Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Z czym kojarzy Ci się imię "Zomuś"?
Z Zarządem Oczyszczania Miasta 0%  0%  [ 0 ]
Z ZOMO 75%  75%  [ 3 ]
Z niczym 25%  25%  [ 1 ]
Liczba głosów : 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt kwi 13, 2007 15:34 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 10:29
Posty: 159
Lokalizacja: Warszawa, Legionowo
Zomuś. Pies, który ma oczyścić Warszawę
Piotr Olechno
2007-04-13

Zomuś to mi się kojarzy z ZOMO, Zomolem, Zomolkiem - komentuje radny Warszawy Andrzej Golimont z SLD. Pies o takim imieniu ma być jedną z postaci rysunkowych promujących miejską akcję ekologiczną.
- Dziś znowu głosujemy nad projektem kampanii "Warszawa stolicą czystości". Wiem, że biuro ochrony środowiska chce, by był przegłosowany do 16 kwietnia i bardzo mu się śpieszy. Ale promujący akcję pies nie może nazywać się Zomuś - mówił podczas sesji Rady Warszawy Andrzej Golimont.

- Zaznaczam: nazywa się Zomuś od Zarządu Oczyszczania Miasta - odpowiedział mu Krystian Szczepański z biura ochrony środowiska.

Na sali wybuchł śmiech. - Z tego, co słychać, wszystkim innym inaczej się kojarzy - odparował Golimont.- Najgorsze, że to wcale nie jest śmieszne. To bardzo poważna sprawa.

Do dyskusji wtrącił się wiceprezydent Warszawy Andrzej Jakubiak. - Dziś powinniśmy ten projekt przegłosować. Nad zmianą imienia psa pomyślimy później - mówił. Ostatecznie radni dali zgodę na akcję, a tym samym na jej symbol - psa Zomusia.

Urzędnicy miejscy przedstawili projekt ekologicznej kampanii już na sesji dwa tygodnie temu. Chodzi o promowanie edukacji ekologicznej, pokazywanie korzyści wynikających z segregacji odpadów i recyklingu.

Kampania współfinansowana z funduszy norweskich ma być skierowana również do dzieci i młodzieży. Dlatego urzędnicy wymyślili książeczki o tematyce ekologicznej. Nosiły tytuły "Reksio czyta rady, jak segregować butelki i inne odpady" oraz "Ekologiczne od dzisiaj czytamy zasady, sprzątamy z Muminkami wszelkie odpady".

I tu pojawił się problem. Radny Golimont zauważył, że urzędy miejskie nie mają praw do wykorzystywania tych postaci. Zgłosił to na forum, projekt poszedł do poprawek. Wrócił na wczorajszej sesji. Reksia zastąpił pies Zomuś, Muminki - Ekoludki.

źródło: http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4055846.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt kwi 13, 2007 17:55 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Jak widać segregacja odpadów w Warszawie to po prostu bajka, a czasem nawet science fiction.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL