Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 15:03 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 06, 2011 11:28
Posty: 51
Lokalizacja: Józefosław/ Warszawa
Bez przesady :)) Ta łagodniejsza najklejka podoba mi się BAAAAARDZO!!! i nawet myślę, że chętnie bym ją przyklejała - i to centralnie na szybie przedniej auta na środku!
Nie jestem obrońcą aut - bo sama wydaję z siebie warkoty i uwagi powszechnie uznawane za obelżywe, jak po raz kolejny kierowca swojego bolida, z reguły rozmawiający przez telefon komórkowy trzymany przy uchu - nie traktuje mnie jak pełnoprawnego uczestnika ruchu drogowego - i nie ustępuje mi na skrzyżowaniu, na którym mam pierwszeństwo. Dobrze że jeszcze nie ma upałów i/ lub auta te mają klimatyzację i co za tym idzie zamknięte szyby, bo naprawdę nie jestem elegancka...
Ale chodzi o to, że tamta naklejka to przesada. Po prostu pokazuje, że ten rowerzysta jest tak samo warczący i plujący jadem jak ten kierowca. A przecież tak nie jest....

Bisette (wojownicza)

_________________
Fanom „starożytnej mądrości ludów Wschodu” przypominamy, że medycyna chińska zaleca stosowanie azbestu na niepłodność, tygrysiego penisa na osłabienie, a suszonego ludzkiego łożyska na astmę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 16:27 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Dodam tylko, że warto lokalizację naklejki uzależnić od buractwa wielce szacownego pana(-i) kierowcy.
Jeśli masz 3 debili, którzy postawili samochody tak:
  1. W połowie na DDR, w połowie na sąsiedniej jezdni
  2. W całości na DDR
  3. Parkował ostatni, między dwoma powyższymi. Stanął po skosie, tj. przodem na trawniku, resztą w poprzek DDR
To:
  • Pierwszemu naklejasz na lewą szybę boczną, żeby mógł z nią pojechać, ale cały czas o niej pamiętał.
  • Drugiemu na przednią szybę, w miarę po środku. Zdrapujemy!
  • Trzeciemu na przednią szybę i lewe lusterko. Lusterko jest zabójcze, zdrapanie wymaga naprawdę dużo cierpliwości. A bez lewego ciężko gdziekolwiek dojechać, ba - nawet wyjechać z tego "miejsca parkingowego".
Oczywiście w trzecim przypadku można też połączyć dwie pierwsze opcje, a lusterko zostawić dla prawdziwych wymiataczy.

Tak jak mandaty są różnej wysokości tak wklepki różnej upierdliwości. Jakiś podział musi być (:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 17:50 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Bisette napisał(a):
Ale chodzi o to, że tamta naklejka to przesada. Po prostu pokazuje, że ten rowerzysta jest tak samo warczący i plujący jadem jak ten kierowca.

Po pierwsze -- gdzie jest napisane, że rowerzysta? Ja przyklejam, gdy chodzę. Na rowerze zazwyczaj nie mam czasu, bo jadę z A do B.

Po drugie -- tu nie chodzi wyłącznie o treść naklejki, tylko o jej oddziałwyanie społeczne.
Kolega nakleił karnego na czarnym BMW ze spoilerami, które stało naprawdę po chamsku -- prawdopodobnie specjalnie. Po pewnym czasie ze sklepu wyszedł dumny posiadacz pojazdu z Redbullem w dłoni, a chodnikiem nadeszły trzy panienki z pobliskiego liceum. Jedna pokazał naklejkę palcem, po czym wszystkie wybuchnęły histerycznym chichotem. Osobnik zrobił się czerwony -- od kołnierza dresu, poprzez kark, po czubek wygolonego łba.
Sądzę, że typ następnym razem zastanowi się, jak będzie parkował (oczywiście, nie można wykluczyć opcji # 2: zaparkuje po chamsku i będzie czekał w krzakach z bejsbolem... :lol: )

BTW, przydałby się taki aplikator, jak mają w sklepach do sklejania kartonów taśmą klejącą... :mrgreen:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 19:42 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
Ależ przepraszam dlaczego nie rowerzysta? Zabrzmiało to jak grom z jasnego nieba.Wiele rowerzystek i rowerzystów oburzy się , i poniekąd mają racje, bo wulgaryzmy,pisownia,ogólne chamstwo.Ale jakby nie nazwać tematu to proszę mi wskazać skuteczną metodę na chamskie zachowania kierowców? Moje doświadczenie jako cało rocznego rowerzysty i użytkownika dróg jest duże,i niestety jeżeli nie pomaga prośba ,grzeczność , i zgodnie z prawem nie mogę korzystać z czegoś co wybudowała nam HGW i gwarantuje mi PoRD to metoda jest jedna.A przepraszając za łacinę furmańską na naklejkach jest ona tak skuteczna jak mandaty od SM po 200zł za sztukę dla parkujących na przejściach,DDR,trawnikach,itp.
Drugi raz już tego nie zrobią na 1000%.

"-Rozbił Pan bank
-Nie ja tylko pociągnął"
Dziękuje za dyskusję.
Pozdrawiam

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr maja 18, 2011 21:33 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
pduncz napisał(a):
...tylko nie wiem czy już sam fakt podniesienia ręki z naklejką na na Święty Samochód nie będzie postrzegany jako zamach na Wartości przez wielkie Wu.


Ja uważam, że wulgarna forma naklejki to jednak pewien wyraz bezsilności (i wkurzenia na tę bezsilność, nieudolność pseudoinżynierów i pseudostrażników). Kto traci panowanie nad sobą, przegrywa dyskusję. Dlatego osobiście wolę formy uprzejmiejsze ("drogi kierowco...")

Z drugiej strony ktoś musi być radykalny (wojowniczy, warczący, plujący jadem, agresywny), żeby umiarkowany mógł być ktoś. Bo inaczej dojdziemy do sytuacji, w której zapukanie w szybkę i zapytanie "przepraszam, czemu Pan stoi na ścieżce" będzie uznawane za akt bezwzględnego terroru.

PS. Młodzież może już nie pamiętać, ale wzorów swego czasu było sporo:

http://www.zm.org.pl/?a=vlepki-parkowanie

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 8:39 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 06, 2011 11:28
Posty: 51
Lokalizacja: Józefosław/ Warszawa
Właśnie - bezsilność. I nerwy. Czyli kierowcy udaje się wyprowadzić nas (pieszych lub rowerzystów) z równowagi. Podczas gdy sam kierowca pozostaje swobodny i luźny jak sanki w maju. Dla mnie to przegrana. Jeśli jedynym naszym argumentem jest chamskie wyzwisko, to jaki poziom reprezentujemy?
Przecież jeśli dochodzi do jakiejkolwiek scysji, kłótni czy dyskusji - w domu, w pracy, czy na ulicy - to górą jest przeważnie ta osoba, która nie da się sprowokować, wyprowadzić z równowagi, panująca nad swoimi emocjami i popędami. Kontrola własnych zachowań, trzymanie nerwów na wodzy - oto co odróżnia nas od szczekających kiboli. No nie jest tak?

Z całą mocą popieram prezentowane vlepki - ten 2003 są po prostu czadowe - odsyłające to przepisów, do których burak i tak nie zajrzy, ale mają dla mnie magiczną moc. Zdrapywanie takiej vlepki - spowoduje wkurw jak należy i wstyd. Bo jasno jest napisane że burak nie umie parkować. I jakie powoduje zniszczenia (ta vlepka o rozjeżdżaniu DDR). Chciałabym takie mieć.

Bisette

_________________
Fanom „starożytnej mądrości ludów Wschodu” przypominamy, że medycyna chińska zaleca stosowanie azbestu na niepłodność, tygrysiego penisa na osłabienie, a suszonego ludzkiego łożyska na astmę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 23, 2011 12:58 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Też jestem przeciwnikiem wulgaryzmów, lecz zdaję sobie sprawę, że niektóre ptasie móżdżki nie radzą sobie z kulturą i świecenie dobrym przykładem do nich po prostu nie dociera. Przekaz musi być naprawdę silny, aby przebił się przez gruby ołów skutecznie chroniący garstkę komórek mózgowych przed bodźcami zewnętrznymi. Chciałbym żyć w świecie, w którym każdego stać na szacunek dla innych, ale...

O ile dobrze pamiętam, gdzieś słyszałem/czytałem, że takie naklejki nie powinny zasłaniać widoczności kierowcy, w przeciwnym razie vlepkarz może zostać uznany za winny narażenia na niebezpieczeństwo. Swoją drogą, kierowca na obowiązek upewnienia się, że pojazd jest zdolny do bezpiecznej jazdy zanim ruszy. Nie wiem, czy kiedykolwiek kogoś ukarano za zaklejenie szyby/lusterka, lub czy "poszkodowany" nawet to zgłosił? "Panie Władzo, ktoś mi zakleił szybę. Mój wóz to ten między trawnikiem i ścieżką rowerową."

Monty B. Ike napisał(a):
BTW, przydałby się taki aplikator, jak mają w sklepach do sklejania kartonów taśmą klejącą... :mrgreen:

No tak, po co się brudzić klejem i/lub zostawiać odciski?;)

Bisette napisał(a):
Przecież jeśli dochodzi do jakiejkolwiek scysji, kłótni czy dyskusji - w domu, w pracy, czy na ulicy - to górą jest przeważnie ta osoba, która nie da się sprowokować, wyprowadzić z równowagi, panująca nad swoimi emocjami i popędami.

Bisette, sprawiasz wrażenie, jakbyś obracała się wyłacznie w męskim towarzystwie. Znam kilka osób, które są w stanie każdego przekrzyczeć - nie działają żadne argumenty logiczne czy merytoryczne, nie pomaga anielska cierpliwość - liczy się tylko to, żeby wpaść histerię i przeforsować swoją rację i żeby zrobić to możliwie najgłośniej. Tak się składa, że każda z tych osób jest kobietą. Nie piszę tego bo jestem szowinistą, ani dlatego że nie lubię kobiet i chcę im dogryźć (wręcz przeciwnie), po prostu taka jest statystyka wśród osób, które znam. I to mnie nauczyło, że nie da się postępować ze wszystkimi tak samo.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N maja 29, 2011 10:59 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): N maja 29, 2011 10:53
Posty: 1
Ja mogę polecić stronę http://www.parkujezglowa.pl

Mają w ofercie kilkanaście wzorów takich naklejek - na szyby źle zaparkowanych samochodów. Fajne jest to, iż nie mają one tak wulgarnego charakteru jak powszechnie znany karny ku**s, a część z nich jest ogólnie bardzo lightowa.

Zamówiłem i jestem zadowolony z efektów...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 8:50 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr kwi 06, 2011 11:28
Posty: 51
Lokalizacja: Józefosław/ Warszawa
"Bisette, sprawiasz wrażenie, jakbyś obracała się wyłacznie w męskim towarzystwie. Znam kilka osób, które są w stanie każdego przekrzyczeć - nie działają żadne argumenty logiczne czy merytoryczne, nie pomaga anielska cierpliwość - liczy się tylko to, żeby wpaść histerię i przeforsować swoją rację i żeby zrobić to możliwie najgłośniej. Tak się składa, że każda z tych osób jest kobietą. Nie piszę tego bo jestem szowinistą, ani dlatego że nie lubię kobiet i chcę im dogryźć (wręcz przeciwnie), po prostu taka jest statystyka wśród osób, które znam. I to mnie nauczyło, że nie da się postępować ze wszystkimi tak samo"

Och, ty szowinisto :)
Nie obracam się wyłącznie w męskim towarzystwie. I nie znoszę jak ktoś generalizuje. Akurat mówiąc zachowaniu zimnej krwi, widziałam przed oczyma rozjuszonego, plującego na boki, z przekrzywionymi okularami słonecznymi na spoconym czole wściekłego mężczyznę, w średnim wieku i początkami otyłości brzusznej, który wyskakuje zza kierownicy swojego wielkiego Lincolna Navigatora i drze się na mnie, z powodu histerycznego wybuchu jadu i nienawiści jąkając się i połykając spółgłoski.
Ja to tak widzę, bo się z tym spotkałam. I wtedy - weź i zachowaj zimną krew :) Będziesz górą, bo pan się zatchnie i zapowietrzy.

Dzięki za podesłanie linku do sklepu.
Pozdrawiam
Bisette

_________________
Fanom „starożytnej mądrości ludów Wschodu” przypominamy, że medycyna chińska zaleca stosowanie azbestu na niepłodność, tygrysiego penisa na osłabienie, a suszonego ludzkiego łożyska na astmę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 30, 2011 15:39 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
Ona zachowała zimną krew:

Straszyli bronią dziennikarkę

http://www.dzienniklodzki.pl/aktualnosci/408869,grozili-bronia-dziennikarce,id,t.html
Obrazek

Uzbrojeni pracownicy dużej firmy ochroniarskiej stwierdzili, że mają prawo strzelać do Bogu ducha winnej rowerzystki. Dlaczego? Bo nie chciała zjechać ze ścieżki rowerowej, którą jechali samochodem. [...]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 47 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL