zm.org.pl
http://forum.zm.org.pl/

Wybory samorządowe 2018 - zrównoważony transport
http://forum.zm.org.pl/viewtopic.php?f=2&t=3987
Strona 1 z 1

Autor:  wilas [ Cz lis 02, 2017 11:52 ]
Tytuł:  Wybory samorządowe 2018 - zrównoważony transport

W mediach właśnie podano depeszę, że Rafał Trzaskowski będzie kandydatem PO na prezydenta Warszawy. Może niech to będzie otwarciem do dyskusji, w jaki sposób kandydaci samorządowi 2018 podchodzą do transportu zrównoważonego.

Jedyne co zdążyłem wyczytać, że pana Trzaskowskiego "wkurzają korki". Również pana Jakiego pamiętam wypowiedź, że "wkurzają korki".

Teraz wielkie pytanie - jakie rozwiązanie Ci dwaj kandydaci widzą na ten "problem korków".

Czy intuicyjnie (a głupio) - "więcej infrastruktury samochodowej"?

Czy też biorąc naukę z innych metropolii świata - czyli jedynym rozwiązaniem jest zdecydowanie ograniczanie ruchu samochodowego i rozbudowa zbiorkomu?

Ktoś coś wie o podejściu tych kandydatów do tematu?

Niestety radni PO w Warszawie odrzucili propozycję ZDM w sprawie radykalnego zwiększenia kosztów abonamentów w płatnej strefie parkingowej ("nie ma zgody na łupienie kierowców") - więc ten obóz nie popisywał się w temacie ostatnio specjalnie...

Autor:  Wojtek [ Cz lis 09, 2017 13:49 ]
Tytuł:  Re: Wybory samorządowe 2018 - zrównoważony transport

Jeśli sądzisz, że Jaki będzie lepszy, to zapomnij. Już wcześniej deklarował, że rowerzyści i transport zbiorowy to nie to o co mu chodzi. Generalnie kokietują wciąż kierowców, jakby nie widzieli, że 60% warszawiaków jeździ komunikacją.

Autor:  axxenfall [ Cz paź 04, 2018 9:16 ]
Tytuł:  Re: Wybory samorządowe 2018 - zrównoważony transport

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 75304.html

Cytuj:
"Chcemy, żeby za pięć lat 65 procent wszystkich podróży w granicach miasta odbywało się transportem publicznym" - podkreślają kandydaci [Koalicji Obywatelskiej] w swoim programie. Zaznaczają też, że "nie zapomną o kierowcach".

Zapowiadają na przykład dokończenie budowy obwodnicy śródmiejskiej od ronda Wiatraczna do ronda Żaba (to także zapowiedź obecnej prezydent), zniesienie opłat za abonament parkingowy na pierwszy samochód w rodzinie dla płacących podatki w Warszawie czy budowę bezkolizyjnych skrzyżowań w ciągu Doliny Służewieckiej.


Kolejni geniusze polityki transportowej - zwiększać udział zbiorkomu, zachęcając do posiadania samochodów i podróżowania nimi po mieście - to na pewno się uda.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/