zm.org.pl
http://forum.zm.org.pl/

Niszczenie zieleni na ul. Strumykowej
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=4&t=1080
Strona 1 z 1

Autor:  Kondor222 [ Cz lis 06, 2008 17:15 ]
Tytuł:  Niszczenie zieleni na ul. Strumykowej

Przy ul. Strumykowej (róg Stefanika i Srumykowej) rozpoczęto dwie nowe inwestycje budowlane. Zaobserwowałem, że budowlańcy poszerzyli ogrodzony plac budowy o wysypisko piasku z wykopów pod bloki. Nie wiem czy to jest zgodne z prawem? Czy ktoś na to pozwolił?. (w tym rejonie bezprawnie wycięto kilkadziesiąt drzew jak do tej pory) Ziemia z wykopów jest gromadzona zaraz przy ogrodzeniu budowy. Ale najważniejsze, że góry piasku są wykorzystywane go tzw. wyrównywania terenu, żeby tylko!!!!. Podczas wyrównywania terenu niszczona jest zieleń, a właściwie młode drzewka a także i starsze mające średnicę 12-15 cm i więcej. Spodziewam się, że mogą zostać także unicestwione inne drzewa jeśli temu się nikt nie przeciwstawi. Była to ostoja zieleni, z której jeszcze do niedawna słychać było śpiew słowików. Teraz to wszystko jest niszczone z premedytacja. Nikt na to nie reaguje!!!!. Dziwię sie mocno????

Autor:  Wojtek [ Cz lis 06, 2008 20:25 ]
Tytuł:  Re: Niszczenie zieleni na ul. Strumykowej

Pan na to reaguje! I dobrze. Czy zrobił Pan coś więcej poza wpisem na tym forum? Nie tylko organizacje mają prawo, ale każdy obywatel ma takie samo prawo jak przecietna organizacja. A nawet odwrotnie - organizacjom nadano takie prawa jak zwyklym obywatelom. Więc do dzieła Kondorze.

Najlepiej zacząć od wezwania Straży Miejskiej i sprawdzenia, co jest napisane w pozwoleniu na budowę na temat zwałowania materiału z budowy. :-)

Autor:  Kondor222 [ Pt lis 14, 2008 16:08 ]
Tytuł:  Re: Niszczenie zieleni na ul. Strumykowej

No właśnie a od czego jest straż miejska? A czy ona sama nie powinna się zająć tą sprawą?? Przecież przejeżdżają tą drogą od czasu do czasu i nic ich nie interesuje oprócz własnego nosa!!! Czy ja powinienem zgłosić to do Straży Miejskiej - może tak, ale ja nie chcę mieć nic wspólnego z mimi. Nie to żebym miał coś na sumieniu, ale nie chcę, po zgłoszeniu tego chodzenia, wyjaśniania itd.

Autor:  Stary Trampek [ Pt lis 14, 2008 18:44 ]
Tytuł:  Re: Niszczenie zieleni na ul. Strumykowej

W takim razie najlepiej rozważyć, co wolisz:

1. Zniszczona zieleń, wykarczowane drzewa i brak kontaktów ze Strażą Miejską.
2. Kontakty ze Strażą Miejską i innymi państwowymi instytucjami, urzędami etc. i zatrzymana demolka.

Twój wybór.

Straż Miejska nie robi tego, co być może powinna, bo obywatele jej nie mówią, co powinna robić, gdyż nie chcą mieć z nią nic wspólnego.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/