Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N cze 15, 2014 23:21 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 11, 2007 10:02
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
Hej,

Na wstępie link do miejsca, okolice Al. Krakowskiej i 1 Sierpnia: https://www.google.pl/maps/@52.1946686, ... a=!3m1!1e3

Plan, który spółdzielnia wysłała do każdego mieszkańca budynku;

Obrazek

Garść informacji, które otrzymałem w piśmie:
- Propozycja jest podobno wyjściem naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców
- Parking ma być tylko dla mieszkańców jednego budynku
- W budynku mieści się 110 mieszkań
- Planowany parking ma mieć pojemność 46 lub 38 miejsc postojowych
- Parking będzie sfinansowany z funduszy inwestycyjnych spółdzielni
- Wynajęcie miejsca postojowego będzie płatne i zagrodzone płotem (wjazd przez szlaban)
- Na opinie spółdzielnia czeka do końca sierpnia 2014 (część mieszkańców już zbiera podpisy przeciw)

Kilka faktów na temat okolicy:
- Jest zaj***na samochodami wzdłuż i wszerz, samochody są parkowane na chodniku przy samym skrzyżowaniu Strubiczów i 1 sierpnia uniemożliwiając bezpieczny manewr skrętu (brak widoczności) innym samochodom
- Nigdy nie miałem tam problemu ze znalezieniem legalnego miejsca postojowego (gdy pożyczałem samochód od rodziców) nawet wieczorami (także w niedziele), kiedy to wszyscy już wracają do domu także nie wiem czy mieszkańcy, który mieli problemy są jakimiś ciapami czy po prostu oni MUSZĄ pod blokiem bo 150m dalej to za daleko.
- Przeniesienie ewentualnych 46 samochodów na parking nie odciąży nijak okolicy. Po prostu pojawi się 46 innych samochodów. Zwłaszcza po tym jak Mhrok uporał się z żywopłotem kilkadziesiąt metrów dalej ;-)

I teraz kilka pytań które planuję zadać spółdzielni:
- Ile drzew jest planowanych do wycinki przy realizacji planu na 46 i 38 miejsc?
- W jakim wieku są drzewa planowane do wycinki?
- Jaki jest stan zdrowia drzew (czy jest ekspertyza)?
- Dlaczego planowana droga dojazdowa ma szerokość 5m? Można ją zwęzić do 2,5-3m (heloł, to tylko osobówki) a pierwszeństwo wjazdu ustanowić znakami B-31 i D-5. Droga o szerokości 5m zachęci do parkowania wzdłuż drogi dojazdowej przez inne samochody, które zostawią ok 3m szerokości dla innych.
- Dlaczego środki spółdzielni nie mogą być przeznaczone np. na wymianę kilkudziesięcioletniego dźwigu firmy ZREMB oraz remont klatki schodowej czyli rzeczy z których skorzystają WSZYSCY mieszkańcy?
- Czy było brane pod uwagę poszerzenie obecnego chodnika (zamiast budowania drogi dojazdowej) i ustawienia na jego końcach znaku D-40 co wymusi większą ostrożność wśród kierowców?
- Jakie będą kryteria przydzielania miejsc postojowych (nawet płatnych) jeśli chętnych będzie więcej niż 46 lub 38?
- Czy parking będzie strzeżony?
- Czy były brane pod uwagę alternatywne lokalizacje?
- Jaką rekompensatę dla środowiska planuje spółdzielnia po wycince zdrowych kilkudziesięcioletnich drzew?
- Jakie ekologiczne kroki podjęła spółdzielnia dla dobra mieszkańców (np. czy postawiono zgodne ze standardami stojaki rowerowe)?

O co jeszcze mogę spytać? Bo planu zagospodarowania tego rejonu chyba niestety nie ma, a i może być problem z argumentami spółdzielni bo jest wokół nas (na szczęście) bardzo dużo drzew oraz park (po drugiej stronie ulicy). Nie wiem czy pracuje tam beton, ale mam pewne obawy.

Do kogo mogę wysłać moje podsumowanie z pytaniami poza burmistrzem dzielnicy Włochy, HGW oraz ZM?

_________________
Stojaki.waw.pl - dobre parkingi rowerowe w Warszawie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N cze 15, 2014 23:45 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Ja bym chyba przede wszystkim zapytał o kwestie finansowe:

Skoro kierowcy będą płacić za miejsca to po co jeszcze kasa z funduszu na remonty? Czy nie można tego sfinansować przez zrzutkę samych zainteresowanych? Zwłaszcza, że miejsca potem nie będą ogólnodostępne.

Dokąd i na co pójdzie kasa z wynajmu/sprzedaży miejsc? Jakich wpływów z tego tytułu spółdzielnia się spodziewa.

Miejsca zostaną sprzedane czy wynajęte?

Za ile?

Co z opłacaniem np. dzierżawy wieczystej lub podatku za grunt? Kto będzie to robił? Spółdzielnia, czy kierowca? Żeby się nie okazało, że kierowca ma miejsce, a reszta mieszkańców koszty jego utrzymania.

J.w. z kosztami sprzątania, odśnieżania itp.?

I bonus:
Czy nowa jezdnia pod blokiem i parking nie pogorszą bezpieczeństwa dzieci biegających i bawiących się w około bloków? Co spółdzielnia zamierza zrobić by do tego nie doszło?

Jak spółdzielnia zamierza zadbać by nowe miejsca nie wiązały się ze zwiększeniem hałasu i smrodu spalin dla mieszkańców mających okna na tę stronę bloku?


Kwestiami ekologicznymi bym się nie afiszował. Owszem, nie jest to sprawa nieistotna, ale z doświadczenia wiem, że kwestie finansowe i przyziemne docierają do ludzi lepiej i łatwiej je im zrozumieć niż temat "jakiś tam drzewek czy żabek".

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 16, 2014 6:58 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lip 30, 2010 22:42
Posty: 360
Lokalizacja: Ochota
A czy spółdzielnia ma zgodę wydziały środowiska Włoch na wycięcie drzew?

Pytanie do spółdzielni, czy po wybudowaniu parkingu i zwolenniu miejsc na ulicy, ulica ta nie stanie się darmowym zapleczem parkingowym dla innych osiedli?

_________________
"A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji." - A. Sapkowski


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn cze 16, 2014 23:05 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 11, 2007 10:02
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
Zapytam jeszcze burmistrza jak tam idą prace nad planem zagospodarowania obszaru Rakowa, który akurat obejmuje działkę na której planowana jest budowa parkingu.

http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotow ... pienie.htm

_________________
Stojaki.waw.pl - dobre parkingi rowerowe w Warszawie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr sie 27, 2014 21:20 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): N lut 11, 2007 10:02
Posty: 96
Lokalizacja: Warszawa
Temat do zamknięcia.
3/4 mieszkańców bloku zgłosiło protest w związku z czym spółdzielnia odstąpiła od wykonania dokumentacji projektowej i budowy.

_________________
Stojaki.waw.pl - dobre parkingi rowerowe w Warszawie


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL