Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz kwi 07, 2011 18:40 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
To że ludzie o to pytają uznałem już za normalkę - ale sędzina na rozprawie:
"Czemu jechał Pan rowerem?"
"Bo to mój główny środek transportu."
"W zimie też???"

Pytania dodatkowe:
2. A miał Pan kask?
3. Czy opony były dostosowane do warunków na drodze?

Choć szczena opadła mi wcześniej na komendzie - przy odmowie przyjęcia mandatu. Pani mnie obsługująca najpierw coś o kamizelce "że byłoby mnie widać", później dopiero zadała zabójcze pytanie "a nie mógł Pan jechać po chodniku?", co po moim 5s ochłonięciu i stwierdzeniu że nie wolno podsumowała w stylu "jestem przekonana iż każdy policjant by pana zrozumiał". Na pytania o punkty karne też nie była w stanie odpowiedzieć (czy dostaje się je z datą zdarzenia czy orzeczenia/mandatu) - i tak działa nasza wielce szacowna policja...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 07, 2011 19:13 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): N sie 01, 2010 2:01
Posty: 145
@legalnycyklista możesz rozwinąć? Tzn za co mandat i jak się skończyła rozprawa.

Marcin.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 07, 2011 19:47 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Nie zakończyła, pierwsze widzenie.
Generalnie w grudniowe święta 2009 miałem bęc na trasie łazienkowskiej po którym nic nie pamiętam - ale ustalenia (na podstawie zeznań wyłącznie drugiej strony) są całkowicie sprzeczne z moją praktyką w tym miejscu więc się nie przyznałem. Wypadek: najechanie na tył.

Generalnie domyślnie jestem winny, ale druga strona trochę kręci - dzisiaj Pan sobie przypomniał, że jednak nie widział mnie jadącego bus pasem bo jechał nim autobus. Ja zaś zmieniłem pas z prawego na środkowy tuż przed autobusem, tj. nie zwracając uwagi ani na donośny dźwięk autobusu śmigając mu tuż przed maską ani na fakt, iż tym środowym pasem jedzie dość sporo samochodów tempem 70km/h (to zeznał jeszcze ktoś inny).
Wniosek -> są szanse (: No ale zobaczymy, kolejne widzenie 19. maja.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 07, 2011 22:31 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
Czy przesłuchano kierowcę autobusu? Zakładam, że wszystko wydarzyło się na jego oczach.

Podaj więcej szczegułów... Zmieniałeś pas ruchu z prawego na środkowy (a mając za sobą autobus):
-czy zbliżając się do skraju pasa, obejrzałeś się za siebie?
-czy sygnalizowałeś zamiar zmiany pasa ruchu?
-czy zmianę pasa ruchu wykonałeś dynamicznie, to jest od razu wjechałeś na środek środkowego pasa
-czy raczej powoli pod dużym kątem tak żeby być 1 metr od lini przerywanej pasa środkowego?

Przesłuchanie kierowcy autobusu uważam za priorytet.

PS. W którym to było miejscu i jaka była pogoda?

_________________
Pozdrawiam wildzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 08, 2011 7:20 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Jak napisałem ja nic nie pamiętam i to jest główny problem. Opis zdarzenia na podstawie drugiej strony. Tenże pan przypomniał sobie o autobusie dopiero teraz w sądzie, nic o nim nie wspominał na kilku przesłuchaniach na policji i w prokuraturze.
Pan ten zeznał, że pojawiłem się na środkowym pasie sprzed tego autobusu jakieś 7m przed nim. On był w tym momencie na wysokości połowy autobusu.
Prosta matematyka - przeciętny autobus ma 15 (ikarus, neoplan) do 18m (solaris, man, jelcz), co oznacza iż musiałbym wykonać manewr wręcz niewyobrażalnie głupi, tj. nie zauważywszy (usłyszawszy) autobusu jadącego tam zwykle 60-70km/h* przemknąłem kilka metrów przed jego maską i zaraz zostałem pieprznięty przez drugą stronę sprawy.

Stwierdziłem więc, że uważam iż gdyby tak rzeczywiście było to kierowca autobusu bądź to zatrzymałby się bądź też później zgłosił na policji, bo ja na jego miejscu z pewnością obejrzałbym się chociaż w lusterku czy ten kretyn nie skończył pod samochodem.

A w obyczaju miałem - choć starałem się unikać tej trasy - jazdę środkowym pasem przez cały most i zjazd pierwszym za wisłą, tj. w miejscu zdarzenia (nad cyplem czerniakowskim - kilkadziesiąt m przed końcem buspasa) zmieniałem pas raczej ze środkowego na prawy niż na odwrót.
Wilgotna nawierzchnia, brak opadów, +5, wietrznie.

*-nowsze mają ograniczniki do 65 bodajże, ikarusy szybciej nie dają rady (:
(pomińmy proszę aspekt samego faktu jazdy trasą łazienkowską, już to przerobiłem sam z sobą wystarczająco)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 19, 2011 20:33 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
A, to pewnie o Tobie pisały wtedy gazety?

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... skiej.html
http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/432568.html

Chyba gdzieś nawet o tym na forum było :)
Czy obyło się bez większych strat osobowych? Rozumiem że skoro piszesz, to chyba tak?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 19, 2011 21:06 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Tak, to ja - ale hipoteza ŻW zepchnięcia przez wiatr została wyparta wyfrunięciem sprzed autobusu (:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 22, 2011 14:38 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 23, 2008 17:51
Posty: 118
Lokalizacja: Stolica - zachodnie centrum
Na trasie Łazienkowskiej nie ma przypadkiem zakazu jazdy na rowerze po jezdni :?:

_________________
"Lobby rowerowe jest bardzo silne i zaborcze" - Janusz Galas, Inżynier Ruchu m.st. Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 22, 2011 14:56 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Zależy skąd dokąd chcesz dojechać (:
Od Kinowej, Ostrobramskiej, Ronda Jazdy Polskiej (->Praga), Wisłostrady (->Praga) - nie, Grenadierów (przy Ostrobramskiej).
Od Wału Miedzeszyńskiego, Ronda Jazdy Polskiej (->Wawelska), Wisłostrady (->Wawelska), Grenadierów (przy al. USA) - tak.

Czyli typowy znakowy burdel warszawski.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL