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lip 08, 2013 19:40 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Monty B. Ike napisał(a):
A transport publiczny to nie kolejka Piko -- ma nie tylko jeździć, ale i przewozić...

Moim zdaniem pasażerów bardziej interesuje dostarczanie, no ale to przewoźnik ustala zasady, dlatego nie ponosi konsekwencji, gdy nie przyjedzie na przystanek - przecież twój bilet jest na sam przewóz a nie na to, żebyś dostał się tam gdzie chciałeś w zaplanowany czasie.

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 11, 2013 7:28 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt mar 22, 2013 12:55
Posty: 260
Wyobrażacie sobie takie filmy o pieszych?
http://www.youtube.com/watch?v=fT26VhPQATA

Dlaczego o śmierci każdego żołnierza media informują jak najbardziej a o śmierci skrzypka rozjechanego* na pasach przy szkole muzycznej jeśli w ogóle wspomną, to przy okazji utrudnień w ruchu samochodowym jakie cały ten wypadek spowodował. Czemu tak jest? Może to kwestia sponsoringu takiego jak ten:
Cytuj:
"Tlen dla „Wyborczej” z MON. Przez dwa i pół roku resort wydał na ogłoszenia w gazecie Michnika blisko 4 mln zł!"

http://wpolityce.pl/artykuly/64226-tlen ... o-4-mln-zl

Chociaż... czy MON byłoby zainteresowane ogłaszaniem śmierci żołnierzy?
___________
*Nie przez walec.

_________________
Bytom Pieszy
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu fajnych ludzi! :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 28 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL