Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Cz mar 10, 2011 8:58 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Bez uproszczenia normalnych przepisów liczba specustaw będzie rosła. Jest przecież oczywiste, że łatwiej jest stworzyć nową ustawę, niż dokonać zmian kilku bądź kilkunastu już obowiązujących. Takie podejście rządu oraz ustawodawcy jest jednak lekceważeniem zasady demokratycznego państwa prawnego, a także obniża kulturę legislacyjną w naszym kraju.


Chcesz wiedzieć jakich argumentów użyją biznesmeni za 4-5 lat, działaj w pozarządówce.
Np:
http://www.zm.org.pl/?a=koalicja.specustawa2015
http://www.zm.org.pl/?a=specustawa2-opinia

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 17, 2011 2:38 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
Krzywa edukacyjna ludności Podkarpacia rośnie...
http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podk ... 10871,3328
Cytuj:
Awantura o autostradę A4. Mieszkańcy mają kłopoty
Środa, 16 marca (18:45)
Budowa autostrady A4 stała się przekleństwem dla mieszkańców Mielca (woj. podkarpackie).
- Przez nasze miasto 24 godziny na dobę jeżdżą 40-tonowe ciężarówki, które niszczą remontowane z takim mozołem drogi. Kierowcy przeładowanych tirów stwarzają też zagrożenie często przekraczając dozwoloną prędkość - skarżą się mieszkańcy.

- To jedynie namiastka horroru, który czeka nas wówczas, gdy autostrada będzie gotowa - zapowiada prezydent miasta Janusz Chodorowski.
Jak można zmniejszyć negatywne efekty budowy A 4? - Przede wszystkim wyznaczyć tirom alternatywną trasę tranzytową i zaserwować wzmożoną kontrolę drogową - odpowiada radny Jerzy Kopeć, który także jest zbulwersowany sytuacją. - To coś makabrycznego. Niektóre z dróg są już tak zniszczone przez ciężarówki, że jedzie się po nich jak po świeżo zaoranej ziemi. Przykładem jest odcinek drogi wojewódzkiej Radomyśl Wielki-Lisia Góra.

Rozjeżdżają drogi
Prawo mówi, że na dowóz materiałów na plac budowy autostrady firmy powinny mieć podpisane umowy z zarządcą traktów, z których korzystają. - Występowałem do dyrektora Podkarpackiego Zarządu Dróg wojewódzkich, aby zweryfikował te umowy - zapewnia prezydent Janusz Chodorowski. - Bo problem jest. Sam go doświadczam, bo jestem kierowcą. Niszczone są głównie drogi wojewódzkie, w tym świeżo wyremontowana ul. Sienkiewicza.
- Problem polega na tym, że obecnie mamy do czynienia z wysokim poziomem wód gruntowych. A rozjeżdżanie ulic potęguje ich podmakanie - uważa prezydent. - Na zachodzie Europy, zwłaszcza we Francji, wydawane są zakazy poruszania się ciężarowych samochodów w okresach ogromnych upałów albo dużych opadów. U nas tego zwyczaju nie ma. A szkoda - dodaje.

Ratunkiem tylko obwodnica
- Będziemy mieć autostradę, ale przy okazji i kłopot. Teraz buduje się kolejny odcinek w Ropczycach i ludzie coraz częściej narzekają. Za chwilę robotnicy przeniosą się do Dębicy i problem będzie taki sam albo jeszcze większy. Ale to nic w porównaniu z tym, co czeka nas w przyszłości, kiedy autostrada zacznie funkcjonować. Nie trudno sobie wyobrazić, ile przez Mielec, jako miasto tranzytowe do A4, będzie jeździć samochodów. Dziś jest tego tylko namiastka - przestrzega.
Ratunkiem dla już zatoczonego Mielca może być tylko obwodnica. Jej budowa jest już w pełni przygotowana,włącznie z wykupem gruntów i - co najważniejsze - znalazła się na liście rezerwowej unijnego Programu Rozwoju Polski Wschodniej.

Paweł Galek

Niedługo i w obwodnice przestaną wierzyć...

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz mar 17, 2011 7:59 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 19, 2010 14:05
Posty: 694
Lokalizacja: Warszawa, daleko za Wawrem
Cytuj:
Ale to nic w porównaniu z tym, co czeka nas w przyszłości, kiedy autostrada zacznie funkcjonować. Nie trudno sobie wyobrazić, ile przez Mielec, jako miasto tranzytowe do A4, będzie jeździć samochodów.

Pamiętam wiele przypadków, gdy podczas planowania nowej trasy mieszkańcy/władze okolicznych miast i miasteczek domagali się węzła dla nich. "To niesłychane, by 15-tys. miasto nie miało połączenia z resztą świata", "Nie chcemy nadrabiać X kilometró do najbliższego węzła", "To dla nas wielka szansa na rozwój", itp. Potem powstaje trasa i zaczynają się narzekania, bo miasteczko stało się bramą wjazdową dla całego ruchu z okolicy. Krótkowzroczność?

_________________
Ważne jest dokąd zmierzamy, a nie jak szybko.

"... we humans tend to screw up everything that's good enough as it is...or everything that we're attracted to, we love to go and defile it." - Chris Cornell


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 19, 2011 7:50 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Nawet Chińczyk nie pomoże....

Cytuj:
Zagrożona A2 między Łodzią a Warszawą dzisiaj, 06:03
Na odcinkach budowanych przez chińskie konsorcjum przerwano wczoraj prace, opóźnienia są duże - ujawnia "Gazeta Wyborcza".

Trasę między Łodzią a Warszawą podzielono na pięć odcinków. Miało to ułatwić dostęp mniejszym wykonawcom do przetargu ogłoszonego przez GDDKiA. Dwa z nich ma oddać do użytku chińskie konsorcjum, które zaproponowało bardzo niskie ceny.

Gdy w kwietniu 2007 roku UEFA przyznała Polsce i Ukrainie organizację Mistrzostw Europy w 2012 roku, kraj ogarnęła euforia. Zobacz raport specjalny! Już wcześniej dalekowschodnia firma borykała się z trudnościami kadrowymi i materiałowymi. Teraz zastrajkowali polscy podwykonawcy. Chińczycy zalegają im z wypłatami pieniędzy, zagwarantowanych w kontrakcie. W sumie to kilka milionów zł.

Trudno sobie wyobrazić Euro 2012 bez fragmentu A2, łączącego Łódź z Warszawą - twierdzi "Gazeta Wyborcza". [pisząc w innych artykułach, że 50% kibiców przyjedzie koleją - hahahha]


_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt paź 04, 2011 21:42 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103085,1040 ... ialek.html

Budowa S-17 pod Lublinem. 600 rodzin bez domów, działek i... odszkodowań. Premier wściekły
600 rodzin musiało oddać swoje domy i działki już w grudniu, a do dziś nie dostały za to odszkodowań. Chodzi o ludzi mieszkających wzdłuż nowo budowanej drogi ekspresowej S 17 pod Lublinem. Premier zażądał wyjaśnień w tej sprawie m.in. od wojewody, ale nie jest nimi usatysfakcjonowany.
Mieszkańcy Kalinówki pod Lublinem, ale też innych miejscowości wzdłuż budowanej S 17 od miesięcy czekają na pieniądze za swoje działki i domy. Musieli je oddać, bo leżały w pasie drogi S 17 albo tuż przy niej. Premier twierdzi, że o opóźnieniach w wypłatach nie miał pojęcia. Dowiedział się dopiero w sobotę od dwóch kobiet, które - jak mówią - cudem dostały się na jego spotkanie ze studentami w Lublinie. - Nie chciałyśmy wywołać żadnej burzy. Chciałyśmy dać do zrozumienia premierowi, że coś jest nie tak - mówi Katarzyna Tymicka, jedna z tych, którym udało się porozmawiać z szefem rządu.
(...)

-----------------------
:shock: Nie wiedziałem że wywaleni z domów ludzie dadzą się tak d...ć tylko dla tego że powstaje DROGA.

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 05, 2011 8:29 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Tymczasem MI zebralo doświadczenia z dotychczasowych wywłaszczeń:
http://www.mi.gov.pl/files/0/1792585/wzo.pdf

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 02, 2012 19:44 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://autobusczerwony.blox.pl/2012/01/ ... zesie.html

Obrazek

Artykuł może nie do końca na temat, ale zdjęcie już jak najbardziej :)

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 02, 2012 21:30 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
:shock:
To zdjęcie jest genialne!
Można się nim częstować, czy to tylko ad ACTA? ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 07, 2012 9:43 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... e=warszawa

Na pana podwórku powstanie droga. Kiedy? Za trzy dni

Łodzianie, przez których działki ma biec trasa Górna, o wycinkach drzew i rozbiórkach na ich terenie dowiadują się z trzydniowym wyprzedzeniem. - To łamanie prawa - denerwują się

Do Zbigniewa Michalskiego, który mieszka przy ul. Obwodowej, w piątek przyszedł przedstawiciel firmy, która ma budować trasę Górna i oznajmił, że w poniedziałek ekipa budowlana wchodzi na jego podwórko. - Bez żadnego wcześniejszego powiadomienia chcą zniszczyć mi ogrodzenie i powycinać drzewa. Trzy dni wcześniej informują mnie, że rozpoczynają budowę drogi na moim terenie - opowiada pan Zbigniew.

Michalski zapewnia, że nie ma nic przeciwko inwestycji. Nie podoba mu się to, w jaki sposób działają urzędnicy. - Nie otrzymałem żadnej informacji na temat odszkodowania za wywłaszczoną część działki, sposobu zabezpieczenia pozostałej części terenu na czas prac, możliwości dojazdu do nieruchomości, gdy będą prowadzone roboty - denerwuje się właściciel posesji. - Wydaje mi się, że takie postępowanie jest całkowicie sprzeczne z poszanowaniem prawa własności i stanowi przykład bałaganu organizacyjnego.

Halszka Karolewska, rzecznik prezydent Łodzi: - Pierwsza informacja udzielana była na konsultacjach społecznych w lutym 2009 r. Natomiast we wrześniu 2011 r. do wszystkich właścicieli wysłano zawiadomienie o wszczęciu postępowania w sprawie wydania decyzji na realizację inwestycji. W grudniu wysłano zawiadomienie o wydaniu decyzji.

Wywłaszczeni mieszkańcy z tych dokumentów nie dowiedzieli się jednak, kiedy ekipy robotników pojawią się na ich terenie i ile dostaną pieniędzy za wywłaszczone tereny. Okazuje się również, że złożone przez nich odwołania nie wstrzymują inwestycji. - Jeśli właściciel nie udostępni dobrowolnie nieruchomości, miasto może wystąpić o wszczęcie postępowania egzekucyjnego. Jednocześnie można prowadzić prace na tym terenie - mówi Karolewska.

Pan Zbigniew na 400-metrowej działce ma dom, w którym mieszka z rodziną. Urzędnicy postanowili wywłaszczyć 35 metrów kwadratowych jego podwórka. - Dowiedziałem się, że jedna ściana domu znajduje się dokładnie w linii rozgraniczającej inwestycję. Pod oknem postawią mi ekrany akustyczne. Co mi zostanie z tej działki? - pyta. I dodaje: - Powinni w całości mnie wywłaszczyć.

Nie tylko Michalski ma problemy z urzędnikami w sprawie budowy trasy Górna. Przy ul. Romana zaproponowali właścicielom, że wykupią zaledwie trzy czwarte działki. Zostawią stary dom z niewielkim trójkątnym placem, na którym nie zmieści się nawet samochód. Pod oknem zrobią nasyp i postawią ekran akustyczny. W jednej z propozycji chcieli nawet zająć pół studni.

Miasto jest właścicielem 330 działek, co stanowi 70 procent terenu potrzebnego pod budowę drogi. Pozostałe mają być przekazywane stopniowo. Tymczasem już rozpoczynają się roboty. - Prowadzimy rozbiórki budynków i wycinki drzew - mówi Piotr Palmowski, dyrektor z firmy Mosty Łódź, która wybuduje drogę.

Budowa trasy Górna to jedna z najdroższych inwestycji drogowych w Łodzi. Trasa ma połączyć aleję Jana Pawła II z ulicą Rzgowską. Pochłonie 421 mln zł. Ponad połowę tej kwoty da Unia Europejska. Droga ma ułatwić dojazd do autostrady A1 i rozładować ruch na ulicach: Paderewskiego, Broniewskiego i Rzgowskiej.

Trasa będzie miała niewiele ponad cztery kilometry długości. Kierowcy do dyspozycji dostaną dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku. Przed skrzyżowaniami powstaną zjazdy dla skręcających. Skrzyżowanie trasy z ulicą Rzgowską będzie trzypoziomowe. Budowa powinna zakończyć się w 2014 roku.

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lut 23, 2012 10:46 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt lut 02, 2007 17:46
Posty: 523
Lokalizacja: Kąty Węgierskie
Postubecki aparat państwowy zawsze mądry i zdrowy:

"15 miesięcy niepewności i życia w klinczu specustawy i przedłużających się procedur"
http://www.youtube.com/watch?v=Yx8ZPwxkNVA

_________________
Nie taka zła jak ją malują
DobraStronaPolski.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 93 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL