zm.org.pl
http://forum.zm.org.pl/

Apel Fundacji Ja Wisła
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=4&t=2812
Strona 1 z 1

Autor:  green_green_yellow [ Śr sty 09, 2013 15:14 ]
Tytuł:  Apel Fundacji Ja Wisła

Cytuj:
Dziękuję wszystkim 154 osobom, które już wysłały listy do Pani Prezydent w sprawie Fundacji Ja Wisła i barki Herbatnik. Dziękuję za wysłanie osobistych listów do Ministra Środowiska i dziennikarzy. Apeluję do wszystkich, którym leży na sercu los Ja Wisła i Herbatnika o wysyłanie maili i poproszenie o to znajomych. Można też i trzeba, podpisać petycję on-line: http://www.petycje.pl/petycja/9177/ja_w ... atnik.html
Przyszłość Fundacji Ja Wisła i barki Herbatnik jest w Waszych rękach. To czy nam się uda, będzie również barometrem demokracji w naszym mieście. Port Czerniakowski jest obecnie remontowany. To ostatni port w Warszawie należący do miasta i ogółu mieszkańców. Niestety ratusz planuje tam budowę biurowca. Jeśli z Portu Czerniakowskiego zniknie Fundacja Ja Wisła i barka Herbatnik, nic już nie stanie na przeszkodzie by zapanowała tam komercja. Może być inaczej. Port Czerniakowski powinien pełnić swoją publiczną funkcję i służyć wszystkim mieszkańcom. Fundacja Ja Wisła działa w Porcie Czerniakowskim od siedmiu lat, na pokładzie własnoręcznie wydobytej z jego dna barki Herbatnik, dobrze realizując ideę przybliżania Wisły ludziom. Należy się jej tam kawałek miejsca, jak psu buda. Niestety nasze wieloletnie starania o dzierżawę kilkuset metrów terenu są permanentnie odrzucane. A ostatnio otrzymaliśmy nakaz opuszczenia terenu. W Warszawie nie ma niestety zbyt wielu organizacji, prowadzących działalność na rzecz Wisły. Uważam że Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, powinien wspierać organizacje pozarządowe, działające dla dobra mieszkańców, a nie niszczyć je. Miasto, to nie tylko nowe inwestycje, ale też mieszkańcy i ich społeczne potrzeby. Jedną z nich jest kontakt z Wisłą. Port to okno na rzekę i niezbędna baza dla łodzi, bez której prowadzenie działalności na rzecz Wisły może stać się niemożliwe. To jak zostanie on zagospodarowany waży się teraz. Od naszej aktywności zależy przyszłość naszego miasta. Włącz się. Wyślij list zamieszczony poniżej do Pani Prezydent. Podpisz petycję. Powiedz o tym wszystkim znajomym.
Przemek PasekŹródło http://www.facebook.com/JaWisla/posts/450678258314683

Autor:  green_green_yellow [ Pt sty 25, 2013 9:24 ]
Tytuł:  Re: Apel Fundacji Ja Wisła

Cytuj:
Szanowni Państwo,
Dzięki Państwa mailom do Pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz, Fundacja Ja Wisła otrzymała zaproszenie na rozmowę od Pana Prezydenta Michała Olszewskiego.
W dniu 22 stycznia przybyliśmy na spotkanie z propozycjami współpracy i nadzieją osiągnięcia porozumienia. Ku naszemu zdziwieniu, okazało się, że Pan Prezydent wyjechał na zagraniczny urlop i nie będzie obecny na spotkaniu, na które nas zaprosił.
Pełnomocnik ds. Wisły Pan Marek Piwowarski zakomunikował, że przyszedł na spotkanie z polecenia Pana Prezydenta, bo jak zaznaczył, z własnej woli nie przyszedłby na spotkanie z Fundacją Ja Wisła i jednocześnie ostrzegł, że jeżeli Fundacja natychmiast nie opuści Portu Czerniakowskiego wraz z barką Herbatnik, ukarze Fundację kwotą 50 000 zł za bezumowne zajmowanie terenu Miasta. Argumentem uzasadniającym konieczność opuszczenia portu przez Fundację, jest według Pana Pełnomocnika Piwowarskiego brak możliwości zapewnienia Fundacji dojazdu przez teren budowy do barki Herbatnik.
Pełny opis wczorajszego spotkania z Miastem znajdziecie Państwo na stronie http://www.jawisla.pl
http://www.jawisla.pl/images/spotkanie_z_wladza.pdf
Sytuacja wydaje się beznadziejna. Miasto za chwilę zniszczy nas finansowo. Nie mamy żadnej nadziei na uzyskanie porozumienia w sprawie dzierżawy niezbędnego do prowadzenia przystani terenu, na którym przez osiem lat przy wsparciu Miasta prowadziliśmy działalność na rzecz przybliżania Wisły warszawiakom. Potrzebna jest każda pomoc i wsparcie, zarówno merytoryczne, jak i koncepcyjne. Każdego, kto ma pomysł na sposób osiągnięcia porozumienia z Miastem prosimy o kontakt.
Dziś ponownie prosimy Was o podpisywanie petycji i wysyłanie e-maili do Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz w Naszej sprawie.
http://www.petycje.pl/petycjePodpisyLis ... s_rodzaj=1
do wiadomości: fundacja@jawisla.pl
Można napisać po prostu tak:

Szanowna Pani Prezydent,
Proszę Panią Prezydent o wykazanie dobrej woli i spotkanie z Fundacją Ja Wisła, by osiągnąć porozumienie, dzięki któremu Fundacja Ja Wisła nadal będzie mogła korzystać z Portu Czerniakowskiego oraz wspólnie z Miastem prowadzić działalność edukacyjną i kulturalną.

Dziękuję Wszystkim Wam za dotychczasową pomoc.
Zwyciężymy!
Przemek Pasek


Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/