Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz wrz 06, 2012 10:58 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/prezyden ... omosc.html
Cytuj:
Prezydent ratyfikował Konwencję ONZ o prawach osób niepełnosprawnych
8 minut temu
Źródło: Media
Konwencja jest pierwszym międzynarodowym aktem prawnym całościowo ujmującym prawa osób niepełnosprawnych. Została przyjęta w grudniu 2006 r. na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ i weszła w życie 3 maja 2008 r. Do połowy marca 2012 r. podpisały ją 153 państwa, a jej stronami jest 112 krajów. Polska podpisała konwencję w marcu 2007 r.

Konwencja zawiera przepisy zakazujące dyskryminowania niepełnosprawnych, a także nakazujące: tworzenie warunków do korzystania przez nich z praw na równi z innymi osobami oraz wprowadzenie rozwiązań specjalnie do nich adresowanych. Dokument podkreśla znaczenie, jakie mają dla niepełnosprawnych samodzielność i niezależność. Zwraca uwagę na potrzebę ich udziału w procesach decyzyjnych, a także znaczenie dostępności np. do opieki zdrowotnej, edukacji, informacji i komunikacji.

Zgodnie z konwencją pojęcie "osoby niepełnosprawnej" obejmuje osoby, które - oprócz długotrwale naruszonej sprawności fizycznej, umysłowej, intelektualnej lub w zakresie zmysłów - mają także problemy z pokonywaniem różnych barier, wynikające np. z postaw innych ludzi i środowiska.
W Polsce jest ok. 5,5 mln niepełnosprawnych. Najczęstszą przyczyną niepełnosprawności są schorzenia układu krążenia, narządów ruchu i neurologiczne.

(Onet/PAP, TSz)

Jest kolejna podstawa do d00pczenia zarządców dróg... :mrgreen:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 20, 2012 11:39 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Szalony wózkowicz kontratakuje!
Obrazek
Po wizycie w Warszawie specjaliści z NASA postanowili ułatwić życie niepełnosprawnym...

Obrazek
...i zrobić wózek do pokonywania nieusuwalnych barier...

Obrazek
Teraz Szalony Wózkowicz będzie mógł wjechać do ZDM, nawet na trzecie piętro... :mrgreen:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Ostatnio edytowano Cz wrz 20, 2012 21:54 przez Monty B. Ike, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz wrz 20, 2012 20:08 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Pn lut 12, 2007 22:27
Posty: 1062
Lokalizacja: Legionowo
Obrazek

_________________
http://www.legionowo.masa.waw.pl
http://www.bialoleka.masa.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 21, 2012 8:46 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Aleś ustrzelił fotę! Genialny obrazek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt wrz 21, 2012 18:36 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Popieram przedmówcę - świetne zdjęcie.

Chłopcy z ZDM i biura IR powinni przez jeden dzień w tygodniu pełnić dyżury przy lansowanych przez siebie przedpotopowych rozwiązaniach i pomagać wszystkim, których skazali na korzystanie z nich.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So wrz 22, 2012 14:30 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
axxenfall napisał(a):
Chłopcy z ZDM i biura IR powinni przez jeden dzień w tygodniu pełnić dyżury przy lansowanych przez siebie przedpotopowych rozwiązaniach i pomagać wszystkim, których skazali na korzystanie z nich.

+1

Ciekaw jestem reakcji gdyby im bezczelnie to zaproponować :mrgreen:

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn wrz 24, 2012 9:07 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Czyli GUZIKOWI wracajcie ;-) Może zrobić taką pozytywna sarkastyczną akcję, że będziemy pomagać jako wolontariusze pieszym przy kładach z zepsutymi windami i rachunek za usługę wystawimy ZDM?

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lis 17, 2012 21:24 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
W Rzeszowie odnotowano sukces. Wybudowano okrągłą kładkę za 12mln zł.(O której społeczność mówi, że miała kosztować 3mln) Fotki z otwarcia: http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20121117/RZESZOW/121119585

Cytuj:
Piesi na kładkę dostaną się z każdej strony dzięki czterem parom schodów, dwóm windom i jednej pochylni.[MojeMiasto]

Jedna pochylnia -> niepełnosprawni będą mogli ją pozwiedzać. Podobno kładka znajduje się w okolicy dworca, to pasażerowie z walizami się ucieszą :?

Cytuj:
Dzięki niej, ruchu aut na głównej miejskiej drodze nie blokowałyby światła. Teraz w ciągu godziny przez pasy w tym miejscu przechodzi ponad 1700 osób.
Obrazek
http://www.tvp.pl/rzeszow/aktualnosci/spoleczne/spory-o-kladke-dla-pieszych-nad-ul-pilsudskiego-w-rzeszowie/4989596


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So lis 17, 2012 22:31 
Offline
Dzicz Kudłata

Dołączył(a): Pt kwi 03, 2009 17:31
Posty: 307
Lokalizacja: Warszawa
Oglądam te zdjęcia i nie mogę uwierzyć że coś takiego zbudowano... W jakim celu, chyba tylko po to aby dogryźć pieszym i niepełnosprawnym...

To nie ta skala miasta, okolicznych zabudowań. Jezdnie pod spodem mają po 2-3 pasy ruchu... Tam spokojnie mogły być zwyczajne pasy :cry: . Jak widać na zdjęciach, światła dla samochodów wciąż są! Zresztą zwykłe pasy dla pieszych też są na poprzecznej jezdni :!:

A to zdjęcia z forum na którym to normalni użytkownicy zwracają na każdy detal:
http://www.skyscrapercity.com/showpost.php?p=97069522&postcount=337

Przykładowy komentarz:
Cytuj:
LUDZIE! Wiecie, ja do tej pory byłem przekonany, iż wszystkie schody prowadzące na kładkę, a mianowicie hmm "bariery" ze szkła, że one są po prostu nadal nie wykończone, że nadal czekają na dostawę tego odpowiednio dociętego szkła. JAK BARDZO SIĘ POMYLIŁEM uświadomiłem sobie właśnie dzisiaj, kiedy to przy dokładniejszych oględzinach dojrzałem we mgle, w tych miejscach, po prostu dorobioną, zapewne metalową barierkę... Sprawdziłem dla pewności wizualizacje i czego nie było widać na pierwszy rzut oka, teraz jest już widoczne.

JAK MOŻNA BYŁO POZWOLIĆ NA COŚ TAKIEGO?! Przecież to jest jakaś kpina. Nie dość, że ten projekt był popierdolony od samego początku, to teraz zwieńczyli go w taki idotyczny sposób. Przykro mi, ale ja nie potrafię zrozumieć takiego działania. Czyżby współczesny świat nie miał dostępu do technologii cięcia szkła? Czemu mają służyć te braki - nie potrafię tego zrozumieć.

Ps.
Nie wspominałem na łamach tego forum o tym, ale przy okazji napiszę: dziwny jest też sposób mocowania tych bariera na calej długości schodów. Tutaj wysokie, tutaj niskie. Tragedia...


Fragment z prasy:
Cały tekst: http://rzeszow.gazeta.pl/rzeszow/1,3...#ixzz0WeddBva2
Cytuj:
Ta kładka pewnie rozwiąże problemy komunikacyjne centrum Rzeszowa, dlatego tak się z niej cieszą.

No cóż - tego, niestety, na razie nie wiadomo. Może uda się, to, że dzięki niej wyeliminowane zostaną jedne z kilku świateł na tej ulicy. Ale i to nie jest pewne. Na razie na pewno wiadomo o tej kładce, że jej wyjątkowość determinuje okrągły kształt, kosztowała ok. 12 mln zł, a główną zaletą jest to, że ładnie wygląda po zmierzchu.

Owszem, miała upłynnić ruch na zatłoczonej al. Piłsudskiego, ale czy tak się stanie, to na razie pytanie do wróżki.

Ale skoro miasto już wydało te 12 mln zł, to zbada teraz, czy kierowcy radzą sobie z poruszaniem się na tym skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej. Szczególną ciekawość badających będą budzić szaleńcy, którzy w godzinach szczytu zechcą skorzystać z lewoskrętów. Na szczęście - jeśli okaże się, że nieudolni kierowcy nie radzą sobie tak, jak oczekują tego miejscy urzędnicy, to miasto jest już przygotowane: przewidująco zamontowało bowiem pod kładką sygnalizację świetlną "na wszelki wypadek". Sygnalizacja zostanie wówczas uruchomiona i znowu będzie bezpiecznie, czyli... tak jak było. No i jeszcze będziemy mieć piękną kładkę! Czyż to nie wspaniała wiadomość?

_________________
Pozdrawiam wildzi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N lis 18, 2012 0:14 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Cytuj:
miała upłynnić ruch na zatłoczonej al. Piłsudskiego, ale czy tak się stanie, to na razie pytanie do wróżki.


Nie trzeba być wróżką by wiedzieć, że dopchnięcie dodatkowych samochodów (faworyzowanie ruchu samochodowego nad pieszym musi się tak skończyć, bo jest jawną zachętą dla zmotoryzowanych) nigdy i nigdzie nie upłynniło ruchu ulicznego. Tu się "upłynni" (kosztem pieszych), a na następnym skrzyżowaniu zapcha się jeszcze bardziej niż dotychczas.

Powinno się tę kładkę nazwać imieniem tego mądrali, co to podobną wypatrzył gdzieś w Azji południowej i pozazdrościł, aby Rzeszowianie po wsze czasy zapamiętali komu zawdzięczają to "udogodnienie".


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 204 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL