Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt cze 14, 2011 16:25 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
gromanik napisał(a):
Ze względu na hałas w porze nocnej chore jest podniesienie dopuszczalnej prędkości w nocy o 10 km/h ponad wartość dopuszczoną w dzień - i tak jedzie się krócej ze względu na niewielkie natężenie ruchu.

Zgadzam się - chore. W USA widziałem miejsca, gdzie w nocy dopuszczalna prędkość jest niższa (10 mil/h = 16 km/h) niż w dzień.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt cze 14, 2011 17:39 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Nie trzeba szukać za oceanem...

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 15, 2011 18:39 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr cze 15, 2011 18:29
Posty: 2
a mnie wkurzył jakiś kretyn, który nakleił mi na szybę naklejkę za ch... parkowanie. tylko najpierw chciałabym, żeby ten dupek wyjaśnił mi co było nie tak w moim parkowaniu. nie stałam na kopercie, nie zajęłam miejsca dla niepełnosprawnych, nie stałam na trawniku, nie tarasowałam przejazdu, stanęłam jak inni kierowcy na "dostawce" na parkingu auchan, bo nie było miejsc. no więc czemu ten idiota innym też nie nakleił. jak jest tak cholernie doskonały to niech mi to wyjaśni dlaczego nie szanuje rzeczy, która do niego nie należy. mam nadzieję, że i temu wandalowi się dostanie. ciekawe kto ma więcej mandatów, o ile mam do czynienia z kierowcą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr cze 15, 2011 20:10 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Ciężko Ci cokolwiek odpisać nie wiedząc jak to rzeczywiście wyglądało - nie masz pewnie zdjęcia sytuacji?

Może inny kierowca miał problem z wyjazdem, może jakiś większy samochód? Na parkingu w centrum handlowym mogłaś przeszkadzać właściwie wyłącznie innemu kierowcy. A przy tym ciężko mi też uwierzyć, by ktoś naklejał taką naklejkę "bo tak" i tyle...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 6:03 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Niedawno widziałem prawidłowo zaparkowany samochód z naklejką. Dlaczego dostał? Bo był wrakiem, więc przez 24 na dobę zajmował miejsce parkingowe w miejscu, gdzie jest duże zapotrzebowanie a mało możliwości legalnego zostawienia auta.

Kolejna rzecz, która mnie wkurza: Na kładce pieszo-rowerowej nad al. Niepodlegości (łącząca obie części Pola Mokotowskiego) piesi niezwykle rzadko korzystają ze schodów, wolą nadrabiać drogi iść po pochylni. Problem w tym, że najczęściej grupy pieszych idą całą szerokością, a tam przez cały dzień jest spory ruch rowerowy, właściwie w godzinach 12-17 nie zdarzyło się żebym był jedynym przejeżdżającym.

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 7:02 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Piwoslaw napisał(a):
piesi niezwykle rzadko korzystają ze schodów, wolą nadrabiać drogi iść po pochylni.


Dziwisz im się? Skoro już ZDM wydał te 5 mln zł na nową kładkę zamiast zostawić ustawione tam światła, to trzeba korzystać z jego dobrodziejstw ;) A na serio, też bym wolał schodzić pieszo po pochylni niż po schodach - jest to po prostu mniej męczące, zwłaszcza dla kolan.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz cze 16, 2011 7:39 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Piwoslaw napisał(a):
Kolejna rzecz, która mnie wkurza: Na kładce pieszo-rowerowej nad al. Niepodlegości (łącząca obie części Pola Mokotowskiego) piesi niezwykle rzadko korzystają ze schodów, wolą nadrabiać drogi iść po pochylni. Problem w tym, że najczęściej grupy pieszych idą całą szerokością, a tam przez cały dzień jest spory ruch rowerowy, właściwie w godzinach 12-17 nie zdarzyło się żebym był jedynym przejeżdżającym.

Do schodów jest fatalne dojście -- jakieś murki, trawa, inne badziewie.
Z kolei gdy się idzie kładką, schody są słabo widoczne dla kogoś, kto ich nie szuka. Powinien być wymalowany znaczek z pieszym, czy coś, a na dole trzeba by zrobić podejścia do schodów...
To, że łażą kupami, to taka nasza specyfika.

I jeszcze ontopicznie:
Małpi instynk terytorialny pasażerów samochodów. Przy Al. Solidarności, pomiędzy Pl. Bankowym a sądem (d. hipoteką), parkują samochody, jak to u nas -- na chodniku. Pasażerowie mają zwyczaj wietrzyć się i otwierać drzwi, blokując prawie cały chodnik. Jak się przymknie drzwi, żeby przejść, często zaczynają się wrzaski i pogróżki.

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So cze 18, 2011 20:19 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,9806272,Na_Marsa_wezel_nie_z_tej_ziemi__Trzeba_budowac_dalej.html napisał(a):
Co się dzieje na Gocławku? Czy dziesiątki milionów na nowy węzeł wyrzucono w błoto, bo został źle zaprojektowany? - Ja staram się go omijać - przyznaje Janusz Galas, miejski inżynier ruchu.
Hehe (:

Tak, wydawanie x mln zł na infrastrukturę, która nic nie zmienia mnie wkurza!

Miłe zaś jest, że gw na samym początku potwierdza:
Cytuj:
Ogromne skrzyżowanie na Gocławku okazuje się potwierdzeniem mantry ekologów: im więcej dróg, tym większe korki, im szersze ulice, tym więcej samochodów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lip 06, 2011 22:01 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr cze 15, 2011 18:29
Posty: 2
Ciężko Ci cokolwiek odpisać nie wiedząc jak to rzeczywiście wyglądało - nie masz pewnie zdjęcia sytuacji?

Może inny kierowca miał problem z wyjazdem, może jakiś większy samochód? Na parkingu w centrum handlowym mogłaś przeszkadzać właściwie wyłącznie innemu kierowcy. A przy tym ciężko mi też uwierzyć, by ktoś naklejał taką naklejkę "bo tak" i tyle...



Żaden kierowca nie miał problemów z wyjazdem, bo nie wystawałam poza linię, ani nie zahaczałam o kopertę. może naklejkowy ideał chciał to miejsce zając. codziennie parkuje w ten sposób mnóstwo aut. ale tylko mnie się dostało od idioty.
wiesz, w sumie to szkoda,że nie zrobiłam zdjęcia i nie wezwałam ochrony. jest tam przecież monitoring.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL