Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 18, 2008 7:52 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Sprytnie wrzucili na koniec listy ogłoszeń i z dwutygodniowym opóźnieniem, żeby nikt przypadkiem się nie zainteresował:

http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotow ... 080916.htm
http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotow ... 080916.htm

Łącznie obejmuje to całkiem spory i interesujący obszar, od Solidarności do torów kolejowych, Starzyńskiego i Wisły. Termin składania wniosków do 16 października.

Wrzuciłem tutaj, bo wnioski zapewne będą dość interdyscyplinarne - oprócz tradycyjnych rowerów i zapewne metra, także zieleń (Park Praski, Zoo) i przestrzeń publiczna (plac Wileński, plac Hallera).

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 18, 2008 15:26 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 10:29
Posty: 245
no i znowu trzeba coś pisać....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 18, 2008 16:34 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn lip 09, 2007 14:29
Posty: 116
Lokalizacja: Warszawa, Praga Północ
Trzeba pisać, ale wieść się już po Pradze szeroko rozniosła, więc miejmy nadzieję, że co najmniej kilka innych osób też już ostrzy pióra...

Pozdrawiam,
Karolina


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 18, 2008 18:34 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Karolina napisał(a):
Trzeba pisać, ale wieść się już po Pradze szeroko rozniosła, więc miejmy nadzieję, że co najmniej kilka innych osób też już ostrzy pióra...

Pozdrawiam,
Karolina


To może wspólnie naostrzmy pióra i podzielmy się zadaniami/pomysłami?

Ja dałem już znać do Stowarzyszenia Michałów i do Związku Stowarzyszeń Praskich.

Wstępnie deklaruję, że mam pomysły dotyczące okolic ul.Stalowej, Czynszowej, Białostockiej, Ząbkowskiej. To tak na szybko. Wkrótce wrzucę konkrety.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz wrz 18, 2008 19:56 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 10:29
Posty: 245
jacor napisał(a):
Karolina napisał(a):
Trzeba pisać, ale wieść się już po Pradze szeroko rozniosła, więc miejmy nadzieję, że co najmniej kilka innych osób też już ostrzy pióra...

Pozdrawiam,
Karolina


To może wspólnie naostrzmy pióra i podzielmy się zadaniami/pomysłami?

Ja dałem już znać do Stowarzyszenia Michałów i do Związku Stowarzyszeń Praskich.

Wstępnie deklaruję, że mam pomysły dotyczące okolic ul.Stalowej, Czynszowej, Białostockiej, Ząbkowskiej. To tak na szybko. Wkrótce wrzucę konkrety.


ok to ja piszę odnośnie komunikacji publicznej i trochę deptaków:

- linia tramwajowa Stalowa - Targówek (jest w planach TW),
- kładka nad torami i Al. Solidarności (to już mam opisane) powiązane ze stacją metra Nowa Praga (to było opisywane na stronie ZM poszukam przerobię) i dojściem Konopacką od stacji do kładki,
- wydzielone torowisko na 11 listopada,
- przepisuje to co jest w Programie Ochrony Powietrza ;) a cosik tam jest

jeżeli ktoś chce wziąć się za zieleń to proponuję również:
- park pomiędzy 11 listopada a ratuszową (tam gdzie jest parking)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 19, 2008 6:38 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
jacor napisał(a):
Białostockiej, Ząbkowskiej.


Ale to tak jakby poza obszarem opracowania...

Ja szukam jakiegoś ciekawego pomysłu na teren po zachodniej stronie ul. Jagiellońskiej między Starzyńskiego a Ratuszową, żeby im do głowy drugiej jezdni nie przyszło budować. Można przysunąć torowisko do jezdni i uzyskać w ten sposób pas na oko 30 m (jeszcze zmierzę) - pytanie co w nim? powiększenie ZOO? zieleń publiczna? a może pozwolić to zabudować żeby stworzyć zachodnią pierzeję ulicy?

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 19, 2008 9:00 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Ja szukam jakiegoś ciekawego pomysłu na teren po zachodniej stronie ul. Jagiellońskiej między Starzyńskiego a Ratuszową, żeby im do głowy drugiej jezdni nie przyszło budować.


Slynna Nowo-jagiellonska.

Cytuj:
a może pozwolić to zabudować żeby stworzyć zachodnią pierzeję ulicy?


Ciekawy pomysl, ale w oczach naszych planistow to zapewne bedzie oznaczalo wzrost liczby samochodow (jeden samochod na mieszkanie), a wiec i koniecznosc poszerzenia ulicy. Kolo zamkniete.

Z drugiej strony mieszkanka bylyby niczego sobie, bo z widokiem na zielone ZOO - napewno lakomy kasek. Jednakze, czy nasze ZOO nie jest objete jakas strefa buforowa, nie wiem czy to tez nie strefa ochrony konserwatorskiej, ktora moze te plany budowlane udaremnic, tudziez bardzo ograniczyc, bo jaki nasz konserwator jest to wiemy.

Co do samych planow, jak dla mnie podstawowy postulat, to zaznaczenie w planie zagospodarowania wszystkich stref tempo 30, jako stref, a nie pojedynczych ulic, tak aby mozna bylo stopniowo dostosowywac do wymagan takich stref nie tylko ulice, ale i skrzyzowania.

Po drugie - chyba trzeba by zapostulowac wybudowanie jednego lub dwoch parkingow kubaturowych (jeden gdzies przy ZOO?, drugi pod placem Hallera?), aby uwolnic troche przestrzeni od samochodow. Przy okazji byc moze dopisac objecie okolicy platnym parkowaniem, choc i tak tego w planie nie zapisza, ale moze byc przy okazji robienia planu mogli zanalizowac zasadnosc jej wytyczenia. Wiem, ze tam glownie mieszkancy sa, ale czy poza miastem nie kupuje sie miejsc parkingowych w blokach?

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 19, 2008 13:46 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 10:29
Posty: 245
olek napisał(a):
jacor napisał(a):
Białostockiej, Ząbkowskiej.


Ale to tak jakby poza obszarem opracowania...

Ja szukam jakiegoś ciekawego pomysłu na teren po zachodniej stronie ul. Jagiellońskiej między Starzyńskiego a Ratuszową, żeby im do głowy drugiej jezdni nie przyszło budować. Można przysunąć torowisko do jezdni i uzyskać w ten sposób pas na oko 30 m (jeszcze zmierzę) - pytanie co w nim? powiększenie ZOO? zieleń publiczna? a może pozwolić to zabudować żeby stworzyć zachodnią pierzeję ulicy?


Myślę, że powiększenie ZOO + duży plac pieszy z wejściem do ZOO od strony placu hallera. Trzeba dobre argumenty przeciwko drugiej jezdni (np. program ochrony powietrza), ZOO magnesem turystycznym, obcokrajowcy zwracają uwagę, że zwierzęta mają mało miejsca w naszym ZOO więc trzeba powiększyć, ulice na Pradze powinny bardziej ewaluować w ramach rewitalizacji w tą stronę co zrewitalizowane Krakowskie Przedmieście a nie w stronę autostrad.

Odnośnie zieleni to jest jeszcze pomysł na stworzenie parku w okolicach studni oligoceńskiej na Strzeleckiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 19, 2008 13:48 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn lip 09, 2007 14:29
Posty: 116
Lokalizacja: Warszawa, Praga Północ
Cytuj:
Ciekawy pomysl, ale w oczach naszych planistow to zapewne bedzie oznaczalo wzrost liczby samochodow (jeden samochod na mieszkanie), a wiec i koniecznosc poszerzenia ulicy. Kolo zamkniete.

Dokładnie to samo pomyślałam... Chyba nie ma co pomagać deweloperom.
Parking kubaturowy przy ZOO to chyba tylko przy moście Gdańskim, także ze względu na konserwatora. Gdyby wreszcie wyburzyć ten straszący tam od lat niedokończony budynek byłoby jeszcze miejsce na trochę zieleni.
Wydaje mi się, że otwarcie bramy ZOO od strony pl. Hallera mogłoby poprawić atrakcyjność dojazdu tramwajem, ale pewnie byłoby też więcej chętnych do parkowania na placu. Po wykonaniu łącznika tramwajowego z Al. Solidarności może i mieszkańcy tych okolic zwróciliby się w stronę ul. Jagiellońskiej. Teraz podaż sklepów, usług (choć też wymierających) i komunikacji zawęża się wyraźnie do osi Dąbrowszczaków-Inżynierska. Na rogu Jagiellońskiej i pl. Hallera nawet kiosk się nie utrzymał...

Pozdrawiam,
Karolina


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt wrz 19, 2008 14:48 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Chyba nie ma co pomagać deweloperom.


A ja mysle, ze lepiej im wskazac za wczasu dobre miejsce na inwestycje, niz czekac az znajda je sobie sami w jakims rezerwacie przyrody. Takie zboczenie planisty.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL