Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So kwi 07, 2012 5:47 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
axxenfall napisał(a):
ograniczenia prędkości do 50 km/h.
bardziej byłbym za obniżeniem ograniczenia prędkości do 30 km/h. sam wiesz jak niebezpieczna jest cała Zamieniecka.
axxenfall napisał(a):
Pierwsze rozwiązanie wydaje się jednak bardziej korzystne

Zdecydowanie tak, przede wszystkim jak wspomniałeś koszty no i brak dużego oporu ze głównie ze strony ZTM .

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 07, 2012 9:44 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
axxenfall napisał(a):
Małe ronda mają 22-26 metrów średnicy. Poniżej 22m muszą mieć przejezdną wyspę. Średnicę (+- przekątną skrzyżowania) można zmierzyć w ortofotomapie.


Dzięki za podpowiedź. Sytuacja jest następująca:
Przekątna skrzyżowania Zamieniecka/Sulejkowska = ca 16 m

W moim wniosku napisałem już, że chodzi mi o rondo z wyspą przejezdną. Czy są jeszcze jakieś przeciwwskazania?

Poza tym:

Szerokość jednego pasa ruchu Zamienieckiej = ca 4,6 m
Szerokość jezdni Zamienieckiej = ca 9,2 m

Czyli jest miejsce na pas dla rowerów z obu stron ulicy. 4,6-1,5=3,1 m - tyle zostanie dla samochodów. Z tego co się orientuję, to wystarczy.

grzcie2083 napisał(a):
Bardziej byłbym za obniżeniem ograniczenia prędkości do 30 km/h. Sam wiesz, jak niebezpieczna jest cała Zamieniecka.


Sądzę, że gdyby dało się zrobić uspokojenie ruchu na skrzyżowaniu + pasy dla rowerów na całej długości Zamienieckiej (a plan zagospodarowania przestrzennego dla tego rejonu przewiduje rozwiązanie rowerowe wzdłuż Zamienieckiej i jest już częściowo uchwalony), które optycznie zwężyłyby jezdnię, to ruch uspokoiłby się na tyle, że byłoby tam już całkiem znośnie. Problematyczne jest jeszcze skrzyżowanie Zamieniecka/Gdecka - koniecznie trzeba tam wyznaczyć dodatkowe przejście dla pieszych przez południowy wlot skrzyżowania, być może tam trzeba by też dać wyniesioną tarczę, albo kolejne mini-rondo, bo znowu występuje problem samochodów skręcających w lewo z Gdeckiej w Zamieniecką w kierunku północnym.

W ogóle na tej ulicy jest straszny bałagan organizacyjny i koszmarnie dzikie parkowanie na chodnikach. Ale w pierwszej kolejności sądzę, że warto zacząć od skrzyżowania, o którym napisałem pismo.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 15, 2012 21:17 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 23, 2008 17:51
Posty: 118
Lokalizacja: Stolica - zachodnie centrum
Niedawno została zmodernizowana (a właściwie zbudowana) nawierzchnia ul. Wiarusów - każde skrzyżowanie które było zakresem prac jest teraz na wyniesionej tarczy :o


Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
"Lobby rowerowe jest bardzo silne i zaborcze" - Janusz Galas, Inżynier Ruchu m.st. Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: N kwi 15, 2012 23:03 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
Super!
Czy urzędnicy zrobili tak sami z siebie, czy trzeba było o to zabiegać?

Na google streetview widać co było wcześniej: link poprawiony


Ostatnio edytowano Pn kwi 16, 2012 20:19 przez jacor, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 16, 2012 7:45 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Pawrzes napisał(a):
Niedawno została zmodernizowana (a właściwie zbudowana) nawierzchnia ul. Wiarusów - każde skrzyżowanie które było zakresem prac jest teraz na wyniesionej tarczy :o


Super! Ja ostatnio widziałem, że Otwock pokusił się na swoje chyba pierwsze skrzyżowanie z wyniesioną tarcza -- skrzyżowanie Kościelna/Kościuszki, OIDP. Widać, że dobre praktyki zaczynają się przyjmować.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn kwi 16, 2012 17:03 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 23, 2008 17:51
Posty: 118
Lokalizacja: Stolica - zachodnie centrum
jacor, podałeś zły link, prawidłowy to: http://maps.google.pl/maps?q=Wiarus%C3% ... .25,,0,5.9

Pierwotny projekt (zatwierdzony przez dzielnicę) przewidywał tylko 3 progi zwalniające, natomiast zatwierdzony ze zmianami został przez Naczelnika Wydziału Stałej Organizacji Ruchu BDiK

_________________
"Lobby rowerowe jest bardzo silne i zaborcze" - Janusz Galas, Inżynier Ruchu m.st. Warszawy


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 9:12 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
W kwestii nadużywania sygnalizacji świetlnej zamiast uspokojenia ruchu, są pewne poszlaki "skąd to tak" :)

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... upcji.html

Cytuj:
Osiem osób zatrzymali agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Wśród zatrzymanych jest trzech urzędników Zarządu Dróg Miejskich i Biura Drogownictwa i Komunikacji urzędu miasta.

- Od rana trwają przeszukania w tych urzędach - mówi "Gazecie" Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA. Agenci szukają dokumentów, mogących mieć związek z przestępstwami, o które podejrzewani są urzędnicy. Śledztwo dotyczy przyjmowania łapówek w wysokości przynajmniej 90 tys. zł. Chodzi o przetargi na montaż sygnalizacji świetlnych na stołecznych skrzyżowaniach.

Zatrzymani wczoraj po południu to naczelnik jednego z wydziałów w Zarządzie Dróg Miejskich, jego zastępca oraz pracownik Biura Drogownictwa i Komunikacji z urzędu miasta. CBA zatrzymało też pięciu przedsiębiorców z województwa mazowieckiego.

Wszyscy zatrzymani są aktualnie w prokuraturze, gdzie mają być przesłuchiwani. Na razie nie wiadomo, czy oraz jakie usłyszą zarzuty.

Decyzje w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Warszawie podejmie najwcześniej po południu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 10:36 
Offline
Sympatyk

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2012 10:13
Posty: 28
Witajcie, do tej pory nie czułem potrzeby by na forum ZM wciskać swe 3 grosze, choć sympatykiem jestem od dawna.

Teraz jednak przeczytałem tekst Wojtka Szymalskiego o ekranach, z niego dowiedziałem się o pomysłach władz Warszawy, i się *$#$& zdenerwowałem lekko, jak jeszcze nigdy. Hałas zawsze mnie drażnił i miałem powody by z tym problemem walczyć ale szczerze mówiąc nie wiedziałem jak się za temat zabrać. To nie drobne poprawki lokalnych dróg rowerowych czy huśtawka złe parkowanie - Straż Miejska a ogólnopolski problem społeczny.

Z tekstu w "Stołecznej" jasno wynika, że miasto wie o przekroczeniach norm np.: na Marszałkowskiej. I nic z tym nie robi a jeśli robi - to stawia ekrany. Ciężko mi znaleźć kulturalne słowa na ocenienie szantażowanie Ministerstwa: "poluzujcie normy albo ustawimy ekrany na Marszałkowskiej". To jest moment, żeby uderzyć i pokazać jak zła jest sytuacja i co należy zrobić - ograniczenie do 30km/h w całym Śródmieściu. Mogę taki wniosek wysłać ale wiecie, jak będzie potraktowany.

Zatem - przechodząc do sedna, czy ZM ma na tyle siły i woli by zorganizować jakiś hałaśliwy protest? Chętnie wziąłbym udział w takiej akcji i w miarę dostępnego czasu, sił i środków wsparłbym ją.

Nie, nie mieszkam w Śródmieściu, tylko pracuję. Dojeżdżam 11km tramwajem albo rowerem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 12:50 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Witamy na forum :)

Protest/akcję, jeśli miałaby się odbyć, to wyobrażam sobie że będzie w ciszy, wszak przeciwko hałasowi chcemy zaprotestować. Np. marsz milczenia, który zablokowałby ulicę, zmniejszając tym samym hałas przy niej, itp.

A może zebrać podpisy? Stołeczna walczy z lasem ekranów, niech zacznie zbierać podpisy. Trzeba by tylko wymyślić dobrą alternatywę, bo kto się popisze pod stwierdzeniem, że woli wyższe normy hałasu (które i tak nie będą przestrzegane) od względnej ciszy za ekranem? Może połączyć to z akcją "Strefa 30"?

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 15:54 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
`L` napisał(a):
Mogę taki wniosek wysłać ale wiecie, jak będzie potraktowany.


Indywidualne wnioski są co najmniej równie ważne, co zorganizowane akcje. To właśnie one pokazują urzędnikom, że ludzie (a nie złowrogie organizacje społeczne) chcą zmian. Zatem najlepiej wysłać pismo (i później w miarę możliwości kontynuować korespondencję), a niezależnie od tego organizować happening.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 192 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL