zm.org.pl
http://forum.zm.org.pl/

[pzp] Służew
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=4&t=2510
Strona 1 z 1

Autor:  axxenfall [ Śr wrz 21, 2011 7:29 ]
Tytuł:  [pzp] Służew

http://www.zw.com.pl/artykul/2,632269_P ... firmy.html

Cytuj:
Plan Służewa skłócił mieszkańców i firmy
mgc 21-09-2011, ostatnia aktualizacja 21-09-2011 00:30

Wielopoziomowe parkingi, ale brak wież w rejonie ul. Wałbrzyskiej. Dziś ratusz pokaże plan zabudowy Służewa. Już budzi kontrowersje.

autor: Magda Starowieyska
źródło: Fotorzepa
+zobacz więcej

– Wykładamy plan po to, żeby mieszkańcy, a także np. spółdzielnie mieszkaniowe czy przedsiębiorcy działający na tym terenie, mogli złożyć swoje uwagi – mówi dyrektor miejskiego Biura Architektury Marek Mikos. Dodaje, że do biura już wpływają pisma osób, które mają zastrzeżenia do planu.

Projekt zakłada m.in. budowę wielopoziomowych parkingów, zmniejszenie terenów zielonych, intensyfikację zabudowy mieszkaniowej, ale bez dominant w rejonie ul. Puławskiej i Wałbrzyskiej.

– O dominantę będziemy walczyć. Po sąsiedzku mamy przecież budynek 17-kondygnacyjny, a teraz plan zakłada jedynie dziesięciopiętrowce – mówi wiceprezes spółdzielni mieszkaniowej Służew nad Dolinką Grzegorz Jakubiec.

Za to mieszkańcy, nawet lokatorzy spółdzielni, nie życzą sobie nie tylko nowych wieżowców, ale też zabudowywania wolnych przestrzeni. Ci z ul. Mozarta chcą, by plan uwzględnił w ich rejonie zachowanie drzewostanu zasadzonego ponad 30 lat temu. Nowy już tam drzew nie przewiduje. A mieszkańcy z ul. Bacha domagają się zachowania terenu rekreacyjnego i boiska sportowego wewnątrz osiedla. Plan zakłada tam możliwość dostawienia bloków.

– Spółdzielnia chce się rozwijać, budować nowe, wysokie domy. A mieszkańcy chcą zachowania zieleni. Sprzeczność interesów jest nieunikniona – mówi wiceburmistrz Mokotowa Wojciech Turkowski. I dodaje, że punktem spornym w planie są też wielopoziomowe parkingi, których mieszkańcy nie chcą.

– Przecież są w ich interesie. Miejsc dla aut na tym terenie brakuje – broni planistów wiceprezes Jakubiec. Dodaje, że spółdzielnia będzie walczyć o te garaże w zapisach planu. – Ale chcemy zlikwidować zapisy o miejscach do handlu. Tego jest u nas zbyt dużo – mówi wiceprezes.

– Plany zawsze ujawniają konflikty – mówi dyrektor Mikos. – Ale jest to miejscowe prawo, które na lata ustala wizje danej części miasta.

Plan Służewa będzie wyłożony w Biurze Architektury w PKiN do 20 października.


http://bip.warszawa.pl/Menu_przedmiotow ... ozenie.htm

Cytuj:
Uwagi należy składać na piśmie do Prezydenta m.st. Warszawy z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej i adresu, oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy, w nieprzekraczalnym terminie do dnia 10 listopada 2011 r.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/