Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz sty 11, 2007 7:43 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,3842271.html

Jak ratusz zachęca do sortowania odpadów? Wystarczy jeden list od dozorcy niezadowolonego z przepełnionych kontenerów na szkło, plastik i makulaturę i natychmiast znikają z ulicy.

Czytelnicy "Gazety" alarmują: mimo protestów z ulic ciągle znikają pojemniki do segregowania odpadów! - Jeszcze niedawno na pl. Hallera stały aż w trzech miejscach. Dzisiaj jest tylko jeden, na szkło. Trzy pojemniki na plastik, szkło i papier były też niedawno na ul. Burdzińskiego. Niestety, kilka dni temu zniknęły - napisał do nas pan Przemek, mieszkaniec Pragi. I dodaje: - Zdumiewa mnie polityka miasta. Z jednej strony robi się wielką akcję zachęcającą do zbiórki surowców wtórnych, a z drugiej strony likwiduje się pojemniki. Przecież to paranoja! - oburza się nasz czytelnik.

Pojemniki znikają też w zastraszającym tempie z Bielan i Saskiej Kępy. - To dziwne, zwłaszcza że od jednego z dyrektorów Zarządu Oczyszczania Miasta wiem, że mają 700 w ogóle nieużywanych pojemników - komentuje Maciej Roszkowski z Zielonego Mazowsza. Podkreśla, że firmy odbierające śmieci mają obowiązek robić to raz w tygodniu. - Tymczasem przepełnione kontenery stoją na ulicy tak długo, że w końcu zaczyna się z nich wysypywać. Gdy w końcu mieszkańcy żądają ich opróżnienia, bardzo często firma po prostu zabiera pojemnik - twierdzi Roszkowski.

Nie zgadza się z nim Iwona Fryczyńska, rzecznika ZOM. - Pojemniki są usuwane tylko na wyraźne życzenie mieszkańców. Dostajemy sporo pism z pretensjami, np. dozorcy tłumaczą, że nie chcą pojemników, bo wokół nich jest brudno - mówi Iwona Fryczyńska. Zapewnia, że kontenery usuwane z jednej ulicy trafiają w inne miejsce. W tej chwili takich "wędrujących" pojemników, które zmieniają lokalizację, jest 195 z 2,6 tys. należących do miasta. - A nieużywanych pojemników tak naprawdę mamy tylko 79. Są w tak fatalnym stanie, że muszą pójść do kasacji - twierdzi pani rzecznik.

Warszawiaków takie argumenty nie przekonują. - Do grudnia mieliśmy koło kościoła przy ul. Nobla trzy pojemniki na odpady. Regularnie wrzucałam do nich plastik, makulaturę i szkło. Segregowaliśmy je razem z dziećmi, które nauczyły się tego w przedszkolu. Nie zauważyłam, żeby wokół walały się śmieci - mówi pani Agnieszka z Saskiej Kępy.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt sty 12, 2007 12:07 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:29
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
No właśnie, zamiast zmusić firmy wywozowe do dbania o porządek wokół pojemników, lepiej je usunąć i udawać, że nie ma problemu.
Ach, ta polityka...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N sty 14, 2007 20:00 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Melania napisał(a):
No właśnie, zamiast zmusić firmy wywozowe do dbania o porządek wokół pojemników, lepiej je usunąć i udawać, że nie ma problemu.
Ach, ta polityka...


Na osiedlu, na które się niedawno przeprowadziłem, w ciągu ostatnich miesięcy zniknęło 7 zestawów pojemników. Krąży pogłoska, że ma to być sposób na wymuszenie przejęcie segregacji (ustawienie własnych pojemników) przez wspólnoty mieszkaniowe. Wspólnoty z kolei specjalnie się do tego nie palą, bo obejmują z reguły pojedyncze bloki, po 1-2 klatki, a do tego własność gruntu kończy się z murem budynku (tak to drzewiej działki dzielono), więc nie za bardzo mają gdzie te pojemniki postawić.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 17, 2007 11:21 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:29
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
olek napisał(a):
własność gruntu kończy się z murem budynku (tak to drzewiej działki dzielono), więc nie za bardzo mają gdzie te pojemniki postawić.


Można je wstawić do altanki śmietnikowej lub do zsypu - dla chcącego nic trudnego.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sty 23, 2007 15:06 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Ale jak altanka nie twoja (bo trzeba się pewnie dogadać z kilkoma wspólnotami na raz) lub zsypu nie ma droga Melanio to masz jakąś taką mniejszą motywację by to zrobić nie?

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Cz sty 25, 2007 9:53 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:29
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
Na pewno, ale czy jest to wystarczające usprawiedliwienie dla bezczynności?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt lut 29, 2008 22:23 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 21:57
Posty: 127
Lokalizacja: Nowa Praga
U mnie zniknęły pojemniki Remondisu. Nie wiem dokładnie kiedy, bo dopiero dzisiaj to zarejestrowałem, bo chciałem posegregowane śmieci powyrzucać. Okolice pl. Hallera. Co można z tym zrobić? Czuję się tym zbulwersowany... :roll: Tyle się trąbi o ochronie środowiska, a potem się pojemniki do segregowania odpadów usuwa... :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 04, 2008 1:50 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 999
Lokalizacja: Warszawa
Znam ten ból. U mnie na Rakowcu na Ochocie pod moim blokiem po zniknięciu pojemników trzeba było dobijać się przez półtora roku :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt mar 04, 2008 12:16 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn gru 10, 2007 21:57
Posty: 127
Lokalizacja: Nowa Praga
A komu na ten temat powinienem głowę suszyć...? :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr mar 05, 2008 9:28 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Warszawa nie załapała się w rankingu...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL