zm.org.pl
http://forum.zm.org.pl/

Park Zachodni
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=4&t=3373
Strona 1 z 2

Autor:  axxenfall [ Pt kwi 10, 2015 18:06 ]
Tytuł:  Park Zachodni

http://konsultacje.um.warszawa.pl/konsu ... k-zachodni

Cytuj:
Zapoznaj się z propozycjami zagospodarowania parku Zachodniego, weź udział w dyskusji, zgłoś swoje uwagi i pomysły. Stwórzmy razem nową zieloną przestrzeń przyjazną dla wszystkich mieszkańców Ochoty!

Wniosek Budowa Parku Zachodniego – opracowanie projektu wykonawczego został wybrany do realizacji w głosowaniu przez mieszkańców m.st. Warszawy w ramach budżetu partycypacyjnego na rok 2015. Przed zleceniem projektu budowlanego przygotowano wstępną koncepcję, która poddana będzie konsultacjom społecznym, aby docelowy projekt parku zgodny z potrzebami i oczekiwaniami mieszkańców dzielnicy oraz wszystkich potencjalnych użytkowników przyszłego parku.

ZAPOZNAJ SIĘ Z PROJEKTEM KONCEPCYJNYM PARKU ZACHODNIEGO

Uwagi można zgłaszać do 11 maja 2015 r.

Jak można wziąć udział w konsultacjach:

Zapraszamy na spotkania, w trakcie których będzie można zapoznać się ze proponowaną koncepcją zagospodarowania parku, porozmawiać z projektantami i władzami dzielnicy, zgłosić swoje uwagi i pomysły:

20 kwietnia (poniedziałek), godz. 18.00 w XLVIII LO im. E. Dembowskiego, ul. Szczęśliwicka 50/54
21 kwietnia (wtorek), godz. 16.00 w Urzędzie Dzielnicy Ochota, ul. Grójecka 17A, s. 121, godz. 16.00
28 kwietnia (wtorek), godz. 16.30, Komisja Polityki Przestrzennej, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska w Urzędzie Dzielnicy Ochota, ul. Grójecka 17a
5 maja (wtorek), godz. 18.00 – spacer po parku Zachodnim, zbiórka przy przychodni przy ul. Szczęśliwickiej 36

Zachęcamy również do przesyłania swoich uwag drogą elektroniczną na adres: konsultacjespoleczne@urzadochota.waw.pl lub zgłaszania ich osobiście w Wydziale Obsługi Mieszkańców Urzędu Dzielnicy Ochota m.st. Warszawy przy ul. Grójeckiej 17A, w godzinach pracy urzędu.


Chyba poza okrężnym rolkowiskiem, z asfaltu przydałyby się tam DDR na osi Szujskiego-tunel dla pieszych? No i pytanie, co z tramwajem...

Pozdrawiam,
Maciek

Autor:  m.pienkos [ N kwi 12, 2015 8:19 ]
Tytuł:  Re: Park Zachodni

A przez ten park nie miała przypadkiem przebiegać linia tramwajowa na Dworzec Zachodni?

Autor:  olek [ N kwi 12, 2015 9:06 ]
Tytuł:  Re: Park Zachodni

axxenfall napisał(a):
Chyba poza okrężnym rolkowiskiem, z asfaltu przydałyby się tam DDR na osi Szujskiego-tunel dla pieszych?


Zarówno do Szujskiego, jak i do Bitwy Warszawskiej. I od razu wystarczającej szerokości (5 m?), nie powtarzajmy błędów z Pola Mokotowskiego.

Cytuj:
No i pytanie, co z tramwajem...


Według ostatniej wersja planów jaką widziałem, tramwaj miał przebiegać bokiem:

viewtopic.php?f=2&t=1586&start=11

więc kolidowałby tylko z wyrostkiem w kierunku ronda. Od strony al. Jerozolimskich wyraźnie jest pozostawiona rezerwa w pasie drogowym.

Autor:  axxenfall [ N kwi 12, 2015 10:06 ]
Tytuł:  Re: Park Zachodni

Cytuj:
Według ostatniej wersja planów jaką widziałem, tramwaj miał przebiegać bokiem:


W SIWZ, który ostatnio opiniował KDS, uwzględniono jeszcze opcję z "tunelem (wykopem w ścianach oporowych) między skrzyżowaniem Bitwy Warszawskiej 1920 r. / Szczęśliwicka a Dworcem Zachodnim, przeprowadzonym pod przylegającym parkiem".

Pozdrawiam,
Maciek

Autor:  axxenfall [ N maja 24, 2015 13:25 ]
Tytuł:  Re: Park Zachodni

http://konsultacje.um.warszawa.pl/aktua ... o-co-dalej

Cytuj:
Konsultacje na temat Parku Zachodniego – co dalej?

Konsultacje dotyczące zagospodarowania Parku Zachodniego trwały miesiąc, od 10 kwietnia do 11 maja 2015 r. W tym czasie odbyło się 5 spotkań z różnymi grupami mieszkańców, było m.in. spotkanie dla młodzieży, dla seniorów i spacer po terenie parku. Odbyła się sesja nadzwyczajna i komisja Rady dzielnicy w tej sprawie.

W sumie Urząd Dzielnicy Ochota otrzymał 108 uwag w formie maili, ankiet, wypełnionych podczas spotkań konsultacyjnych oraz zgłoszonych przez mieszkańców w dyskusjach. Zgodnie z zarządzeniem, na podstawie którego formalnie odbywają się konsultacje (Zarządzenie nr 4925/2013 Prezydenta m.st. Warszawy z dnia 3 września 2013 r. w sprawie określenia zasad postępowania w Urzędzie m.st. Warszawy w związku z przeprowadzanymi konsultacjami z mieszkańcami m.st. Warszawy), po ich zakończeniu urząd ma 60 dni na opracowanie szczegółowego raportu. Raport będzie zawierał wszystkie zgłoszone uwagi oraz ich analizę i informację, czy zostały uwzględnione, czy nie. Raport zostanie opublikowany do 10 lipca.

Tymczasem powstaje projekt zagospodarowania parku i Zarząd Dzielnicy, po przeanalizowaniu uwag mieszkańców, zgłoszonych w konsultacjach, przekazał projektantom wytyczne do prac nad projektem. Nie było to łatwe, ze względu na często wykluczające się wzajemnie oczekiwania różnych użytkowników parku. Zadaniem Zarządu było znalezienie rozwiązań możliwie kompromisowych, mając na uwadze, że ten niewielki obszar nie powinien być nasycony rozmaitymi funkcjami, by mógł przede wszystkim spełniać rolę parku, terenu zieleni. Jest to szczególnie ważne w sąsiedztwie ogromnego, ruchliwego i hałaśliwego węzła komunikacyjnego.

Zarząd nie przychylił się m.in. do postulatu bardzo mocno pojawiającego się w konsultacjach, czyli wybudowania tu pełnowymiarowego boiska do piłki nożnej. Władze dzielnicy uznały argumenty innych mieszkańców, że mimo odczuwalnego braku takiego boiska na Ochocie, to jest zbyt mały teren i dlatego będziemy szukać innej lokalizacji.

Nie będzie także innych boisk, które pojawiły się w koncepcji, ponieważ zdaniem wielu osób, takie boiska są już w kilku miejscach na Ochocie i nie ma sensu tworzenie kolejnego podobnego kompleksu. Powstanie jedynie boisko do koszykówki, z którego będą korzystać także uczniowie z sąsiedniego LO. im Dembowskiego. Powstanie również skatepark, który jest odpowiedzią na liczne głosy młodzieży, w tym Młodzieżowej Rady Dzielnicy Ochota, która domaga się budowy skateparku w jednym z ochockich parków.

Po gorących dyskusjach, które miały miejsce na spotkaniach konsultacyjnych, z projektu parku zniknie wybieg dla psów, będą jedynie psie toalety. Psy będą mogły być wyprowadzane na terenie niemal całego parku, z pominięciem placu zabaw dla dzieci. Pozostanie natomiast budząca różne odczucia kawiarnia - tego typu obiekt wydaje się nieodzownym elementem przyjaznego mieszkańcom parku.

Zgodnie z postulatami mieszkańców w parku pojawią się solidniejsze, niż w zaprezentowanej koncepcji, meble miejskie, czyli ławki i kosze na śmieci, stoliki oraz toaleta - prawdopodobnie samoobsługowa. Uwzględnione zostaną kwestie związane z bezpieczeństwem, czyli dobre oświetlenie i monitoring.

Najczęściej powtarzający się postulat, mówiący o tym, że w zaprezentowanej w konsultacjach koncepcji zaproponowano zbyt wiele funkcji, z których można zrezygnować na rzecz zieleni, został uwzględniony. W parku pojawi się także wiele drobnych elementów i udogodnień, które zaproponowali w konsultacjach mieszkańcy, np. poidełko dla ptaków, hamaki, ścianka do odbijania piłki, nawierzchnia na placu zabaw nie będzie piaszczysta.

Warto przypomnieć, że opracowanie koncepcji, a następnie projektu zagospodarowania parku Zachodniego, to elementy wynikające z projektu, zgłoszonego w ubiegłorocznej edycji budżetu partycypacyjnego, zatem ich realizacja odbywa się w tym roku. Koncepcja, po uwzględnieniu wytycznych wynikających z konsultacji, ma być gotowa w czerwcu, a projekt wykonawczy wraz z uzgodnieniami – w październiku 2015 r. Budowa parku planowana jest w kolejnych latach.


Na razie ani słowa o DDR - pozostaje czekać do lipcowego raportu z konsultacji.

Pozdrawiam,
Maciek

Autor:  axxenfall [ Śr cze 17, 2015 19:35 ]
Tytuł:  Re: Park Zachodni

http://www.transport-publiczny.pl/wiado ... 49803.html

Cytuj:
Jak dodaje wiceprezydent, tramwaj pojedzie pod ziemią nie tylko w rejonie dworca i torów, ale także na dojeździe – pod Alejami Jerozolimskimi i parkiem, który ma zostać utworzony po południowej stronie Alej. Powstanie całkiem sporych rozmiarów obiekt inżynieryjny. – Nie ma jeszcze ostatecznego projektu. Długość tunelu będzie mieścić się mniej więcej między 850 a 1000 m – z dwoma przystankami: po jednej stronie dworca i po drugiej, po przejechaniu całego obszaru torowiska kolejowego – mówi Wojciechowicz.

Realizacja inwestycji przewidziana jest za kilka lat. – To praca, która jest przewidziana na rok 2017-2018. W tym czasie jesteśmy w stanie przygotować wszystkie dokumenty, żeby to wykonać – zapewnia wiceprezydent.

Autor:  axxenfall [ Wt cze 30, 2015 17:45 ]
Tytuł:  Re: Park Zachodni

axxenfall napisał(a):
Na razie ani słowa o DDR - pozostaje czekać do lipcowego raportu z konsultacji.


I wygląda na to, że nic poza słowami nie będzie...

http://urzadochota.waw.pl/data/newsFile ... chodni.pdf

Urząd Dzielnicy Ochota napisał(a):
W parku będzie tylko dookolna aleja dla ruchu rowerowego. Rowerowe ciągi komunikacyjne biegną wzdłuż ul. Bitwy warszawskiej 1920 r. i wzdłuż Al. Jerozolimskich.

Autor:  pzinek [ Wt cze 30, 2015 19:07 ]
Tytuł:  Re: Park Zachodni

I git

Autor:  Badylek12 [ Pn cze 06, 2016 8:14 ]
Tytuł:  Re: Park Zachodni

A ja uważam, że powinna zostać wydzielona strefa dla psów, bo właściciele niestety nie sprzątają po swoich czworonogach.

Autor:  axxenfall [ Pn gru 12, 2016 19:29 ]
Tytuł:  Re: Park Zachodni

http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/1, ... iarda.html

Cytuj:
Największą inwestycją dzielnicową planowaną na 2016 r., która nie doszła do skutku, jest zakup działki i rozpoczęcie budowy nowej podstawówki w Wilanowie. [...] a Ochota w ogóle nie zaczęła wartej 2 mln zł modernizacji parku Zachodniego vis-a-vis Dworca Zachodniego.

Strona 1 z 2 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/