Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 12:40 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
Chyba ta barwna grupa nie doczekała się swojego wątku. Proszę wpisywać spostrzeżenia, uwagi, pomysły, wiadomości.
Na początek:
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,papierem-toaletowym-zaatakowali-przewoz-osob,41700.html
I następnie:
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,papier-na-ulicy-transparenty-race-taksowkarze-protestowali,41686.html
Cytuj:
Taksówkarze protestowali w poniedziałek przeciwko projektowi deregulacji ich zawodu. Na Czerską przynieśli race i transparenty. Obrzucili ulicę papierem toaletowym.

Kontrola pseudotaksówek:
http://www.tvnwarszawa.pl/informacje,news,ratusz-uderza-w-pseudotaksowkarzy,41865.html
I teraz moje uwagi.
Moje spostrzeżenia odnośnie jazdy taksówkarzy nie są zbyt pozytywne. Dlaczego?
W przeciągu zeszłego tygodnia dostąpiłam zaszczytu wyprzedzenia mnie przez taksówkę (na Górczewskiej przy Wola Parku) z odstępem 5cm, przy znacznej prędkości. Dostałam palpitacji serca, a Taksówkarz 'spokojnie' zjechał sobie zatankować. :evil:

Innego dnia zaobserwowałam zachowanie taksówkarza przy Centralnym. Jadąc z Chałubińskiego stanął na czerwonym, jak przykazało. Następnie przesunął się za linię zatrzymania. Kolejno wykorzystał brak ruchu na Jerozolimskich i przejechał skrzyżowanie, po czym udał się na postój taksówek :? Na koniec zapaliło się zielone :)
Może jestem idealistką, ale fajnie by było, gdyby księża przestrzegali dekalogu, urzędnicy byli nieprzekupni, a kierowcy, szczególnie zawodowi, przestrzegali Kodeksu Ruchu Drogowego.

Żeby nie było jednostronnie, na koniec pozdrowię taksówkarza, który zaoferował się, że popilnuje mi roweru, jak następnym razem będę pod Rotundą, a w razie potrzeby przewiezie z rowerem. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 13:24 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Moje doświadczenie jest takie, że nie widzę szczególnej różnicy w stylu jazdy taksówkarzy i całej reszty. Czasem się zdarzy, że jakaś taksówka wyprzedzi mnie, zachowując niewystarczający odstęp, ale nie jest to reguła.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 14:17 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N paź 18, 2009 19:39
Posty: 416
Osobiście też nie doświadczyłem od taksówkarzy niczego gorszego niż od innych kierowców.
Jeżeli już miałbym generalizować to jako dosyć jednorodną grupę pod względem kultury jazdy wskazałbym kierowców autobusów.
Tyle, że pod względem pozytywnym.
Albo ja mam jakiegoś do nich farta.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 17:32 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 13:11
Posty: 1024
Lokalizacja: Warszawa
Protestujący w poniedziałek pod Agorą taksiarze byli uroczy. Przyjechali z petardami, syrenami i innymi generatorami hałasu. Na transparencie mieli "Dajcie nam spokojnie i uczciwie pracować"

Od poniedziałku stałem się jeszcze większym zwolennikiem otwarciem tego zawodu.

_________________
Pozdrawiam rowerowo - Rafał 'Raffi' Muszczynko
__________________________________________________
Jeździć możesz powoli, ale myśleć musisz szybko ;-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr kwi 18, 2012 22:12 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): N mar 01, 2009 12:43
Posty: 368
Mojego kolegę z Belgii taksiarz z "Grosik Taxi" przewiózł spod dworca centralnego na Hożą za 100 zł (godz. 15-ta, jazda trwała 10 minut).

Mnie pan z Merc Taxi zapewniał, że im Polcard zabrania przyjmować płatności kartą na kwoty mniejsze niż 20 zł (akurat nie miałem mniej niż 50 zł, a Pan miał wydać tylko do 30 zł). Polcard stwierdził, że Pan mówił nieprawdę, biuro w Merc Taxi na maile nie odpisuje.

Więc mogą mnie pocałować w trąbkę taksówkarze. Wszędzie staram się jeździć albo rowerem, albo autobusem, albo swoim samochodem, a nie dać im zarabiać. Z tego, co widzę, to w tym fachu uczciwych ludzi jest mniejszość.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz kwi 19, 2012 6:22 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2820
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
PMN76 napisał(a):
Osobiście też nie doświadczyłem od taksówkarzy niczego gorszego niż od innych kierowców.
Jeżeli już miałbym generalizować to jako dosyć jednorodną grupę pod względem kultury jazdy wskazałbym kierowców autobusów.
Tyle, że pod względem pozytywnym.
Albo ja mam jakiegoś do nich farta.


Moje subiektywne odczucie to, że taksówkarze jednak trochę częściej niż przeciętni kierowcy czują się panami szosy i kierownicy zobowiązanymi do "edukowania" innych uczestników ruchu. Ale też pewnie jest to częściowo kwestia łatwiejszego zapamiętania taksówki jako taksówki. W zasadzie jedyną pozytywnie wyróżniającą się grupą wg moich doświadczeń są kierowcy dużych ciężarówek.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 6:43 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Śr maja 13, 2009 6:52
Posty: 658
Lokalizacja: Grochów,Gocławek, Szaserów
https://docs.google.com/open?id=0BxBtWT ... MVdranZTZw
Za takie sytuacje "bardzo lubię" taksówkarzy.A teraz bez ironii.Nie na darmo nazywa się ich "złotówami" bo nic na drodze nie widzę ,bo oczy zasłaniają im złotówki.Bardzo niska kultura osobista,brak znajomości choćby jednego zachodniego języka ,choćby w podstawowej wersji,kradną w żywe oczy,niechlujnie ubrani,nie ogoleni,palą w pojazdach na postoju etc,etc. Nie wspomnę tu o kulturze jazdy,doświadczyłem jak Was wielu na własnej skórze.
Jestem za uwolnieniem dostępu do tego zawodu.

_________________
Inżynier to pewien stan umysłu,a nie tytuł.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 9:09 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Pt kwi 04, 2008 11:21
Posty: 416
Lokalizacja: Laski - Warszawa
Ja mam generalne wrażenie, że zawodowi kierowcy traktują z pogardą rowerzystów, co znajduje wyraz w zachowaniach dla mnie niebezpiecznych. Oczywiście nie wszyscy i nie zawsze, ale trend jest moim zdaniem wyraźny. Nie mam pewności czy taksówkarze wyróżniają się na tle tej grupy - raczej tak, na minus, ale to już bardzo subiektywne odczucie. Nie odnosiłbym tego natomiast w ogóle do planów otwarcie tego zawodu - w tej sprawie trzeba poznać bliżej doświadczenia tych miast i tych państw, które coś takiego zrobiły.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 10:17 
Offline
Bywalec

Dołączył(a): Śr lip 28, 2010 23:16
Posty: 70
Lokalizacja: Warszawa Ursynów / Mokotów
Wyglada na to, iż każdy ma trochę odmienne doświadczenia z kierujacymi pojazdami wielośladowymi. Dla mnie kierowcy zawodowi są bardzo rożnorodną grupą - większość jest OK. Natomiast z niebezpiecznymi manewrami spotykalem sie zarowno u taksówkarzy jak i u kierowców autobusów. I chyba podobnie często. Z ciężarówkami ma na szczęście mało doczynienia, bo staram sie unikać głównych dróg tranzytowych dla nich. Mnie natomiast przerażają najbardziej kobiety z komórką prowadzące samochód jedną ręką. Stanowią około 50% wszystkich kierowców którzy prowokują kolizyjne sytuacje w skręcie w prawo. Przynajmniej na mnie.

_________________
Wer Straßen sät, wird Verkehr ernten. Herman Knoflacher; TU Wien


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt kwi 20, 2012 10:26 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Pt lis 18, 2011 13:25
Posty: 164
Przy skręcie w prawo doświadczam wymuszeń na niemal każdej zielonej strzałce, niezależnie od typu kierowcy :(
Często słyszy się o napadach na taksówkarzy
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,90279,11047660,Brutalny_napad_na_taksowkarza__Sprawca_zatrzymany.html
Cytuj:
Przebite płuco, liczne rany kłute ciała - w takim stanie był taksówkarz, którego napadł turysta z Mazur. Kierowcy udało się uciec napastnikowi i zatrzymać samochód przy drodze

Cz korporacje podejmują jakieś środki, żeby do takich sytuacji nie dochodziło? Może montują kamery? Wtedy i taksówkarze byliby bezpieczniejsi, a pasażerowie mogli łatwiej dochodzić swoich praw.
Proponuję jedną w środku, drugą rejestrującą drogę, żeby też zniechęcić do łamania przepisów. A może zamontować tachometry jak w ciężarówkach?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL