Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz kwi 24, 2008 21:55 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Przewidując ruch ZTM. "nie bo nie", albo "nie bo warunki techniczne". :-)

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re:
PostNapisane: Cz paź 23, 2008 23:32 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Wojtek napisał(a):
Przewidując ruch ZTM. "nie bo nie", albo "nie bo warunki techniczne". :-)

Chyba pudło :-)

Co prawda po 10 miesiącach od wysłania pierwszego pisma otrzymałem coś na kształ odpowiedzi, czy też raczej powiadomienia o odbiciu piłeczki dalej, ale wygląda na to, że może jednak dasię? (tylko czy dożyję? :-) )

ZTM napisał(a):
do MZA

W związku z pismem Zarządu Dróg Miejskich na temat spowolnienia ruchu w ulicy Stalowej (przy Czynszowej) poprzez zastosowanie progu wyspowego lub ewentualnie spowalniaczy ruchu, ZTM zwraca sie z uprzejmą prośbą o informację nt:

- maksymalnego rozstawu pomiędzy osiami autobusów MZA - wartość ta wg nas będzie równała się minimalnej długości progu wyspowego.

- minimalnego prześwitu pomiędzy pudłem autobusu (z maksymalnym obciążeniem) a jezdnią na płaskiej jezdni;

- oraz minimalny prześwit pomiędzy kołami (licząc pomiędzy rantami opon) - informacje te posłużą do ewentualnego projektowania spowalniacza ruchu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 24, 2008 21:05 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
No to ja :shock:

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 24, 2008 21:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz maja 29, 2008 9:46
Posty: 307
Lokalizacja: Ursus
No no, czyżby było widać światełko w tunelu? Tak trzymaj, jacor :)

_________________
www.rowerowy-ursus.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt paź 24, 2008 22:20 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Tarciu napisał(a):
No no, czyżby było widać światełko w tunelu? Tak trzymaj, jacor :)


Spoko, trzymam ucho i oko na pulsie spraw. :-) Wczoraj wysłałem im pismo popędzające (zanim dostałem to wyżej cytowane).
Ciekawi mnie jednak w jakim tempie będzie załatwiana taka w sumie błaha sprawa.
Pierwsze pismo wysłałem w styczniu - do ZDM, potem w kwietniu (czyli po 4 miesiącach) otrzymałem informację od ZDM, że odbija piłeczkę do ZTM, wczoraj czyli październik (po kolejnych 6 miesięcach) otrzymałem pismo o odbiciu piłeczki do MZA, niestety z nimi nie miałem jeszcze doczynienia, ile czasu zejdzie im na mierzeniu autobusów?
Czy znacie jakąś funkcję aproksymującą daty kolejnych odpowiedzi? Ewentualnie, czy spodziewać się, że MZA wyśle mi powiadomienie, ze wysłało pytanie do producentów autobusów?
Zakładając, że MZA odpowie ZTM w ciągu 3 miesięcy, ZTM odpowie ZDM w ciągu 6 miesięcy (i wszystko odbędzie pozytywnie/bezproblemowo) ZTM będzie projektować progi przypuśćmy 3 miesiące. Potem trzeba będzie jakiś budżet znaleźć na to, rozpisać przetarg, protesty itd. powiedzmy 6 miesięcy. Optymistycznie?
Z tego by wynikało, że fizycznie instalacja progów płytowych lub wyniesionego przejścia zacznie się mniej więcej już za półtora roku? Trochę to długo...
Mieszkańcy Grodziska Mazowieckiego (rodzice dzieci chodzących do szkoły, przy której w poniedziałek kierowca rozjechał dwójkę dzieci) próbowali iść na skróty od razu do burmistrza, ja wczoraj napisałem do prezydenta i do radnego Dominiaka.
Czy ktoś ma pomysł na jakis inny skrót?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So paź 25, 2008 10:41 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Skrót - sam wyslij teraz pytanie do producentow taboru uzywanego przez MZA i innych przewoxnikow w Warszawie. Poza tym moim zdaniem takie dane wynkają z ich folderów promocyjnych. ZTM trochę się tutaj kompromituje wysyłając specjalne pismo.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 29, 2008 23:40 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Nie znam sie na autobusach, nie bardzo wiem o które pytać?
Chodziło mi raczej o tego typu skrót (tylko nie poprzedzony tragedią)

http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,95190,5863791,Beda_progi_w_miejscu_tragicznego_wypadku.html

Cytuj:
Będą progi w miejscu tragicznego wypadku
Urszula Jabłońska
2008-10-29, ostatnia aktualizacja 2008-10-29 20:42

W nocy z piątku na sobotę na ul. Orzeszkowej zamontujemy progi zwalniające - powiedział rodzicom dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński.

Rodzice prawie tysiąca dzieci, które uczą się w szkole, od roku walczyli o to, by na ulicy zamontowano progi zwalniające, ponieważ kierowcy znacznie przekraczali dozwoloną na ulicy prędkość. Bezskutecznie. Dzień po tragedii wiceburmistrz Grodziska Piotr Galiński powiedział "Gazecie", że ułożenie progów nie wchodzi w grę, ponieważ ulicą Orzeszkowej jeżdżą autobusy. Obiecał za to, że powstanie azyl dla pieszych, czyli wysepka ze światłami, a skrzyżowanie będzie równorzędne.

Rodzice zapowiedzieli, że będą walczyć o progi. Grozili, że są gotowi zablokować drogę do Warszawy. Wczoraj wręczyli burmistrzowi petycję. - W trzy dni stojąc na miejscu wypadku, zebraliśmy prawie 2 tys. podpisów okolicznych mieszkańców - mówi pani Joanna, matka jednego z uczniów szkoły. - Ludzie ustawiali się w kolejce.

Wczoraj burmistrz obiecał, że progi jednak powstaną, i to już za dwa dni.

Obiecał też, że powstanie plan poprawy bezpieczeństwa na ul. Orzeszkowej i dwóch okolicznych ulicach. Rodzice dowiedzieli się od policji, że w ciągu ostatnich 6 lat doszło w tej okolicy do 187 kolizji, w których rannych zostało 18 osób.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna


Jeśli powstaną i to juz za dwa dni, to ja się pytam dlaczego w innych miejscach progi nie mogą powstać za dwa dni?
Wyślę coś w piątek do gazet, może wreszcie coś z tym ruszy...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2008 1:04 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 10:29
Posty: 245
Coś czuję, że to rezultat pisma do burmistrza od Zielonego Mazowsza.

Szkoda, że musi stać się tragedia aby progi mogły się pojawić tam gdzie jeżdżą autobusy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2008 11:43 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Uspokojenie ruchu to jedno, ale przydałoby się też uspokojenie kierowców. Chyba naprawdę potrzebna jest akcja na wzór tej, która kiedyś była z okazji "niekonwencjonalnego" używania kijów bejsbolowych, np.:
"Samochód służy do przemieszczania się, nie do zabijania."


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5863398,Wiozl_pieszego_na_masce__bo_ten_mu_nie_ustapil.html

Cytuj:
Wiózł pieszego na masce, bo ten mu nie ustąpił
Piotr Żytnicki
2008-10-29, ostatnia aktualizacja 2008-10-30 10:43

25-latek z Gorzowa przejechał pieszego, bo ten nie chciał ustąpić mu miejsca na osiedlowej drodze. Teraz odpowie za umyślne uszkodzenie ciała.

Do sprzeczki pieszego z kierowcą doszło w ostatni piątek na gorzowskim os. Górczyn. Osiedlowa ul. Legionów Polskich jest częściowo wyłączona z ruchu. Na wniosek mieszkańców ustawiono tam znaki zakazu wjazdu, niedotyczące jedynie lokatorów. 25-letni Sławomir G. zignorował zakaz i swoim peugeotem wjechał w uliczkę. Tam napotkał pieszego. Kierowca nie miał miejsca, by bezpiecznie ominąć mężczyznę, a pieszy nie chciał zejść z drogi. - Doszło między nimi do sprzeczki. Panowie obrzucili się epitetami. Żaden z nich nie chciał odpuścić - relacjonuje Sławomir Konieczny, rzecznik gorzowskiej policji. Kierowcy puściły nerwy. Nacisnął pedał gazu i ruszył wprost na pieszego. Ten wpadł na maskę samochodu. Furiat przewiózł mężczyznę ok. 20 m. Gdy zahamował, pieszy upadł na jezdnię. Za umyślne uszkodzenie ciała grozi mu kara od 2 do 10 lat więzienia.

Policja twierdzi, że to nie pierwszy przypadek agresji na drodze. Kilka dni wcześniej, na ul. Jancarza, starli się ze sobą dwaj kierowcy. Powód? Jeden z nich zajechał drugiemu drogę. Kłótnia zaczęła się od pokazania środkowego palca, a skończyła na środku skrzyżowania, gdy jeden z kierowców sięgnął po miotacz gazu.

Przed rokiem głośna była historia komisarza policji, który na skrzyżowaniu ul. Czereśniowej i Piłsudskiego pobił 70-letniego kierowcę, bo ten zajechał mu drogę. Poszkodowany opowiadał potem, jak otworzył okno i znienacka dostał cios w głowę. Napastnik wyciągnął go z auta, pobił na oczach gapiów i odjechał.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 30, 2008 15:23 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 10:29
Posty: 245
jacor napisał(a):
Uspokojenie ruchu to jedno, ale przydałoby się też uspokojenie kierowców. Chyba naprawdę potrzebna jest akcja na wzór tej, która kiedyś była z okazji "niekonwencjonalnego" używania kijów bejsbolowych, np.:
"Samochód służy do przemieszczania się, nie do zabijania."


http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,5863398,Wiozl_pieszego_na_masce__bo_ten_mu_nie_ustapil.html

Cytuj:
Wiózł pieszego na masce, bo ten mu nie ustąpił
Piotr Żytnicki
2008-10-29, ostatnia aktualizacja 2008-10-30 10:43

25-latek z Gorzowa przejechał pieszego, bo ten nie chciał ustąpić mu miejsca na osiedlowej drodze. Teraz odpowie za umyślne uszkodzenie ciała.

Do sprzeczki pieszego z kierowcą doszło w ostatni piątek na gorzowskim os. Górczyn. Osiedlowa ul. Legionów Polskich jest częściowo wyłączona z ruchu. Na wniosek mieszkańców ustawiono tam znaki zakazu wjazdu, niedotyczące jedynie lokatorów. 25-letni Sławomir G. zignorował zakaz i swoim peugeotem wjechał w uliczkę. Tam napotkał pieszego. Kierowca nie miał miejsca, by bezpiecznie ominąć mężczyznę, a pieszy nie chciał zejść z drogi. - Doszło między nimi do sprzeczki. Panowie obrzucili się epitetami. Żaden z nich nie chciał odpuścić - relacjonuje Sławomir Konieczny, rzecznik gorzowskiej policji. Kierowcy puściły nerwy. Nacisnął pedał gazu i ruszył wprost na pieszego. Ten wpadł na maskę samochodu. Furiat przewiózł mężczyznę ok. 20 m. Gdy zahamował, pieszy upadł na jezdnię. Za umyślne uszkodzenie ciała grozi mu kara od 2 do 10 lat więzienia.

Policja twierdzi, że to nie pierwszy przypadek agresji na drodze. Kilka dni wcześniej, na ul. Jancarza, starli się ze sobą dwaj kierowcy. Powód? Jeden z nich zajechał drugiemu drogę. Kłótnia zaczęła się od pokazania środkowego palca, a skończyła na środku skrzyżowania, gdy jeden z kierowców sięgnął po miotacz gazu.

Przed rokiem głośna była historia komisarza policji, który na skrzyżowaniu ul. Czereśniowej i Piłsudskiego pobił 70-letniego kierowcę, bo ten zajechał mu drogę. Poszkodowany opowiadał potem, jak otworzył okno i znienacka dostał cios w głowę. Napastnik wyciągnął go z auta, pobił na oczach gapiów i odjechał.


polecam książki "inteligencja emocjonalna" tam jest wiele takich przypadków opisanych.
W USA w stanach gdzie skasowano komunikację publicznymi wszyscy zaczęli jeździć samochodami (w tym takie osoby, które w Europie by nie usiadły w samochodzie bo to nie na ich nerwy, a mają alternatywną komunikację) i liczba zabójstw (nie ofiar smiertelnych wypadków) na drodze wzrosła to takiej liczby jak liczba śmiertelnych ofiar wypadków


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 20  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL