Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn paź 13, 2008 12:35 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
Przy ratuszu na Żoliborzu jest parking rowerowy taki na kilka rowerów. Widziałem dziś jak przechodziłem. Kwestia czy monitorowany. Niestety bez zadaszenia. Jednym słowem nie ma im czego chyba przypominać. Bo B&R zawsze jakiś jest.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt sty 09, 2009 15:04 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
P&R story część dalsza z cudownym komentarzem dziennikarza. Swoją drogą dla kogo ten parking? Ursynów za mały na jechanie samochodem do metra, a z Piaseczna nikt chyba tu nie przyjedzie???

ŻW, dział "Kierowca" (!)
http://www.zw.com.pl/artykul/2,323413_P ... tkami.html

Parking świeci pustkami
mz 09-01-2009, ostatnia aktualizacja 09-01-2009 12:58
O trudnych początkach nowego parkingu Park and Ride przy stacji metra Stokłosy donosi Marcin Włodarski z TVP Warszawa. Pięć dni po jego otwarciu zapełnionych dziś było tylko 20 z blisko stu miejsc.

Urzędnicy mają nadzieję, że samochodów będzie więcej. Niestety przy zimowej pogodzie kierowcy, którzy chcą zostawić auto, muszą pokonywać dystans ponad stu metrów do stacji metra.
ŻW Online


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 20, 2009 9:01 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,3486 ... Jedz_.html

Kontrolują bilety w garażu "Parkuj i Jedź"
Jarosław Osowsk

Na bazarku pod halą robię zakupy, czasem w poniedziałek przed pracą. Ostatnio przed wjazdem na parking natknąłem się na napis: "Brak wolnych miejsc". Dziś był inny: "Ślisko, 10 km/h". Choć ślisko to było raczej na klatce schodowej. Wolnych miejsc, mimo że mamy pierwszy dzień ferii zimowych, też zresztą nie było za dużo - kwadrans po 9-tej szybko zapełniały się ostatnie na najwyższym poziomie. Co wbrew malkontenctwu ekologów (nie jestem pewien, czy w tym kontekście pasuje do nich to określenie) pokazuje, że garaż jest strzałem w dziesiątkę (szkoda tylko, że taki brzydki - kompletnie zepsuł widok, gdy jedzie się Marymoncką od strony Bielan).

Prawdziwe zaskoczenie było jednak przy wyjeździe. Otóż pierwszy raz, odkąd korzystam z tego garażu, spotkała mnie kontrola biletów. Wyglądało to tak, że brama wyjazdowa była przegrodzona dodatkowym szlabanem, stał kontroler z czytnikiem do kart miejskich. Zbliżyłem swoją z biletem 90-dniowym i droga wolna. Spytałem, co się takiego stało. Pan kontroler odpowiedział mniej więcej tak: "Sprawdzamy już od tygodnia!".

To "już" zabrzmiało trochę zabawnie, bo parking działa od kwietnia 2007 r. Choć dość łagodna polityka ZTM w kwestii kontroli w tym miejscu nie budziła u mnie w sumie jakichś większych zastrzeżeń. Proponuję, żeby kontynuować tę praktykę w soboty, gdy dwa górne poziomy garażu są puste, a na dolnym parkują liczni zakupowicze spod Hali Marymonckiej (a po ostatnich przebudowach nie ma tu w okolicy zbyt dużo miejsc postojowych). A żeby wszystko było zgodnie z prawem, najlepiej byłoby znieść obowiązek kupowania biletu przesiadkowego w weekendy.

Źródło: warszawa.gazeta.pl

-----------
I cudowny komentarz:
Autor: Gość: zenek IP: *.aster.pl 19.01.09, 22:13
A teraz najlepsze!!!!
Nawet jak cię złapią to nie dają mandatu tylko każą kupić bilet u obsługi parkingu
Parkowanie za darmo!!!!!!!!!!!

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 20, 2009 9:05 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
No i kolejne 30mln w błoto:

Garaż nad stacją metra będzie większy
Jarosław Osowski
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,9519 ... ekszy.html

Nie 170, ale 230 miejsc postojowych zmieści się w garażu przy stacji metra Plac Wilsona i nad nią. Zarząd Transportu Miejskiego zdecydował właśnie o powiększeniu niewykorzystywanego od czterech lat pomieszczenia. Wkrótce początek projektowania, a budowa pod koniec roku
W przyszłym roku centralną część Żoliborza, który cierpi na brak miejsc parkingowych, czeka spore odciążenie. Pod warunkiem, że uwolnione z aut chodniki zostaną dla pieszych, a nie dla kolejnych kierowców, którzy lubią tu zostawiać samochód i przesiadać się do metra.

Nikt nie może wciąż korzystać ze stumetrowej hali, która powstała pod ul. Słowackiego w trakcie budowy torów dla pociągów metra. W 2004 r. urzędnicy rządzącego wtedy w mieście Lecha Kaczyńskiego miesiącami nie mogli się zdecydować, czy, jak i za ile wykorzystać to pomieszczenie. Kiedy w końcu przyznali, że garaż bardzo by tu się przydał, wszystko było już zasypane. Przez trzy następne lata nie można było dobudować wjazdu do podziemi, bo Metro Warszawskie mogłoby stracić gwarancję na konstrukcję stacji.

Przymiarki zaczęły się dopiero w zeszłym roku. Powstały cztery koncepcje urządzenia garażu. W ostatnich tygodniach konsultowały je władze Żoliborza. Odrzuciły wersję z wjazdem przed urzędem dzielnicy od strony ul. Słowackiego. Popierały za to wygospodarowanie dodatkowych 60 miejsc między swoją siedzibą a domem handlowym Merkury. I ten właśnie pomysł poparł inwestor garażu Zarząd Transportu Miejskiego, choć koszt budowy wzrośnie o ponad 7 mln zł, do 28,8 mln.

Przez to sprawa wisiała na włosku, ale ostatecznie w tegorocznym budżecie miasta udało się zapewnić pierwsze pieniądze na projekt. Jeśli dobrze pójdzie, prace mogłyby się zacząć pod koniec roku. Nie powinno być większych utrudnień w ruchu, bo po zamknięciu wiaduktu przy Dworcu Gdańskim linia tramwajowa na ul. Słowackiego i tak jest nieczynna. Kierowcy mają wjechać do podziemi w 2010 r. Ponieważ nie będzie to parking przesiadkowy, taki jak koło stacji metra Marymont (jest zamknięty w godz. 2.30-4.30), urząd dzielnicy planuje, że w nocy będą mogli z niego korzystać okoliczni mieszkańcy.

Przy okazji tej inwestycji burmistrz Żoliborza Janusz Warakomski zamierza poprawić wygląd sąsiedztwa urzędu, gdzie stoją teraz niezbyt urodziwe budki. To w ich miejscu powstanie dodatkowa część garażu z wjazdem. Kioski wrócą w nowej formie architektonicznej po zasypaniu betonowej konstrukcji. Nad nią władze dzielnicy chcą urządzić nowy miejski plac.

Stacja Plac Wilsona nie jest jedyną, nad którą znajduje się puste pomieszczenie techniczne. Podobne czeka na zagospodarowanie nad stacją Dworzec Gdański. W jej okolicy samochody zostawiają codziennie dziesiątki kierowców, którzy chcą uniknąć płacenia za postój w centrum i podjeżdżają tam metrem. Według rzecznika prasowego Metra Warszawskiego Krzysztofa Malawki decyzja o przeznaczeniu tego pomieszczenia należy do władz miasta. - Najpierw garaż przy stacji Plac Wilsona i przejście podziemne ze stacji Dworzec Gdański w stronę Żoliborza - mówi Igor Krajnow, rzecznik ZTM. W poniedziałek PKP Polskie Linie Kolejowe otwierają oferty wykonawców startujących w przetargu na wydrążenie tego podziemnego korytarza.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna

_________________
Walcz o połaczenie rowerowe Ursynowa i Służewca:
http://www.facebook.com/RoweremNaSluzewiec
pisz wnioski do Burmistrza: burmistrz@mokotow.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt sty 20, 2009 21:31 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz wrz 06, 2007 19:35
Posty: 302
Lokalizacja: Bemowo
Dlaczego w błoto ? Właśnie bardzo dobrze że w końcu ten parking powstanie, grunt żeby przy tej okazji wyeliminować w okolicy nielegalne parkowanie na powierzchni (np. po południowej stronie Słowackiego, na chodniku nie przylegającym do jezdni). Kompletnym kretynizmem jest dla mnie to że ten parking nie powstał od razu kiedy budowano stację.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 9:33 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Po prostu rewolucja...

http://www.zw.com.pl/artykul/2,333095_Bez_biletu_nie_zaparkujesz.html

Konrad Majszyk napisał(a):
Na każdym nowym parkingu Parkuj i Jedź będzie bramka do kontroli biletów – obiecuje ZTM. Ale na tych już wybudowanych miejsca wciąż będą mogli blokować klienci bazarków.

Parkuj i Jedź przy stacji Marymont. Publiczna inwestycja za 11,3 mln zł służy także do darmowego postoju dla klientów Hali Marymonckiej. Tutaj czytników biletów nie będzie

W ubiegłym tygodniu ujawniliśmy kulisy „kreatywnej statystyki” w Zarządzie Transportu Miejskiego. Urzędnicy chwalą się, że parkingi Parkuj i Jedź przy stacji Marymont i Wilanowska są zapełnione w 100 proc.

Jak to możliwe? Na parkingach nie ma bramek biletowych przy wjeździe, a pracownicy nie mają terminali do sprawdzania kart – wjeżdża, kto chce, i za darmo. Na dodatek elektroniczny system dolicza nieistniejących kierowców – informuje na tablicach o braku miejsc do parkowania, kiedy te jeszcze są, tylko na wyższych poziomach.

Co na to pracownicy ZTM?

– Każdy nowy parking Parkuj i Jedź będzie wyposażony w urządzenia do sprawdzania ważności biletów. Tak stanie się np. na parkingach przy stacjach metra Ursynów i PKP Anin, które zostaną otwarte w tym roku – obiecuje rzecznik ZTM Igor Krajnow.

Wcześniej urzędnicy upierali się, że konieczność włożenia skasowanego biletu do bramki groziłaby zablokowaniem wyjazdu z parkingu (w garażu na 1,6 tys. aut dla klientów Złotych Tarasów do takich scen jednak nie dochodzi).

Jak zapowiada ratusz, w ciągu kolejnych lat liczba parkingów Parkuj i Jedź w stolicy wzrośnie do 30. Takie obiekty mają powstać m.in. nad pętlą tramwajową w al. Krakowskiej, a także przy stacjach PKP: Rembertów, Wawer, Falenica i Żerań.

Na istniejących parkingach ZTM nie zamierza na razie instalować kasowników. Twierdzi, że wysyła w te miejsca kontrolerów. Za parkowanie bez biletu grozi 100 zł kary. Od inauguracji w 2007 roku systemu Parkuj i Jedź ZTM nie ukarał w ten sposób ani jednego kierowcy.


Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 12:30 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Niewątpliwie jest to krok w słuszną stronę, tylko co z kierowcami, którzy będą chcieli zaparkować na parkingu aby pojechać dalej komunikacją miejską (czyli wykorzystać go zgodnie z przeznaczeniem), ale nie będą mieli przy sobie biletu w chwili wjazdu na parking? Ja miałem ostatnio taką sytuację na P&R Wilanowska - wjechałem, zaparkowałem, po czym kupiłem w okienku bilet. Jakby była bramka, to by nie dało rady. Przy tych bramkach powinna być zatem także możliwość kupienia biletu. Ale nadal nie wiem, co z tymi osobami, które bilet kupiły przez komórkę. Mam nadzieję, że instalując te bramki wezmą to pod uwagę i zainstalują jakieś sensowne rozwiązanie, a nie coś w stylu biletomatów nieobsługujących kart płatniczych albo sprzedających tylko bilety jednorazowe.

W ogóle ostatnio kilka razy korzystałem z P&R Wilanowska i nawet odniosłem pozytywne wrażenie, abstrahując oczywiście od klasycznych problemów typu bezsensowne poprowadzenie chodników od parkingu do metra czy brak dogodnego przejścia dla pieszych przy tramwaju.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 12:38 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
Stary Trampek napisał(a):
... Ale nadal nie wiem, co z tymi osobami, które bilet kupiły przez komórkę...

Sprawę załatwi wejściówka. Taka jak do bramek metra.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 14:18 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Cytuj:
Sprawę załatwi wejściówka. Taka jak do bramek metra.


Nie wiem, czy załatwi. Chodzi mi o taką sytuację - stoję sobie w korku na Wilanowskiej, nagle myślę sobie "Eee, po co będę się męczył w tym korku - wjadę sobie na parking i pojadę dalej metrem". Jasne, że nie mam przy sobie ani biletu, ani wejściówki, ale mam ochotę legalnie skorzystać z P&R. Podjeżdżam, a tam bramka, do której muszę włożyć bilet lub wejściówkę. Co dalej?

Oczywiście sytuacji takiej nie będzie na Wilanowskiej, bo tam bramek nie założą :wink:

Chodzi mi tylko o to, że trzeba stworzyć rozwiązanie możliwie zachęcające do P&R, a brak możliwości wygodnego kupienia biletu na miejscu nie będzie zachętą.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 14:28 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Paweł napisał(a):
Stary Trampek napisał(a):
... Ale nadal nie wiem, co z tymi osobami, które bilet kupiły przez komórkę...

Sprawę załatwi wejściówka. Taka jak do bramek metra.


Obaj kombinujecie jak koń pod górkę. Bramki powinny być na _wy_jeździe z parkingu. Nie wyjedziesz, dopóki nie pokażesz biletu / uregulujesz należności. Tak to działa na większość płatnych parkingów, które znam.

Nota bene, ciekawie byłoby przenieść tę zasadę do środków komunikacji publicznej...

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL