Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt maja 11, 2007 6:24 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
Ekolodzy nie chcą hałasu
Koncert w rezerwacie


Koncert grupy Perfect w Lesie Bielańskim to jedna z największych atrakcji rozpoczynających się juwenaliów. Przeciwko imprezie w rezerwacie przyrody protestują ekolodzy

Impreza odbędzie się 25 maja na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Dewajtis. Uczelnia znajduje się na terenie rezerwatu przyrody.

- Hałas stwarza zagrożenie dla chronionych gatunków ptaków, np. myszołowów, które teraz mają okres lęgowy - alarmuje Marcin Jackowski ze Stowarzyszenia Zielone Mazowsze. Zdaniem ekologów przepłoszone mogą zostać również większe zwierzęta zamieszkujące rezerwat, na przykład sarny. - To skandal, że uniwersytet, który powołuje się na największe autorytety, szczyci wielkimi ideami, dopuszcza się takiego występku w imię czystej rozrywki - uważa Jackowski.

Ekolodzy protestują przeciwko koncertowi w rezerwacie już drugi rok. Teraz skierowali sprawę do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złamania ustawy o ochronie przyrody.

Władze uczelni zastanawiały się nawet, czy nie przenieść imprezy do filii na Młocinach przy ul. Wóycickiego. Ostatecznie zadecydowano wczoraj, że koncert odbędzie się przy Dewajtis.

- Uznaliśmy, że impreza nie może być przeniesiona - mówi Agnieszka Burda, rzecznik UKSW. Dlaczego? - Przy wydziałach na Wóycickiego trwa budowa, a w pobliskim sklepie jest alkohol - tłumaczy, zaznaczając, że zabawie będzie towarzyszył piknik ekologiczny, szkolenie w zakresie ekologii i akcja segregacji śmieci.

W ubiegłym roku w koncertach zorganizowanych w kampusie z okazji juwenaliów bawiło się ponad tysiąc osób. Muzyka niosła się aż na skraj lasu - było ją słychać przy ul. Klaudyny. Rzeczniczka uczelni zapewnia, że teraz głośniki będą skierowane na budynki, a nie na las. Będą również rozstawione ekrany wygłuszające.

Początek juwenaliom dały wczoraj Integralia - cykl imprez przygotowanych przez uczelnie artystyczne. Dokładny program studenckich imprez w naszym dodatku "WIR".

Anna Brzezińska, rr

za http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/wa ... a_a_6.html

-----

No i co z tym zrobić?

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 15, 2007 6:49 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
Głośny koncert zakłóci spokój w Lesie Bielańskim

autor: Tomasz Kunert, 2007-05-15

Warszawscy ekolodzy protestują przeciwko organizacji 25 maja imprezy na terenie Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego przy ul. Dewajtis w Lesie Bielańskim. Ma się tam odbyć koncert w ramach trwających właśnie juwenaliów.

– Głośna muzyka zakłóci spokój i ciszę w rezerwacie przyrody – denerwuje się Marcin Jackowski ze stowarzyszenia Zielone Mazowsze. – Imprezy w lesie są nie tylko niezgodne z prawem, ale przede wszystkim szkodliwe, bo np. płoszą się ptaki. A obecnie mamy okres lęgowy – przypomina.

Ekolodzy złożyli doniesienie do prokuratury o prawdopodobnym zamiarze popełnienia przestępstwa przez UKSW. Zaproponowali też, by uczelnia przeniosła imprezę na teren swojego kampusu na Młocinach. Władze uniwersytetu się nie zgodziły. – Tam nie ma warunków, bo trwa budowa nowych budynków kampusu – wykręca się Agnieszka Burda, rzecznik UKSW. – W pobliżu jest zresztą sklep monopolowy, a my nie chcemy, by w czasie juwenaliów młodzież nadużywała alkoholu – dodaje.
Przeczytaj całość w elektronicznym wydaniu Życia Warszawy

za: http://www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?plac ... &page=text
---

"nie chcemy, by w czasie juwenaliów młodzież nadużywała alkoholu"
Ha, ha, ha!
I w tym celu serwujemy piwsko na terenie koncertu.
Rozumiem że z reglamentacją - kufel na łebka.
A jak z kontrolą spożycia? Alkomat przy ladzie? A może trudnozmywalny flamaster do mazania rączek?

Żenada...

więcej --> http://www.zm.org.pl/?a=juv_uksw-075

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 15, 2007 8:52 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:29
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
Rzeczywiście, wytłumaczenie marne w świetle sprzedawanego na imprezie piwa. Ale jakieś musieli znaleźć, żeby uzasadnić swój bezsensowny upór...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 15, 2007 18:53 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Nie, Wy po prostu nie zrozumieliście. Oni nie chcą by Im jakiś sklep robił konkurencję, bo wtedy w swoich kramach z piwem, zapewne po zawyżonej cenie, mniej zedrą z ludzi.

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt maja 15, 2007 22:43 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 20:51
Posty: 8
Tak czy siak, to i tak miejsca na organizację juwenaliów na Wóycickiego już nie ma... Ogrodzono!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 21, 2007 7:00 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
Prokuratura zbada, czy juwenalia UKSW są legalne

autor: SZYP, mz, 2007-05-21, Ostatnia aktualizacja: 2007-05-21

Ekolodzy z Zielonego Mazowsza mają już dość przepychanek z władzami Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w sprawie koncertu zaplanowanego w Lasku Bielańskim.

Według ZM, studenckie święto odbędzie się tam bezprawnie, ponieważ łamie zasadę niehałasowania w rezerwatach. Teraz sprawą zajmie się prokuratura, w której dziś ekolodzy złożą zeznania.

Uniwersytet nie chce przenieść święta na teren drugiego kampusu na Młocinach. Władze uczelni twierdzą, że koncert będzie zabezpieczony ekranami wygłuszającymi, aby nie płoszyć dzikich zwierząt.
– Nasze obawy potwierdza wojewódzki konserwator przyrody, a eksperci od pomiaru hałasu uważają
zapewnienia uczelni za fikcję – mówi Marcin Jackowski z ZM.
Imprezę kwotą 10 tys. zł dofinansował Urząd Dzielnicy Bielany. – Tym samym przyczynia się do łamania prawa – uważają ekolodzy.
Koncert i studencką zabawę zaplanowano na piątek 25 maja.

za http://www.zw.com.pl/zw2/index.jsp?plac ... &page=text

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn maja 21, 2007 8:16 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
http://warszawa.echomiasta.pl/artykuly.php?czytaj=490

Cytuj:
Rezerwat niezgody

21.05.2007

Organizatorzy piątkowej imprezy UKSW słusznie obawiają się, że może dojść do potyczek między uczestnikami juwenaliów, a ekologami

Będziemy na tym koncercie i zamierzamy manifestować nasze racje – zapowiada Marcin Jackowski ze Stowarzyszenia „Zielone Mazowsze”. – Być może zdecydujemy się też na odłączenie prądu, tak aby przerwać koncert. Nie zamierzamy jednak wszczynać bójek.

To jednak nie wszystkie działania jakie zapowiadają ekolodzy. 30 kwietnia złożyli do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Żoliborz zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. – 8 maja przekazaliśmy dokumenty Sekcji Dochodzeniowo-Śledczej Komendy Rejonowej Policji Warszawa V, która bada obecnie czy nie doszło do przekroczenia prawa – mówi Marek Nowak, prokurator rejonowy Warszawa-Żoliborz. – Dziś zostanę przesłuchany na komendzie. Postaram się wytłumaczyć policji, że organizatorzy imprezy zamierzają złamać przepisy zakazujące naruszania ciszy w rezerwatach przyrody – mówi Jackowski.

Zmierzą hałas

Dodatkowym dowodem na łamanie prawa mają być wyniki pomiaru poziomu hałasu, który ekolodzy zamierzają przeprowadzić podczas koncertu. Jak się dowiedzieliśmy, niezależnie od wyników dochodzenia, policja zamierza przyglądać się koncertowi. – Na pewno zwiększymy liczbę patroli prewencyjnych wokół uczelni i będziemy czuwać nad przestrzeganiem porządku i bezpieczeństwa w tym rejonie – poinformowała nas Małgorzata Gołaszewska, rzecznik Komendy Rejonowej Warszawa V.

Przedstawiciele uczelni uważają, że do przeprowadzenia juwenaliów ma pełne prawo, bez względu na to, co twierdzą ekolodzy. Zaznaczają, że zakłócanie ciszy, co zarzucają im ekolodzy jest bezpodstawne, bo uczelnia nie znajduje się na terenie rezerwatu. – Uczelnia powstała w 1954 roku, czyli 20 lat przed wydaniem decyzji o stworzeniu na terenie Lasu Bielańskiego rezerwatu. Nie łamiemy prawa – mówi Marek Kowalski prorektor ds. studenckich UKSW i dodaje, że odpowiednie zapisy prawne przestudiowali prawnicy.

Prowokują nas

– Dziwi mnie takie myślenie – odrzuca argumenty Jackowski. – A gdyby ktoś wrzucił granat na teren rezerwatu i wyrządził szkody, to byłby niewinny tylko dlatego, że w chwili wrzucania był poza rezerwatem? Przecież to jakaś bzdura. Studenci uważają, że zapewnienia ekologów o niewszczynaniu awantur na imprezie, mogą się nie sprawdzić. Twierdzą, że działacze sprawiają wrażenie jakby nie zależało im na kompromisie. – Nie otrzymaliśmy od nich żadnego pisma, żadnej oficjalnej prośby, czy sugestii.
Sprawę skierowali od razu do prokuratury – zauważa Marek Kowalski, prorektor ds. studenckich. Zupełnie innego zdania są ekolodzy. Jak czytamy na stronie internetowej „Zielonego Mazowsza”, działacze wiele razy próbowali zainteresować studentów i władze uczelni ochroną środowiska okolic rezerwatu. Bez skutku.

„Ekolodzy nie gryzą. Wręcz przeciwnie – wielokrotnie próbowali włączyć Was do dyskusji” – piszą w liście skierowanym do studenckiego samorządu.

Kamil Jakubczak

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Sprostowania
PostNapisane: Pn maja 21, 2007 10:12 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
Cytuj:
Być może zdecydujemy się też na odłączenie prądu, tak aby przerwać koncert. Nie zamierzamy jednak wszczynać bójek.


Dementi: Zaznaczyłem tylko, że miewamy takie sugestie, ale zdystansowałem się od nich i podkreślałem, że wszystko w rękach władz miasta.


Cytuj:
Twierdzą, że działacze sprawiają wrażenie jakby nie zależało im na kompromisie. – Nie otrzymaliśmy od nich żadnego pisma, żadnej oficjalnej prośby, czy sugestii.
Sprawę skierowali od razu do prokuratury – zauważa Marek Kowalski, prorektor ds. studenckich.


Panie prorektorze, proszę zajrzeć do archiwum swego poprzednika, na ostatni akapit pisma złożonego 30 marca 2006 r. - pełen tekst pod adresem http://www.zm.org.pl/?a=prorektor_uksw

Prorektor Cieślak nie raczył na nie odpowiedzieć...

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn maja 21, 2007 13:19 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Pt sty 05, 2007 20:51
Posty: 8
jack napisał(a):
Uniwersytet nie chce przenieść święta na teren drugiego kampusu na Młocinach.


Niestety, pisałem już o tym, pośpieszono się i na Młocinach ogrodzono teren, na którym mogłyby się odbyć Juwenalia. Chyba tylko po to, by uciąć wszelkie pomysły z przeniesieniem imprezy właśnie tam.
Według mnie budowa nowego gmachu UKSW nie ucierpiałaby aż tak bardzo, gdyby poczekano z pracami...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 22, 2007 6:21 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
rafrob napisał(a):
jack napisał(a):
Uniwersytet nie chce przenieść święta na teren drugiego kampusu na Młocinach.


Niestety, pisałem już o tym, pośpieszono się i na Młocinach ogrodzono teren, na którym mogłyby się odbyć Juwenalia. Chyba tylko po to, by uciąć wszelkie pomysły z przeniesieniem imprezy właśnie tam.
Według mnie budowa nowego gmachu UKSW nie ucierpiałaby aż tak bardzo, gdyby poczekano z pracami...


No cóż, UKSW lubi sobie strzelać w kolano, tak jak sprzeciwiał się busowi po wisłostradzie....

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 25 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL