Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 9:38 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
R2D2 napisał(a):
na skrzyżowaniu ul. Powstańców Śląskich i Górczewskiej. Mężczyzna jadący osobową mazdą nie zauważył rowerzysty i nie zatrzymał się przed warunkową zieloną strzałką do skrętu w prawo. Jednoślad uderzył w auto


Identyczny wypadek miałem 2 tyg. temu na skrzyżowaniu Górczewskiej i Prymasa, z tym że na strzałce nie zatrzymał się... radiowóz, natomiast ja zdołałem wyhamować na tyle, że zniszczeniu uległo wyłącznie przednie koło roweru.

Pan policjant za spowodowane uszkodzenia płacił na miejscu (jeszcze się usiłował targować! leszcz.) - tu wielkie dzięki dla Mocniaka za jego instrukcję postępowania przy dzwonie. Przydała się :-) Człowiek nienawykły, w razie wypadku lekko głupieje, i wtedy fajnie mieć gotowy prosty schemat postępowania.

R2D2 napisał(a):
Kursantka, przejeżdżając przez skrzyżowanie nie ustąpiła pierwszeństwa pieszemu przechodzącemu przez przejście dla pieszych.

Mężczyzna w ataku złości kopnął i uszkodził lusterko samochodu. Kierująca zatrzymała auto. O zdarzeniu poinformowała policję.

Funkcjonariusze z Ochoty zatrzymali sprawcę. Jak się okazało Tomasz D. ...


Hm, to urywanie lusterek z półobrotu wydaje mi się jakoś dziwnie znajome... ale nie, to nie ten człowiek o którym myślę, to był jakiś Tomasz D. :lol: Zresztą, nie wiem, czy Karol w ogóle chadza pieszo? :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 14:41 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Kolejna "bezpieczna" zielona strzałka:

http://www.zyciewarszawy.pl/artykul/581790_Paraliz-po-wypadku-na-Grzybowskiej.html

Cytuj:
Paraliż po wypadku na Grzybowskiej
ng 25-03-2011, ostatnia aktualizacja 25-03-2011 14:07

Dwie osoby trafił do szpitala po potrąceniu na skrzyżowaniu ul. Grzybowskiej i Towarowej.

Na skrzyżowaniu doszło do potrącenia pieszego. Mężczyzna przechodził przez przejście dla pieszych na zielonym świetle, kiedy potrącił go skręcający w prawo autobus miejski linii 507. Pojazd bardzo gwałtowanie zahamował, w środku poprzewracali się pasażerowie. Jedna z pasażerek oraz potrącony przez autobus mężczyzna trafili do szpitala - b


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 14:46 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Przecież taki cieć ma chyba hamulec? No, chyba, że uważał, że kursantka robi dobrze...


Jeśli tak uważał, to nie powinno się do niego przychodzić na kursy. Ja za takie cos oblałem jeden egzamin na prawko. Nie zatrzymalem się przed strzałką i ciach - po egzaminie.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 25, 2011 15:03 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 23, 2010 16:46
Posty: 350
Lokalizacja: Żoliborz / Warszawa
Zgadza się, każdy pojazd nauki jazdy i pojazd egzaminacyjny jest wyposażony w hamulec roboczy i sprzęgło po stronie pasażera, ZTCP jest to wymagane aby mieć w dowodzie rejestracyjnym L-kę. Szczerze wątpię, aby zdrowy na umyśle instruktor puszczał początkującego kursanta na miasto bez zabezpieczenia w postaci własnych pedałów...

_________________
maciek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 12:53 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Tymczasem w Francji wprowadzono coś na kształt zielonej strzałki dla rowerzystów skręcających w prawo lub jadących prosto. Różnica polega na tym, że strzałka nie jest zielona, lecz żółta (kiedyś w tym wątku mówiliśmy o tym, że tego rodzaju sygnały, jeśli już w ogóle są, to nie powinny być zielone, bo to mylące).

Niestety, póki co, informacje na ten temat znalazłem tylko po francusku, a tym językiem nie władam:
http://www.securite-routiere.gouv.fr/article.php3?id_article=4033

Tłumaczenie w Googlu na polski nie jest może godne polecenia, ale idzie zrozumieć, o co chodzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 09, 2012 22:29 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt gru 10, 2010 23:36
Posty: 215
Generalnie chodzi o to, ze rower nie musi się zatrzymać na czerwonym... może czerwone zignorować, ale musi przestrzegać innych przepisów i przepuszczać tych co mają zielone.

Nowe przepisy mają na celu ułatwić życie rowerzystom (jakże odmienne jest myślenie o przepisach francuzów :wink: )


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt gru 28, 2012 10:26 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Zielona strzałka a demoralizacja. Byłoby śmieszne, gdyby nie to że to naprawdę:

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... jscie.html

Cytuj:
Na wniosek policji sąd wszczął wobec 14-letniej gimnazjalistki z Gliwic postępowanie o demoralizację. [...] Co takiego zrobiła Patrycja, że zdaniem policji jest zepsuta do szpiku kości? "Gazeta" ustaliła, że postępowanie dotyczy... wypadku, w którym dziewczyna została ranna. 3 września razem z koleżanką wracały do domu. Kiedy doszły do przejścia dla pieszych na ul. Zwycięstwa, na sygnalizatorze migało zielone światło. Patrycja wbiegła więc na pasy i kiedy pokonała jakieś 2,5 metra, została potrącona przez fiata punto, który na zielonej strzałce wyjechał z prostopadłej ulicy. Na zdjęciach z monitoringu widać, że dziewczynę wybiło w powietrze, po czym runęła na ziemię.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So gru 29, 2012 18:11 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Pt lip 23, 2010 7:32
Posty: 57
Ok. To niech mi ktoś to wyjaśni.

ROZPORZĄDZENIE
MINISTRA INFRASTRUKTURY1)
z dnia 3 lipca 2003 r.
w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach

(…..)
ZAŁĄCZNIK Nr 3(5)

(….)
4. Rodzaje sygnałów
(….)
4.3. Sygnały dla pieszych stosuje się wyłącznie na wyznaczonych przejściach zarówno w obrębie skrzyżowań z sygnalizacją, jak i poza nimi, a także na przejściach przez wydzielone torowisko dla pojazdów szynowych. Stosuje się następujące sygnały w kształcie pieszego:
- sygnał czerwony oznaczający zakaz wejścia na jezdnię lub torowisko
- sygnał zielony oznaczający zezwolenie na przechodzenie
- sygnał zielony migający oznaczający zezwolenie na przechodzenie, lecz nakazujący jak najszybsze jego zakończenie; sygnał ten jednocześnie informuje, że za chwilę zapali się sygnał czerwony.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N gru 30, 2012 10:57 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Czepnę się: właściwą podstawą prawną jest Dz.U. 2002 nr 170 poz. 1393, czyli rozporządzenie Ministrów Infrastruktury oraz Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 31 lipca 2002 r. w sprawie znaków i sygnałów drogowych.

Cytuj:
§ 98. 2. Sygnały świetlne dla pieszych nadawane przez sygnalizator S-5 oznaczają:

1) sygnał zielony — zezwolenie na wejście na przejście dla pieszych, przy czym sygnał zielony migający oznacza, że za chwilę zapali się sygnał czerwony i pieszy jest obowiązany jak najszybciej opuścić przejście,


Rozporządzenie, które przywołałeś, nie ma delegacji do określania znaczenia sygnałów drogowych, więc to co zacytowałeś to tylko lanie wody, żeby czerwona książeczka była grubsza.

Co do meritum, oczywiście na zielonym migającym można wchodzić na jezdnię. Co najwyżej można by dziewczynę ścigać za przebieganie z art. 14.4) ustawy prawo o ruchu drogowym (choć nie jestem do tego przekonany, w art. 14.1) a) jest wyszczególnione że zakaz dotyczy także przejścia dla pieszych, a w pozostałych punktach już nie). Ale winna jest ewidentnie wjeżdżająca na zielonej strzałce:

http://strefapiesza.blox.pl/2012/12/Bez ... olsku.html

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 28, 2013 17:04 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
Ostatnio w Milanówku na skrzyżowaniu Dębowa/Smoleńskiego pojawiło się coś takiego:

Obrazek

Obrazek

Jest to tymczasowa sygnalizacja, ustawiona zapewne w związku ze spodziewanym wzrostem natężenia ruchu z powodu zamknięcia wiaduktu w Grodzisku. Wczoraj sygnalizatory tylko migały na pomarańczowo, możliwe że są włączone tylko w dni powszednie. Ale w każdym razie zastanowiła mnie ta zielona strzałka na stałe. Ostatnio widziałem coś takiego chyba w latach 90-tych, myślałem że to już nie jest stosowane. Faktycznie, w niektórych miejscach coś takiego mogłoby się sprawdzić, tylko pytanie czy to w ogóle jest zgodne z obecnymi przepisami ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 121 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL