Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: So lis 24, 2007 10:17 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,4702563.html

Gazeta Wyborcza napisał(a):
Ostro przyspieszyła przebudowa Krakowskiego Przedmieścia. Niestety, reprezentacyjnej ulicy grozi, że znowu może się zamienić w parking


Fot. Alina Gajdamowicz / AG
Chodnik po zachodniej stronie Krakowskiego Przedmieścia ma być ułożony jeszcze przed zimą
Na Krakowskim Przedmieściu niezwykły widok: w ostatnich tygodniach praca aż wre. Najwięcej zmian widać między pl. Zamkowym i Trębacką. Po zachodniej stronie ulicy (tu, gdzie kino Kultura i sklep Lalka) ułożono już większość równego, granitowego trotuaru. Bliżej Miodowej posadzono zaś dziesięć klonów. Kolejne kilkadziesiąt drzew pojawi się najpewniej wiosną. Zastąpią m.in. te wycięte kilka tygodni temu koło domu bez kantów. Kinga Drózd z Mostostalu Warszawa, głównego wykonawcy prac, zapowiada, że przed zimą firma chce ułożyć chodnik po zachodniej stronie na całym remontowanym odcinku od pl. Zamkowego do Królewskiej.

Wkrótce brukarze mają zaś szykować placyk z czerwonego granitu przed kościołem św. Anny. W Mostostalu zapowiadają, że jeśli przynajmniej część zimy będzie łagodna, postarają się to wykorzystać na kolejne roboty. Niewykluczone, że wtedy remont zakończy się wcześniej - nie latem, jak zakładano, tylko jeszcze wiosną.

Przypomnijmy, że przebudowa Krakowskiego na odcinku od Świętokrzyskiej i Nowego Światu opóźniła się prawie o pół roku. Roboty wstrzymywały braki w projektach i konieczność przenoszenia rur i kabli nieujętych w dokumentacji. Czyżby teraz już nie było takich problemów? - Po doświadczeniach z pierwszego etapu wiemy już, jak je szybko rozwiązywać - mówi Kinga Drózd.

Niestety, nie wszystko wygląda tak różowo. Pojawiła się groźba, że po remoncie część Krakowskiego Przedmieścia znowu zamieni się w parking. Okazało się, że miejski inżynier ruchu Janusz Galas dopuścił parkowanie samochodów na chodniku po zachodniej stronie ulicy między Trębacką a Miodową. - Przecież to sprzeczne z pierwotnymi założeniami. Poszerzony chodnik miał być oddany pieszym. Miało być więcej miejsca na ogródki kawiarniane - denerwuje się dr Krzysztof Domaradzki z pracowni Dawos, autor koncepcji przebudowy Krakowskiego.

- Tam przecież też mieszkają ludzie. Muszą jakoś podjechać pod swój dom, żeby np. przywieźć telewizor. Innego dojazdu nie ma. Tam będzie można postawić samochód, ale najwyżej na 15-20 min - broni swojego stanowiska Janusz Galas.

Marek Sawicki z biura Dawos wątpi, by udało się upilnować kierowców, by odjeżdżali po kilkunastu minutach. Przypomina, że miejsca parkingowe zostaną pod drugiej stronie skweru Hoovera, przy Dziekance. Stąd do domów po drugiej stronie Krakowskiego jest bardzo blisko.

Z kolei skwer Hoovera, na którym niedawno zaczął się remont, również nie będzie wyglądał tak, jak wymyślili projektanci. Władze miasta uznały, że nie powstanie sztuczny strumień w pobliżu pomnika Mickiewicza. Bijąca ze źródełka woda miała kaskadowo spływać w kierunku Dziekanki. Choć koncepcja była gotowa, nikt w ratuszu nie pomyślał, żeby przygotować w budżecie pieniądze na dodatkowe przyłącza.

Na skwerze pojawią się za to m.in. równy granit, kawiarnia w przeszklonym pawilonie zatopionym zieleni i podziemna sala wystawowa. Prace na skwerze mają potrwać do października przyszłego roku.


Sądząc po aktualnej skuteczności policji i SM w reagowaniu na nielegalne parkowanie, szanse na egzekwowanie krótkich postojów są zerowe. Mam nadzieję, że Galas się jednak wycofa z kolejnych pomysłów na psucie remontu.

Swoją drogą na już wyremontowanym odcinku przydałoby się ustawić żeliwne słupki przy PAN zamiast aktualnych betonowych (nasi kierowcy nie są jakimiś mięczakami, by nie móc przesunąć kawałku betonu:) lub braku jakichkolwiek wygrodzeń od strony Kopernika. Już teraz codziennie parkują tam na chodniku samochody, m.in. wzdłuż stojaków na rowery, tak że na przypięcie tam więcej niż jednego nie ma szans.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt lis 27, 2007 11:53 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 10:36
Posty: 115
Lokalizacja: Königswinter/Niemcy
idąc za logiką pan Janusza Galasa proponuje wyznaczyń miejsca parkingowe na Nowym Świecie ...

Rzeczywiście ostatnio zauważyłem, że tylko podwyzszenie pomnika Kopernika powstrzymuje kierowców przed parkowaniem przy samym cokole.
A "stojaki" na rowery proponuje podpisać. Możliwe, że kierowcy zwyczajnie nie wiedzą co zastawiaja :) a i nie każdy rowerzysta jest wystarczająco rozgarnięty :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: So cze 07, 2008 7:07 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://www.zw.com.pl/artykul/257227.html
Konrad Majszyk napisał(a):
Trakt będzie gotowy w czerwcu

06-06-2008, ostatnia aktualizacja 06-06-2008 21:55

Krakowskie Przedmieście pięknieje z dnia na dzień. Prace mają się skończyć za trzy tygodnie, czyli miesiąc przed terminem.

Obrazek
autor zdjęcia: Golik Dariusz
źródło: Fotorzepa


Szerokie granitowe chodniki, stylizowane latarnie, efektowne meble miejskie. W czerwcowym słońcu Krakowskie Przedmieście zaczyna już wyglądać jak europejski deptak.

– Wykonawca deklaruje, że skończy prace jeszcze w tym miesiącu – mówi rzeczniczka Zarządu Dróg Miejskich Małgorzata Gajewska. – W lipcu potrwa wdrażanie organizacji ruchu na okolicznych ulicach, np. przebudowa krawężników, budowa wysepek autobusowych – wylicza.

Później prace będą trwały jeszcze tylko na skwerze Hoovera, który przebudowuje inny miejski inwestor – Zarząd Terenów Publicznych.– Uporamy się z tą inwestycją do końca października – zapowiada szefowa ZTP Renata Kaznowska.

Już wiadomo, że zabraknie jednak strumienia między skwerem Hoovera a pomnikiem Mickiewicza. Według Kaznowskiej, byłby bardzo trudny w utrzymaniu, a poza tym to tylko koncepcja – nie ma jej w projekcie budowlanym.

Nie wiadomo, kiedy na Krakowskim pojawią się wszystkie szklane bryły z reprodukcjami akwarel Canaletta. W związku z przebudową z Krakowskiego Przedmieścia zniknie kilkadziesiąt miejsc parkingowych. Żeby nie zamienić Powiśla w parking, miały się tam pojawić parkometry, ale władze miasta się z tym nie wyrobią.

ZDM wyda na przebudowę Krakowskiego Przedmieścia 55 mln zł, a ZTP na skwer Hoovera – 22 mln zł.

Źródło : Życie Warszawy


Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 22, 2008 15:42 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 10:36
Posty: 115
Lokalizacja: Königswinter/Niemcy
a propos artykułu http://www.zm.org.pl/?a=krakowskie_slupki_2

tak wygląda Krakowskie Przedmieście po "uporządkowaniu" słupków wokół pomnika Kopernika (zdjęcia robiłem w niedziele 22.06 więc w dzień powszechni raczej nie jest lepiej...):

Obrazek
na tym zdjęciu wyraźnie widać "uporządkowane" słupki. Wszystkie samochody parkujące wzdłuż KFC są już na zakazie (przed nimi jest znak "koniec parkingu")


Obrazek
poprzewracane słupki zalegają nawet na jezdni...

zdjęcia poniżej:
w ciągu 5 minut udało mi się zrobić zdjęcia kilku kierowców skracających sobie drogę wzdłuż pomnika Kopernika....

Obrazek

Obrazek
tak wygląda dopiero co wyremontowana reprezentacyjna część stolicy Polski - ciekawe skąd te plamy oleju na piaskowcu? Pewnie z hamburgerów...

Obrazek

Obrazek
tak przedstawia się sytuacja w niedzielę... w dzień powszedni jest tylko gorzej...

Obrazek
ta pani chwilę się zastanawiała czy wjechać ... niestety wygoda, a właściwie lenistwo zwyciężyło...

Obrazek

jak mawiał poeta - "lać to mało" - zarówno ZDM jak i kierowców...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N cze 22, 2008 21:56 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Wyślij te zdjęcia mailem do ZDM-u, Gazety Stołecznej i Straży Miejskiej jednocześnie. Mówię poważnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 23, 2008 0:48 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pn cze 25, 2007 10:29
Posty: 245
Zdjęcia super. Ja też widziałem te przewrócone słupki w sobotę ale nie miałem aparatu. W niedzielę już były poustawiane (oczywiście chaotyczne) ale zwróciłem uwagę, że .... słupki (pewnie te, które się przewracały) już są popękane. Ciekawe ile kosztowały te słupki co służyły właściwie przez parę godzin raptem.

Słupki powinny być żeliwne, przymocowane do podłoża wg. prawa.

Poza tym tak oglądałem te płyty kamienne w oleju samochodowym i tak myślę, że remont kosztował grube miliony a teraz wszystko już po paru miesiącach kwalifikuje się do... remontu. W ten sposób można wydawać pieniądze bez końca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 23, 2008 7:14 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 10:36
Posty: 115
Lokalizacja: Königswinter/Niemcy
Stary Trampek napisał(a):
Wyślij te zdjęcia mailem do ZDM-u, Gazety Stołecznej i Straży Miejskiej jednocześnie. Mówię poważnie.


możecie podpowiedzieć jakieś adresy mailowe? Chętnie powysyłam gdzie sie da.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 23, 2008 11:22 
Offline
Greenpisarz

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 22:44
Posty: 630
Lokalizacja: Wawa/Praga Północ
stoleczna@agora.pl
listydogazety@gazeta.pl

Paulina Górska - redaktor prowadząca Życie Warszawy Online
pgorska@zw.com.pl

zdm@zdm.waw.pl

do straży miejskiej jest kontakt przez ich stronę:
http://strazmiejska.kei.pl/index.php?option=com_contact&task=view&contact_id=4&Itemid=216

No i przede wszystkim zajrzyj tu:
http://rower.zm.org.pl/?a=rso.whoiswho


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 23, 2008 11:42 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt sie 24, 2007 10:36
Posty: 115
Lokalizacja: Königswinter/Niemcy
dzięki, rozesłałem gdzie się dało, może będą jakieś tego efekty...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn cze 23, 2008 17:36 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 06, 2007 13:58
Posty: 447
Lokalizacja: grochów
Ja dzisiaj rozpocząłem męczenie Straży Miejskiej - dzwoniłem rano, po południu wracałem - przestawili słupek, ale kierowcy przesunęli już inny - znowu dzwoniłem. Jutro rano znowu tam będę (-:
Może w końcu im się znudzi i również zwrócą się do ZDM w tej kwestii?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL