Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt gru 21, 2007 7:37 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 19:13
Posty: 17
Lokalizacja: Warszawa
Wrzucam tekst z Wyborczej z wczorajszegio happeningu. Jakby ktos znalazl jakies jeszcze inne to wrzucajcie.

Nie kuś dusiciela plastikową torbą
Magdalena Dubrowska
2007-12-20, ostatnia aktualizacja 2007-12-20 22:24

Na przedświąteczne zakupy tylko z torbą lnianą! Plastikowa grozi napaścią potwora Torby Dusiciela

"Poproszę jeszcze jedną foliową torebkę, żeby mi zakupy nie wypadły" - to fraza, którą przynajmniej kilka razy dziennie słyszymy w sklepie spożywczym. I, co gorsza, sami powtarzamy. Wczoraj podobny dialog pomiędzy sprzedawczynią a klientem, wielbicielem jednorazowych torebek foliowych, odegrała przy stacji metra Centrum młodzież z ekologicznego stowarzyszenia Zielone Mazowsze.

- Jeszcze buraczki bym wziął, ale w osobnej torebeczce - domagał się konsument. Sprzedawczyni pakowała, a dziewczyna z megafonem komentowała:

- Bo klient nasz pan!

Popołudniowy happening zgromadził całkiem spore audytorium. Przechodnie przepychali się, żeby stwierdzić przyczynę zamieszania.

- Co tu dają?

- Jak za komuny!

- Nie pchać się - rozlegały się głosy. Nawet główna atrakcja okolicy, czyli peruwiańscy muzykanci w pióropuszach, zamilkła bezradnie. Kiedy nieuświadomiony klient zakończył wreszcie swe zakupy (każdy produkt pakując w osobną jednorazówkę), napadł na niego "plastikowy potwór Torba Dusiciel", czyli wolontariusz ZM obwieszony foliowymi woreczkami.

- Kocham pana i chcę pana udusić! - krzyczał. Konsumenta uratował Anioł, wręczając mu ekologiczną torbę lnianą. Podobną mógł dostać każdy. Wystarczyło oddać w zamian swoją foliową. Bo celem happeningu było zwrócenie uwagi na powódź plastikowych jednorazówek, w której toniemy zwłaszcza w gorączce przedświątecznych zakupów. Do stanowiska Zielonego Mazowsza ustawił się ogonek. Jako jeden z pierwszych atrakcyjnej wymiany dokonał młody muzyk jazzowo-popowy, który przedstawił się jako Kris Sadeness.

- Popieram tę inicjatywę, bo tak jest lepiej dla przyrody - wyjaśnił. - Będę wszędzie zabierał tę torbę: na zakupy i na randkę z moim facetem.

Potwór Torba Dusiciel napadał na warszawiaków, u których spostrzegł foliowy asortyment, na niego zaś napadła starsza pani, usiłując oderwać sobie jedną torebkę:

- Niech mi pan da, przyda mi się taka - prosiła. Ale nie dostała. Za to 300 lnianych ekotoreb rozeszło się w niecałe 10 minut.

- No i po imprezie - skomentował kloszard w czapce, oddalając się ze swoją nową lnianą torbą w kierunku Dworca Centralnego.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL