Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 24, 2009 20:19 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 20:09
Posty: 3
Witam.
Czy ktoś co się dzieje na Młocinach, na tyłach starego pałacyku przy Muzealnej?
Byłem tam na spacerze w miniony weekend i to co zobaczyłem to była totalna demolka. :shock:
Las rozjeżdżony jakimś ciężkim sprzętem budowlanym, zdewastowane poszycie, powycinane drzewa. Nie jest to raczej jakaś oficjalna akcja, bo pojazdy nie wjeżdżały do lasu normalną drogą od strony parku młocińskiego tylko z terenu pałacyku.
Nie jest też akcja związana z mostem siekierkowskim - teren znacznie oddalony od budowy.
Może to jakiś inwestor z pałacyku szabruje po lesie?
Pozdrawiam forumowiczów.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr mar 25, 2009 10:36 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Wt sty 30, 2007 16:03
Posty: 487
Lokalizacja: Bielany
Wycinkę drzew można prowadzić po uzyskaniu pozwolenia Wydziału Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Bielany.
Jeśli prace ziemne są na tyle poważne, że powodują zmiany krajobrazu, to można zapytać o ich legalność Stołecznego Konserwatora Zabytków, ponieważ zespół pałacowy podlega ochronie konserwatorskiej.

Proponuję zasięgnięcie informacji właśnie w tych miejscach i napisanie tutaj o wynikach.

Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Bielany
Naczelnik Mirosława Włodek
e-mail: wlodek_m@poczta.bielany.waw.pl
ul. Schroegera 82, 01-828 Warszawa
pok.: 126, 128, 130, 134, I piętro
tel.: (+48) 022 663 65 49, (+48) 022 835 94 09

Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków
Adres: ul. Foksal 11,00-372 Warszawa
Telefon: 022 827 97 70, 827 98 30
e-mail: zabytki@warszawa.um.gov.pl

_________________
--
pzdr.

Jack


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt maja 05, 2009 22:35 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): Wt mar 24, 2009 20:09
Posty: 3
Witam.
Niestety na maile wysłane pod sugerowane adresy nie dostałem odpowiedzi, ale widać chyba ktoś się tym tematem zajął, bo podczas mojej następnej wizyty na Młocinach 2 tygodnie później znalazłem teren uporządkowany i w miarę odrestaurowany, a dziki wyjazd z pałacyku zamknięty.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 08, 2009 19:07 
Offline
Początkujący

Dołączył(a): N lis 08, 2009 18:27
Posty: 6
Lokalizacja: Warszawa-Bielany
Witam!
Odswiezam ten watek, aczkolwiek chyba w innym dziale Forum (zob. tu: viewtopic.php?f=1&t=1412&start=10) pisano w miedzyczasie wiecej na temat powstalego plotu przy Palacu Brühla na Mlocinach.
Jestem przedstawicielka grupy biegaczy z SBBP.PL (przywitam sie przy tej okazji :D ); na lamach naszego Forum zostalo juz sporo napisane odnosnie tego plotu, i jak przez niego nasza grupa biegaczy, ktora w kazda sobote biega wlasnie tedy, jest teraz sila rzeczy zmuszona omijac plot. Powstala wiec wydeptana przez biegaczy nowa "sciezka" obejściowa, ale jest ona na dzien dzisiejszy calkiem prowizoryczna: np. w deszczowe dni, spore błoto panuje na niej, i trzeba tam bardzo uważać na wystające korzenie i pienie drzew.
Jeden z robotnikow pracujacych w lecie przy budowie plotu wspomnial cos, iz nowy wlasciciel Palacyku zamierza nam wybudowac alternatywna sciezke, ale rzecz jasna, nie wiadomo, na ile taka wypowiedz pokrywa sie z rzeczywistoscia.
Bede sledziala ten watek, i poinformuje o aktualnych "wydarzeniach".
Pozdrawiam wszystkich milosnikow Lasu!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL