Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn kwi 09, 2007 21:27 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Pn sty 29, 2007 22:51
Posty: 28
Lokalizacja: Praga
Przeczytałam właśnie artykuł na stronie ZM. Skandal.
Jaka stonowana ta opinia ZM.
Czy z Dewajtis nie chodzi o to, żeby ruch samochodowy maksymalnie ograniczyć? Absolutnie nie poszerzać!
Nie ma sensu zastanawiać się którędy ścieżki rowerowe, w całości Dewajtis powinna być bezpieczna dla rowerzystów i pieszych. Zdanie UKSW to też sprawa drugorzędna, władze UKSW mają inne priorytety niż ochrona Lasu Bielańskiego, ale teren warto chronić.

Pozdrawiam,

Prażanka


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 10, 2007 7:40 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
Witam!

W pełni podzielamy Pani opinię i dziękujemy za nią. Przez ok. 10 lat Las był właściwie bezbronny względem kolejnych inwestycji. Jednak ostatnie 2 lata pokazały, że można to zmienić pod warunkiem dużego nacisku społecznego. Dlatego apelujemy do wszystkich miłośników tego bezcennego skrawka prastarej puszczy o zbieranie podpisów pod petycją do Prezydenta Warszawy.

Tekst listu:
http://wrzutnia.zm.org.pl/dewajtis/list ... el2007.doc

formularz na podpisy:
http://wrzutnia.zm.org.pl/dewajtis/podp ... rcia07.doc

Listy (niekoniecznie pełne) można przekazać do biura ZM lub przy okazji do naszego stoiska podczas Dnia Ziemi 22 kwietnia 2007 (gdzie niewątpliwie zostaną uzupełnione dalszymi podpisami)

Okażmy jedność i aktywność jak w obronie Rospudy!
Las Bielański też na to zasługuje!

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt kwi 17, 2007 10:05 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
Jak dojechać do bielańskiego uniwersytetu?

Krzysztof Śmietana

Zarząd Transportu Miejskiego zaczął się odżegnywać od pomysłów poszerzenia ul. Dewajtis przecinającej Las Bielański i puszczenia nią autobusów. O tym, jak skomunikować położoną tam uczelnię, chce rozmawiać z jej władzami i drogowcami
O nowym sporze wokół dojazdu do Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Według przygotowanej niedawno koncepcji powstałby nie tylko nowy zjazd do uczelni z Wisłostrady, miałaby też zostać poszerzona ul. Dewajtis, która prowadzi przez środek rezerwatu. Projektant - Biuro Prac Inżynierskich - powołał się na opinię Zarządu Transportu Miejskiego, który planował uruchomienie linii autobusowej ze stacji metra Plac Wilsona Wisłostradą, ul. Dewajtis do Marymonckiej i nowego kampusu UKSW na Młocinach. Jednak żeby na ul. Dewajtis mogły się mijać autobusy, trzeba by ją poszerzyć.

Te propozycje oburzyły ekologów. Przypomnieli, że w trosce o drzewa i zwierzynę w rezerwacie ul. Dewajtis miała zostać całkowicie zamknięta dla ruchu po zbudowaniu nowego wjazdu od strony Wisłostrady. Teraz ZTM zaczął się odżegnywać od tych pomysłów. - Być może moi poprzednicy proponowali poszerzać ul. Dewajtis i puszczać tam autobus. Ja nie chcę robić niczego, co kłóciłoby się z ekologią - uspokaja Leszek Ruta, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego od końca zeszłego roku.

Problem w tym, że urzędnicy wciąż nie wiedzą, jak ma zostać w przyszłości rozwiązany problem dojazdu komunikacją miejską do kościoła w Lesie Bielańskim i mieszczącej się obok uczelni. Wprawdzie Zarząd Dróg Miejskich zapowiada, że w przyszłym roku zbuduje nowy wjazd od strony Wisłostrady, ale nie wiadomo, czy będą mogły podjeżdżać nim autobusy. Koło Uniwersytetu trudno jest im bowiem znaleźć miejsce do zawracania.

W przyszłym tygodniu urzędnicy ZTM chcą się spotkać z drogowcami, władzami uczelni i stowarzyszeniem Zielone Mazowsze. Ustalą, jak zorganizować komunikację do Uniwersytetu. Oprócz doprowadzenia do niego linii autobusowej ostatnio pojawiły się pomysły odtworzenia przystanku na Wisłostradzie, z którego studenci musieliby podejść 200 m do góry. Niektórzy proponują też, by pod uczelnię dojeżdżał niewielki elektryczny mikrobus. Nie wiadomo jednak, kto miałby go kupić. Na razie takiego pojazdu nie ma żaden z warszawskich przewoźników.

[za http://serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34309,4065200.html ]

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 18, 2007 21:36 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Nie naprawde jakas paranoja z tym Lasem Bielanskim. Wszyscy tam chcą dojechac pod same drzwi a to kościola a to uczelni a to samochodem a to mikrobusikiem. Zapamnieli że oprócz dupy maja jeszcze nogi? Ja od dawna mam rewelacyjny pomysł, aby pod Lasem Bielańskim puścic Metro :-P A tak na serio to naprawdę że by to był taki wielki problem 500 metrów po lesie się przejść. Ja codziennie po mieście z 10 razy tyle na nogach robię i nie płacze ZDMowi w kołnierz, że chodniki nierówne (no może tylko o to, że zastawione samochodami ;-)), albo że spaliny wdycham.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 23, 2007 11:48 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
Nie rozjeżdżą rezerwatu

- Czy przy okazji remontu estakad bielańskich zostanie zrealizowana dawna koncepcja budowy zjazdów, tak aby oszczędzić ulicę Dewajtis? - pyta Czytelnik "Echa". Udało się nam ustalić, że taki projekt zostanie w najbliższym czasie zrealizowany.

Rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich Urszula Nelken poinformowała "Echo", że aby polepszyć komunikację do UKSW, ulica Dewajtis zyska połączenie z estakada-mi Wisłostrady. Powstanie wjazd z Dewajtis w kierunku centrum Warszawy oraz z centrum w kierunku Dewajtis. Zapewni to dojazd do bielańskiej uczelni oraz koś-cioła bez przejeżdżania przez rezerwat. Prace rozpoczną się dopiero po zakończe-niu najcięższych robót na samych estakadach, czyli na przełomie 2008 i 2009 roku.

Projekt ma poparcie większości mieszkańców Bielan, o oszczędzenie rezerwatu walczyło także od dawna stowarzyszenie Zielone Mazowsze. Na ul. Dewajtis pojawił się zakaz zatrzymywania. Niestety jest on często łamany przez kierowców. Także księża z kościoła z Dewajtis starają się ostatnio działać bardziej proekologiczne. Nasi czytelnicy z Bielan informują, że duchowni apelowali do wiernych, aby na msze przychodzili pieszo.

Dementujemy także informację, która pojawiła się w "Gazecie Wyborczej", jakoby ZTM wnioskowało o poszerzenie ulicy Dewajtis i puszczenie wzdłuż niej autobusów. - ZTM nigdy nie nalegał na poszerzenie ulicy Dewajtis - informuje rzecznik prasowy Michał Powałka. - Na liczne zapytania m.in. ze strony uczelni UKSW, dzielnicy Bielany, ekologów z prośbą o skomunikowanie tego obiektu komu-nikacją miejską, odpowiadaliśmy zawsze to samo - aby wysłać tam kursy trasa dojazdowa musi być dostosowana do przejazdu taboru autobusowego (m.in. musi być miejsce do zawracania). Nigdy nie przesądzaliśmy którędy ma ona biec, gdyż nie leży to w naszych kompetencjach.

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 25, 2007 6:11 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
BIELANY
W obronie unikatowego rezerwatu przyrody, ale przeciwko studentom
Ulica Dewajtis ma być wreszcie zamknięta dla ruchu

Radni Bielan nie chcą, by ul. Dewajtis przecinającą Las Bielański kursował autobus. Uruchomienia linii domagają się studenci Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, którzy w rezerwacie mają kampus.

Radni zaproponowali, by zamknąć Dewajtis, a dojazd do uczelni i sąsiadującego z nią kościoła pokamedulskiego poprowadzić od Wisłostrady. Będzie to jednak możliwe dopiero w 2008 r., po zakończeniu remontu estakad bielańskich. - Projekt to uwzględnia, ale z powodów technicznych możemy jedynie postawić przystanek w stronę centrum - zaznacza Feliks Czechowski z Metroprojektu, który przygotował koncepcję remontu.

Mieszkańcy przyjęli tę propozycję brawami. - Autobus naruszyłby ekosystem jedynego na Mazowszu lasu, w którym zachowane są gatunki roślin sprzed 10 tys. lat - podkreślał prof. Maciej Luniak z Komitetu Ochrony Lasu Bielańskiego.

Tylko studenci kręcili nosami. - Mamy dość codziennego chodzenia kilometr na zajęcia - mówił Radosław Brudnicki z Samorządu Studentów UKSW.

- Przez lenistwo chcecie mieć przeciwko sobie armię mieszkańców? - pytał ich Leszek Kiełczewski, który mieszka na Wrzecionie.

Jeśli uda się połączyć Dewajtis z Wisłostradą, uczniowie i wierni będą mieli do przejścia zaledwie 200 metrów.

Anna Brzezińska

cyt za http://www.rzeczpospolita.pl/dodatki/wa ... _a_14.html
--------
ad vocem od uczestnika spotkania

To zapewne skrót myślowy, ale warto sprostować:
Nie ma podstaw do sugestii, że obrona rezerwatu odbywa się "przeciwko studentom".

ZM próbował także z myślą o studentach namówić poprzez Społecznego Rzecznika Niezmotoryzowanych ZTM i UKSW do uruchomienie autobusu po Wisłostradzie z przystankami w zatokach na wysokości ul. Pergaminów. Kanclerz UKSW ten pomysł odrzucił - kopia pisma: http://www.zm.org.pl/download/bielany/uksw2rzn.pdf

Najwyraźniej wolał brak jakiejkolwiek komunikacji. Wszystko wskazuje na to, że "przeciwko studentom" w tej kwestii występują same władze uczelni.

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 25, 2007 8:03 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:56
Posty: 104
Lokalizacja: z grodu stołecznego
Wczoraj odbyło się posiedzenie Komisji Architektury, Urbanistyki, Gosp. Przestrzennej i Ekologii Dzielnicy Bielany w siedzibie przy ul. Przybyszewskiego 70/72. Jednym z tematów było - dyskusja i przyjęcie stanowiska w sprawie przebiegu linii autobusowej ulicą Dewajtis.

Moja relacja:
Spróbuję oddać dramaturgię wczorajszego spotkania. Po sprawach proceduralnych i omówieniu dość intensywnym sprawy Pałacu Bruhla, około 17.50 rozpoczęła się interesująca nas debata. Pojawiła się delegacja samorządu UKSW oraz pani reprezentująca kanclerza uczelni, w imieniu ZDM (znany i lubiany wszystkim z komisji ZDMowych ;) pan naczelnik Wilim oraz przedstawiciele ZTM, Lasów Warszawskich i inni urzednicy. Silne lobby probusowe od strony wisłostrady, chroniące rezerwat reprezentowali:
Zielone Mazowsze (M.Jackowski, Tanawis, DJ Master, M.Żalińska) Profesor Maciej Luniak, dwa komitety reprezentujące mieszkańców Bielan no i sami mieszkańcy którzy zjawili się dość licznie. Sama debata składała się od przedstawienia rozwiązań komunikacyjnych przez ZDM oraz UD Bielany, stanowiska ZTM, przypadkowego przedstawiciela Lasów (który był jak zwykle niekompetentny). Potem ekipa UKSW przedstawiła swoje wnioski i postulaty, ale o tym za chwilę.
Po przedstawieniu udokumentowanych i popartych wieloma argumentami, wypowiedzi, ukazującym najlepsze z możliwych rozwiązań komunikacyjnych - dojazd do kampusu od strony wisłostrady, głoś zabrał Profesor Maciej Luniak. Wspomniał o projektach z wczesnego Gierka - gdy chciano wisłostradę poprowadzić środkiem lasu bielańskiego (sic!) i jak pan Profesor był animatorem utworzenia obecnego rezerwatu i w końcu, poprowadzenia wisłostrady na palach.
Na te wszystkie argumenty (M. Jackowskiego, komitetów, mieszkańców, profesora) przedstawiciele samorządu rozpoczęli bredzenie o konieczności poprowadzenia jednak busa ul. Dewajtis. Samo zachowanie tych studentów świadczyło o złamaniu "nauczania Jana Pawła II" jak i "katolickiej myśli o współistnieniu obok siebie czlowieka i natury". Dlaczego tak?
Ano w trakcie prezentacji wypowiedzi swoich racji mieszkańcy Bielan poczuli się urażeni chamską postawą studentów, którzy pozwalali sobie na ironiczne uśmieszki w stylu "i co nam możecie zrobić - my i tak doprowadzimy do busa na Dewajtis". Kilka razy przewodnicząca komisji musiała przerywać prostackie wypowiedzi tych studentów będące nie na temat. Buractwo, jakie zaprezentowała ta "pożal się boże" reprezentacja samorządu UKSW skłania mnie do jedynego wniosku - żadna dyskusja merytoryczna ich nie obchodzi. Mają w głębokim poważaniu wszelkie naukowe autorytety oraz mieszkańców!
Na koniec wstał kolejny mieszkaniec Bielan, który zapytał:
"Dlaczego dążycie do konfrontacji z mieszkańcami Bielan? czy chcecie by cała społeczność dzielnicy była przeciwko UKSW?"
Wszystkie te wypowiedzi "naszej ekipy" nagradzane były burzą oklasków, która zaczęła jednak kruszyć pewność siebie BURACTWA z UKSW.

Głosowania ani ostatecznego stanowiska rady, na razie nie komentuję, poczekajmy na pismo. Może Jack będzie wstanie.

Było ostro, grubo po 20.00 komisja skończyła ten temat...
uff, czajnik


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 25, 2007 8:04 
Offline
Moderator

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:56
Posty: 104
Lokalizacja: z grodu stołecznego
www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_ ... _a_14.html

BIELANY W obronie unikatowego rezerwatu przyrody, ale przeciwko studentom

Ulica Dewajtis ma być wreszcie zamknięta dla ruchu

Radni Bielan nie chcą, by ul. Dewajtis przecinającą Las Bielański kursował
autobus. Uruchomienia linii domagają się studenci Uniwersytetu Kardynała
Stefana Wyszyńskiego, którzy w rezerwacie mają kampus.

Radni zaproponowali, by zamknąć Dewajtis, a dojazd do uczelni i sąsiadującego z
nią kościoła pokamedulskiego poprowadzić od Wisłostrady. Będzie to jednak
możliwe dopiero w 2008 r., po zakończeniu remontu estakad bielańskich. -
Projekt to uwzględnia, ale z powodów technicznych możemy jedynie postawić
przystanek w stronę centrum - zaznacza Feliks Czechowski z Metroprojektu, który
przygotował koncepcję remontu.

Mieszkańcy przyjęli tę propozycję brawami. - Autobus naruszyłby ekosystem
jedynego na Mazowszu lasu, w którym zachowane są gatunki roślin sprzed 10 tys.
lat - podkreślał prof. Maciej Luniak z Komitetu Ochrony Lasu Bielańskiego.

Tylko studenci kręcili nosami. - Mamy dość codziennego chodzenia kilometr na
zajęcia - mówił Radosław Brudnicki z Samorządu Studentów UKSW.

- Przez lenistwo chcecie mieć przeciwko sobie armię mieszkańców? - pytał ich
Leszek Kiełczewski, który mieszka na Wrzecionie.

Jeśli uda się połączyć Dewajtis z Wisłostradą, uczniowie i wierni będą mieli do
przejścia zaledwie 200 metrów.

Anna Brzezińska


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 25, 2007 9:04 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
UKSWord jednym słowem.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr kwi 25, 2007 10:11 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:29
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
Nie można zapominać, że reprezentanci UKSW nie reprezentowali całej społeczności studenckiej. To było paru podpuszczonych przez wladze uczelni buców, nie patrzących dalej niż czubek własnego nosa.
Pojawiła się na szczęście na posiedzeniu studentka UKSW, która wytknęła reprezentantom, że jej nikt nie pytał o zdanie. Stwierdziła, że od kilku lat chodzi na piechotę z Bielan na zajęcia i wcale jej to nie przeszkadza.
Sądzę, że podobnie myśli wielu studentów ale ich głos nie jest brany pod uwagę...


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL