Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: N mar 15, 2009 19:18 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Pn sty 29, 2007 22:51
Posty: 28
Lokalizacja: Praga
pduncz napisał(a):
"Volkswagen wjechał w grupę pieszych"

Byłam tam.
Nie zauważyłam, żeby ktokolwiek wskakiwał na maskę.
Stałam z boku, widziałam jak samochód podjechał do grupy, zatrzymał się na chwilę, a potem ruszył prosto na ludzi. Faktycznie 3 osoby przejechały na masce, w tym kobieta w zaawansowanej ciąży. Do tej pory jestem zdenerwowana, choć tylko to widziałam. Całe szczęście, że nic się nie stało, wyglądało groźnie.
Nawiasem mówiąc inne samochody spokojnie przejeżdżały obok, nie było problemu z przejazdem.
W moim odczuciu ekolodzy nie wymierzali sprawiedliwości, raczej starali się zatrzymać ten samochód. I byli tam nie tylko ekolodzy, akurat kilkanaście osób podeszło do grupki stojącej pod transparentem zobaczyć o co chodzi, chyba msza się właśnie skończyła, bo sporo osób się pojawiło.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N mar 15, 2009 22:22 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
http://www.zw.com.pl/artykul/2,343875_Chodnikiem_w_rezerwat.html

Cytuj:
Chodnikiem w rezerwat
Maciej Czerski 15-03-2009, ostatnia aktualizacja 15-03-2009 22:09

Będzie chodnik wzdłuż ul. Dewajtis – zdecydowali urzędnicy z Bielan. – To zamach na rezerwat – alarmują ekolodzy.

Kilkunastu obrońców przyrody z transparentami „Nie zabierajcie do lasu spalin i hałasu” stanęło na ul. Dewajtis w niedzielne południe i skutecznie utrudniło przejazd kierowcom. Jeden z nich, próbując przejechać przez kordon ekologów, o mało nie potrącił dwóch z nich. W odpowiedzi demonstranci wybili szybę w jego samochodzie. Jednak policja nie ukarała nikogo mandatem, bo strony się porozumiały.

Ekologom nie podoba się pomysł wykładania betonową kostką gruntowych alejek wzdłuż ul. Dewajtis. Ich zdaniem, jest to tylko pretekst do zlikwidowania ruchu pieszego na jezdni (obecnie można chodzić ulicą), zdemontowania progów zwalniających i zwiększenia ruchu samochodowego na Dewajtis.

– Dzielnica zamiast walczyć o budowę łącznicy od strony Wisłostrady, jak tego chciała Rada Bielan, potajemnie rozpoczyna inwestycję, która dodatkowo zaszkodzi rezerwatowi – mówi Marcin Jackowski z Zielonego Mazowsza.

– Chodniki są potrzebne, aby osoby poruszające się na wózkach mogły dojechać do uniwersytetu – argumentuje Grzegorz Pietruczuk z zarządu dzielnicy Bielany. – Projekt został uzgodniony z konserwatorem przyrody.Inwestycja ma się rozpocząć lada dzień. Choć nie ma jeszcze tablicy informacyjnej, w okolicach parkingu Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego już leżą gotowe do układania kostki, przygotowane jest też zaplecze budowy.


Państwo w państwie? O co tu chodzi? Po betonowej kostce będzie się lepiej jeździło niepełnosprawnym niż po asfaltowej jezdni?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 26, 2009 19:09 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2794
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://www.zw.com.pl/artykul/2,347449.html

Cytuj:
Prace nad chodnikiem wstrzymane
ec 26-03-2009, ostatnia aktualizacja 26-03-2009 16:15

Mimo wielu starań o wybudowanie chodnika na ul. Dewajtis, prace nad nim zostały wstrzymane. Wszystko za sprawą protestów ekologów, którzy twierdzą, że chodnik w tym miejscu zmieni ulicę w arterię.

W sprawie nie pomogły nawet pozytywne opinie władz miasta, którzy uważają, że chodnik może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa w tym rejonie.

W chwili obecnej robotnicy zostali wycofani z budowy. Przeprowadzone zostaną ekspertyzy, po których zapadnie decyzja odnośnie prac nad chodnikiem.


Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 15, 2009 16:06 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Śr kwi 15, 2009 15:40
Posty: 1
Witam wszystkich,

mam pytanie: czy jest oprócz Zielonego Mazowsza jakaś organizacja/klub miłośników Lasu Bielańskiego? A może jest specjalna komórka osób w ZM szczególnie zajmująca się LB?

Od niedawna mieszkam na Wrzecionie, chciałbym się aktywnie zaangażować w sprawy lasu itd.

Ps. Podczas ostatniej niedzieli palmowej, gdzie w lesie były tłumy spacerowiczów, jakby nic spacerowała sobie mama sarna i jej dwie pociechy:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: zapraszamy
PostNapisane: Śr kwi 15, 2009 22:23 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
MLB napisał(a):
A może jest specjalna komórka osób w ZM szczególnie zajmująca się LB?

Owszem, specjalna komórka w ZM jest jak dotąd jednoosobowa, ale cieszy się wsparciem wielu miłośników Lasu z Bielan i nie tylko.
MLB napisał(a):
Od niedawna mieszkam na Wrzecionie, chciałbym się aktywnie zaangażować w sprawy lasu itd.
Każdego nowego ochotnika witamy z radością. Można przyjść w środę do ZM lub w Dniu Ziemi do naszego stoiska. Albo napisać na adres mailowy podany tu http://www.zm.org.pl/?a=las_bielanski_intro

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lis 14, 2009 15:38 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): N lis 08, 2009 18:27
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa-Bielany
Dziś zauważyłam, że ruszyła modernizacja skrzyzowania ul. Dewajtis/ul. Marymoncka. Instalują swiatła, kładą nowe chodniki /ul. Marymoncka/. Roboty idą pełną parą :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 20, 2013 6:57 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt wrz 03, 2010 12:27
Posty: 46
Rozpoczęto budowę chodnika na Dewajtis.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 20, 2013 9:23 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
http://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje, ... 06155.html
Cytuj:
TRWA BUDOWA PRZY DEWAJTIS
Betonowa kostka w rezerwacie.
Trwa budowa w Lesie Bielańskim

W Lesie Bielańskim przy ulicy Dewajtis budowany jest chodnik. - To teren rezerwatu, prastarej puszczy - oburzają się ekolodzy.
Leśna ścieżka biegnąca wzdłuż ulicy Dewajtis zmienia się właśnie w chodnik. – Robotnicy układają betonową kostkę. Swoja pracę zaczęli od strony ulicy Marymonckiej – informuje Marcin Gula, reporter tvnwarszawa.pl.
Jak podaje Gula, robotnicy nie wkopują tam krawężników. - Mówią, że chodzi o to, by nie uszkodzić korzeni drzew. W ziemię wbijane są drewniane obrzeża - podaje.

Więcej samochodów w rezerwacie?
Z budową nie godzi się Marcin Jackowski ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze. – Betonowy chodnik powstaje na terenie rezerwatu Las Bielański, który jest reliktem prastarej puszczy, niezmienianej przez człowieka – tłumaczy.

Kolejny argument, który podnosi Jackowski, brzmi zaskakująco. Według ekologa, chodnik przyczyni się do zwiększenia ruchu samochodowego na ulicy Dewajtis. – Wszyscy piesi, idący w obu kierunkach, zostaną stłoczeni na chodniku o szerokości dwóch metrów. To jest najmniejsza zgodna z prawem szerokość. Teraz piesi mają do dyspozycji jezdnię i dwa ciągi nieutwardzone – wyjaśnia działacz Zielonego Mazowsza i spekuluje, że w przyszłości na ulicę prowadzącą do kościoła i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego mogą zostać wpuszczone autobusy.
- Powinno się doprowadzić do powstania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W nim należy określić funkcje i kształt ulicy. Budowa chodnika to próba obejścia pewnych przewidzianych prawem procedur – denerwuje się Jackowski.

"Najcenniejszy rezerwat w Warszawie"
Według ekologa Las Bielański wymaga zdecydowanej ochrony. - To najcenniejszy rezerwat w Warszawie, znajdujący się w całości na terenie miejskim. Niewiele stolic może się poszczycić czymś takim. Tym bardziej należy więc go chronić – podsumowuje.
Według "Gazety Echo" koszt budowy chodnika to ok. 840 tys. zł. Prace budowlane mają potrwać do końca roku.

Burmistrz Pietruszka nie śpi... :twisted:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr lis 20, 2013 12:10 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Władzę faktyczną na Bielanach sprawuje Kanclerz UKSW.
Jeżeli taki chodnik Kanclerz sobie zażyczył, to ten chodnik musiał powstać wcześniej czy później niezależnie od kosztów finansowych i społecznych.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 12, 2015 11:39 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
http://tustolica.pl/autobusy-elektryczn ... uksw_69236
Cytuj:
22 stycznia 2015
Komunikacja
Autobusy elektryczne pojadą ulicą Dewajtis do UKSW?
Czy napędzana prądem komunikacja miejska pojawi się w Lesie Bielańskim? Jak udało nam się dowiedzieć, ZTM i zarząd dzielnicy zamierzają przedyskutować tę sprawę z mieszkańcami.


Ze względu na swoje położenie pośrodku rezerwatu Las Bielański kilka dużych instytucji, takich jak Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Dobre Miejsce czy katolicka parafia bł. Edwarda Detkensa - jest wciąż pozbawionych komunikacji miejskiej. Jak powinna wyglądać ul. Dewajtis: jak rezerwat czy zwykła miejska ulica, prowadząca do uczelni i kościoła? Podejmowaliśmy ten temat wielokrotnie. I choć oficjalnie nikt nie chce likwidacji rezerwatu, Las Bielański coraz bardziej zaczyna przypominać zwykły park przy dość ruchliwej ulicy.
Autobusy i ekologia

Niedawno Miejskie Zakłady Autobusowe rozstrzygnęły przetarg na dostawę do Warszawy pierwszych dziesięciu elektrobusów typu Solaris Urbino. W ogólnowarszawskich mediach mówiło się, że będą obsługiwać linie kursujące Traktem Królewskim (testowany elektrobus chińskiej firmy BYD jeździł jako 222). Ale czy tabor tego typu nie byłby silnym argumentem dla osób, domagających się komunikacji miejskiej na ul. Dewajtis? Dowiedzieliśmy się, że Zarząd Transportu Miejskiego rozważa takie rozwiązanie.
- Po raz kolejny analizujemy możliwość i zasadność uruchomienia linii autobusowej kursującej ul. Dewajtis - mówi Magdalena Potocka, rzeczniczka ZTM. - Dotychczas nie zapadły jednak żadne wiążące decyzje.
I nie zapadną bez udziału mieszkańców Bielan, którzy będą mieli szansę wypowiedzenia się na ten temat już niebawem.
- Zorganizujemy w tej sprawie konsultacje społeczne - potwierdza wiceburmistrz Grzegorz Pietruczuk. - Być może odbędą się one już w lutym.
Czy ul. Dewajtis powinny kursować elektrobusy? Czy dzięki temu dałoby się zmniejszyć w rezerwacie ruch samochodów? Jak zapanować nad kierowcami parkującymi w lesie? Czy Las Bielański jest jeszcze rezerwatem? Zapowiadają się arcyciekawe konsultacje.
DG

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 40 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL