Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
PostNapisane: Wt mar 24, 2015 15:15 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 999
Lokalizacja: Warszawa
Artur Górski na Facebooku napisał(a):
Pan Wiesław Witek
Dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego
w Warszawie

Szanowny Panie Dyrektorze!

Otrzymałem pismo z dn. 18.02.2015 r., skierowane do mnie przez grupę mieszkańców Warszawy, z prośbą o interwencję do Pana Dyrektora w sprawie niektórych nowych wiat przystankowych na przystankach autobusowych, w tym wiaty Smocza 04, w celu ich wymiany.
Jak mieszkańcy zauważają w swoim liście: "przy projektowaniu nowych wiat należało wziąć pod uwagę, że w Warszawie są takie zjawiska meteorologiczne jak wiatr, opady deszczu przy dość silnym wietrze, zadymki śnieżne, a w zimie mróz przy silnym wietrze. Otóż tego rodzaju wiata nie chroni dość skutecznie osób oczekujących przy niepogodzie połączonej z wiatrem". Ta sytuacja, uciążliwa dla mieszkańców, wynika z tego, że "są niczym nieuzasadnione przerwy pomiędzy daszkiem i kusymi ścianami pionowymi, a także przerwy pod ściankami i ziemią. Przerwy górne, przy współpracy wiatru, powodują dostawanie się śniegu czy kropli deszczu także na ławkę, która staje się mokra i nie nadaje się wtedy do siedzenia. Przerwy pomiędzy ściankami a ziemią zapewniają przy zimie i wietrze skuteczne marznięcie nóg u osób oczekujących.
"Należałoby rozważyć - czytamy w liście - natychmiastowe wstrzymanie instalowania tego rodzaju wiat, demontaż już zainstalowanych i ich eksport do krajów leżących po południowej stronie Morza Śródziemnego, a uzyskane pieniądze przeznaczyć na wiaty spełniające swoją powinność w naszej strefie klimatycznej."
Już wcześniej zauważyłem ten problem. Starałem się uzasadnić zakup takich wątłych wiat kłopotami finansowymi ZTM lub specyficzną estetyką i brakiem wyczucia wśród zamawiających nowe wiaty. Uważam jednak, że konfort mieszkańców Warszawy i ich zdrowie są najważniejsze. Dlatego przychylam się do prośby mieszkańców, aby wymienić te nieracjonalne wiaty na bardziej praktyczne. Będę wdzięczny za informację o stanowisku Pana Dyrektora w powyższej sprawie.
Jednocześnie proszę o informację, czy ławki na nowych wiatach są pokryte "dobrą farbą hydrofobową zapawniającą ich niezwilżalność", a także czy farby te zawierają węglik krzemu SiC, który powoduje niezwykłą trwałość takich ławek. Są to kwestie, które także zajmują mieszkańców, a zatem proszę o ich wyjaśnienie w miarę możliwości.
Z wyrazami szacunku

Warszawa, dn. 23.03.2015 r.

Artur Górski
Poseł na Sejm RP

źródło: Artur Górski@Facebook


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL