Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr sie 01, 2007 10:24 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
Mieszkańcy Augustowa protestują w Warszawie
mar, met, TOK FM 2007-08-01, ostatnia aktualizacja 2007-08-01 10:18:56.0

Ponad 20 przedstawicieli Społecznego Komitetu Budowy Obwodnicy Augustowa blokuje warszawskie siedziby Greenpeace oraz przedstawicielstwa Komisji Europejskiej - dowiedziało się Radio TOK FM. Jeden z protestujących w Warszawie powiedział, że blokada ma trwać do skutku. Natomiast przedstawiciel komitetu budowy obwodnicy mówił w Augustowie, że blokada potrwa do popołudnia.

Przed budynkiem przedstawicielstwa Komisji Europejskiej jest kilkunastu mieszkańców Augustowa, przykutych do dużych opon TIR-ów. Obok nich leży kilka worków na zwłoki, które mają symbolizować ofiary wypadków powodowanych przez samochody ciężarowe przejeżdżające przez Augustów. Również przed siedzibą Greenpeace Augustowianie przykuli się do opon a także do bramy wejściowej na posesję.

Protestujący rozdają ulotki i wywiesili kilka transparentów, między innymi z hasłem "Żądamy obwodnicy Augustowa". Zapowiadają, że nie będą budować miasteczka protestacyjnego w Warszawie.

Zobaczcie jak żyjemy

Siedziba Greenpeace jest pikietowana bo członkowie tej organizacji odważyli się pikietować w Augustowie - mówił Jerzy Demiańczuk, przedstawiciel komitetu budowy obwodnicy.

Budynek w którym mieszczą się w Warszawie przedstawicielstwa Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego jest pikietowany dlatego, że ich przedstawiciele nie wzięli pod uwagę opinii ekspertów powoływanych przez mieszkańców Augustowa - wyjaśniał Demiańczuk.

Zapraszamy mieszkańców Warszawy pod siedziby KE i Greenpeace żeby dowiedzieli się w jakich warunkach musimy żyć - mówił Demiańczuk.

Wstrzymane prace

Premier Jarosław Kaczyński zapowiedział wczoraj, że "prace w Dolinie Rospudy nie rozpoczną się do czasu orzeczenia Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości". To reakcja na wniosek o natychmiastowe wstrzymanie prac przy obwodnicy Augustowa, który Komisja Europejska wysłała w piątek do unijnego Trybunału Sprawiedliwości.

Komisja wnioskuje o wstrzymanie prac do czasu zakończenia przed trybunałem postępowania, które może potrwać nawet dwa lata.

Obwodnica donikąd?

Decyzja premiera nie oznacza jednak przerwania prac nad budową obwodnicy poza obszarem Natura 2000 : - Będziemy budować od Suwałk i od Augustowa w stronę Doliny Rospudy, do granicy terenów chronionych - mówi rzecznik Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Andrzej Maciejewski - więcej

Jeśli Europejski Trybunał Sprawiedliwości uzna, że inwestycja łamie unijne prawo, budowane teraz drogi nigdy się nie połączą.

Mieszkańcy Augustowa zawiedzeni

Po deklaracji premiera obóz w Dolinie Rospudy zwinęli ekolodzy, mieszkańcy Augustowa są rozczarowani.

Wczoraj komitet budowy obwodnicy zorganizował w Augustowie konferencję: - Jesteśmy zawiedzeni postawą premiera. Mam nadzieję, że to nie przeleje czary goryczy wśród mieszkańców Augustowa - mówił Jerzy Demiańczuk. Komitet chce też manifestować pod siedzibą Komisji w Brukseli i słać petycje do Trybunału.

mar, met, TOK FM

za http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... 55598.html

--
Rewanżu za pociąg dla Rospudy się nie spodziewałem...
Żeby było jasne - nie podkpiwam sobie z ich nieszczęścia i wystawienia do wiatru i spalin przez kolejny już rząd RP... Wiadomo - obwodnica 3xTAK!
Szkoda tylko, że posłańców chcą karać za treść listu...

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 01, 2007 10:52 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
A gdybym siedział dziś w siedzibie Greenpeace to zaprosilbym bym tych 4 protestujacych Augustowian do środka na pogadankę, albo poczestował gorącą herbatą. Ciekawe jaka byłaby reakcja? no ale chyba już przegapiliśmy okazję (jako ekolodzy), bo o 12:00 się zwijają.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL