Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Dostosowanie forum dla smartfonów
Ankieta wygasła Wt mar 22, 2011 15:07
Instalacja tapattalk to dobry pomysł 29%  29%  [ 2 ]
Instalacja tapattalk to zły pomysł 29%  29%  [ 2 ]
Warto chociażby powiększyć ikonkę "Zobacz 1 nieprzeczytany post" 43%  43%  [ 3 ]
Liczba głosów : 7
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt sty 21, 2011 15:07 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N wrz 21, 2008 12:33
Posty: 60
Lokalizacja: Warszawa: Kamionek => Grochów => Gocław
Witam,

Nie wiem jak wyglądają statystyki przeglądarek (USER AGENT), ale czy nie warto zastanowić się nad ułatwieniami dla Smartfonów?
Tapatalk to darmowy plugin współpracujący z phpBB i aplikacja na telefony/systemy takie jak iPhone, Android, Nokia, Blackberry. Aplikacja dla iPhone/Android, kosztuje około $3 ale IMHO jest warta swojej ceny)
Dzięki temu zestawowi forum może wyglądać np. tak:

Obrazek

Obrazek

Co wy na to?

_________________
Zgłaszaj nielegalne parkowanie! http://znak-B36.blogspot.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 21, 2011 16:42 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Listę linków z tematami nowych postów (taką jak np. na zm.org.pl) można zrobić w minutę osiem, myślę że to o wiele lepsze rozwiązanie niż jakieś komercyjne programy.
A wszystko to wyświetlane zarówno w przeglądarce dostarczonej ze smartfonem, komercyjnej turbo-rakiecie czy też dość popularnej Operze Mini/Mobile.
Link na górze strony wyświetlający się tylko komórkom kierujący do np. m.forum.zm.org.pl, a na tej stronie lista najnowszych np. 20 tematów byłoby IMHO wystarczające, a przy tym niezbyt wymagające dla łebmajstra.

Sieć www jest dla użytkownika w zdecydowanej większości darmowa i myślę, że powinna taka pozostać również na coraz popularniejszych smartfonach. Pakowanie się w opcję "kup czyjś program to dostaniesz lepszą wersję strony" jest trochę kiepskim rozwiązaniem...

[EDIT]
O wiem! Kanał RSS/Atom z nowymi postami byłoby też świetnym rozwiązaniem, phpbb3 chyba obsługuje to samo z siebie - a nawet jeśli nie, to zrobienie takiego kanału wymagałoby mniej więcej tyle co zrobienie ww. strony.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL