Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 14:49 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
Na pewno ja a chyba i Stary Trampek mówimy właśnie o takich bramkach na_wy_jeździe. Co do sytuacji, że nagle ma się ochotę na P&R to zawczasu można załatwić wejściówkę do bramki i nosić zawsze przy sobie z dokumentami.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 14:57 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Paweł napisał(a):
Na pewno ja a chyba i Stary Trampek mówimy właśnie o takich bramkach na_wy_jeździe.


Skoro mówicie o bramkach na _wy_jeździe, to po co jakieś wejściówki? Przecież musisz mieć bilet, żeby korzystać z komunikacji miejskiej. Korzystanie z komunikacji miejskiej ma miejsce _przed_ odebraniem samochodu z parkingu Park&Ride, a więc w momencie _wy_jeżdżania z parkingu musisz mieć już dawno skasowany / aktywowany bilet, który możesz spokojnie kupic _po_ zaparkowaniu na parkingu Park&Ride.

Czy przewidujecie jakieś zawichrowania czasoprzestrzeni wokół P+R Wilanowska?

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 16:13 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
olek napisał(a):
Czy przewidujecie jakieś zawichrowania czasoprzestrzeni wokół P+R Wilanowska?


Tego nie można wykluczyć. W MZK to się zdarza. Sam z pewnością byłeś chociaż raz w autobusie, w którym kierowca zachowywał się tak jakby był w innej czasoprzestrzeni :wink:

Generalnie chodzi nam o sytuację gdy kupujesz bilet przez komórkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 18:38 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Cytuj:
Obaj kombinujecie jak koń pod górkę.


Otóż ja rzeczywiście kombinowałem jak ów koń i chodziło mi o wjazd :oops: Chyba kwalifikuję się na pracownika dowolnego warszawskiego urzędu...

Nie wiem, czy skompromitowawszy się poprzednimi postami mogę jeszcze coś w tej sprawie napisać, ale wydaje mi się, że przy wyjeżdżaniu to i z komórką nie powinno być problemu, bo na P&R jest przecież zawsze ktoś z obsługi, kto taką wejściówkę/wyjściówkę po okazaniu kodu z komórki mógłby wydać. Byłoby to nawet wskazane, aby płacący w ten sposób nie musiał kombinować, jak się dostać na peron metra. Zaopatrywanie się zawczasu w wejściówkę jest dobre dla ludzi zapobiegliwych, a takich w tym kraju jest mało.
Mam nadzieję, że tym razem nie przeoczam żadnej oczywistości... :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pn lut 09, 2009 23:35 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So cze 09, 2007 14:46
Posty: 984
Lokalizacja: Belany
Stary Trampek napisał(a):
Ale nadal nie wiem, co z tymi osobami, które bilet kupiły przez komórkę.


Spokojnie. Takie bilety jakie teraz można kupić przez komórkę (minutowe), nie kwalifikują na użytkownika PiJ (formalnie wymagany minimum bilet dobowy).

Nawet jeśli pojawi się komórkowy dobowy (sądzę że tu główną przeszkodą jest obecnie konieczność wyposażenia kontrolerów KolMazu w mechanizmy sprawdzania biletów komórkowych), to mPay ma urządzonka które w pełni online komunikują się z systemem sprzedaży i sprawdzają co i jak. Na razie ważniejszym pytaniem jest, kiedy Orange i Era raczą łaskawie wejść w system mPaya. Bez tego raczej pomysł umrze, a byłoby szkoda. Póki co, BZWBK ma umożliwić bezpośrednie obciążanie konta z komórki.

olek napisał(a):
Bramki powinny być na _wy_jeździe z parkingu. Nie wyjedziesz, dopóki nie pokażesz biletu / uregulujesz należności.(...)
Nota bene, ciekawie byłoby przenieść tę zasadę do środków komunikacji publicznej...


Londyńskie OysterCardy jakoś tak nie mają? Tj liczą cenę za bilet na faktycznie przejechanej trasie - kasujesz przy wejściu i przy wyjściu. Disclaimer: mogę bredzić.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Wt lut 10, 2009 7:43 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
Tak, Oyster Cards tak działają, dlatego ważne jest skasowanie też przy wyjściu. W metrze nie ma problemu bo na prawie wszystkich stacjach (z wyjątkiem np. Bank) żeby wyjść trzeba przejść przez bramkę (oczywiście zamkniętą, nie tak jak u nas). Ale np. w DLR - Dockland Light Railway - (wspaniały przykłąd od czego trzeba zacząć rewitalizując jakieś miejsce) nie ma bramek, są same czytniki. I tam nie kasując przy wyjściu zapłącimy maksymalną opłatę.
Ale w Londynie są strefy, których u nas nie ma.

Oyster Card to przykłąd co można zrobić na tej samej technologii co karta warszawska. U nas nawet dobowego się nie da wgrać, nie mówiąc o ładowaniu kart kwotami pieniędzy - to się u nas da ale ... dla samochodziarzy do płacenioa za parkowanie. Oczywiście pobrać z takiej karty 2.80 przy wejsciu do metra/tramwaju/autobusu to już się nie da.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 20, 2009 15:45 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): So sty 19, 2008 18:33
Posty: 460
Lokalizacja: Żoliborz
Cytuj:
Źródło: http://www.mojursynow.pl/mojursynow/1,90636,6384393,Parking_na_Stoklosach_coraz_bardziej_popularny.html

Gazeta.pl > Mój Ursynów > Aktualności
15.03.2009 16:12
Parking na Stokłosach coraz bardziej popularny

Z każdym tygodniem rośnie popularność parkingu "Parkuj i Jedź" w pobliżu stacji Stokłosy. Obecnie parkuje tam regularnie ok. 60 samochodów.

Pomimo początkowej niechęcie kierowców, do zostawiania auta na tym parkingu i ok. 2-3 minutowego spaceru do najbliższego wejścia na stację metra, od kilku dni zajętych jest 3/4 z 98 miejsc postojowych.

Być może wpływ ma na to pogoda, albo kierowcy z podwarszawskich miejscowości oraz mieszkańcy oddalonych od metra części Ursynowa przekonali się do zostawiania tam aut.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Pt mar 20, 2009 17:23 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Cytuj:
...mieszkańcy oddalonych od metra części Ursynowa przekonali się do zostawiania tam aut.


...rezygnując tym samym (przynajmniej w części przypadków) z dojeżdżania do metra jedną z lokalnych linii autobusowych.

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz maja 14, 2009 16:52 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://www.zw.com.pl/artykul/244829,362 ... metra.html

Cytuj:
Zastawili Bonifraterską i wsiedli do metra
ar 14-05-2009, ostatnia aktualizacja 14-05-2009 16:28

Nowy parking "Parkuj i jedź" powstał bez jakiegokolwiek udziału władz miasta. Kierowcy wzięli sprawy w swoje ręce i dostosowali do własnych potrzeb zamknięty odcinek Bonifraterskiej. Masowo przesiedli się do metra.

- O 40 tys. wzrosła w ostatnich trzech dniach liczba pasażerów w metrze - cytuje rzecznika Metra Warszawskiego Krzysztofa Malawko Marcin Gałuszko z TVP Warszawa. Wszystko z powodu zamknięcia placu Bankowego. Do podziemnej kolejki przekonali się przede wszystkim ci, którzy z Bielan i Żoliborza dojeżdżają do Śródmieścia.

W ostatnich dniach zamknięty od kilku lat odcinek Bonifraterskiej między Słomińskiego a Międzyparkową zamienił się w parking. Kierowcy zostawiają na nim samochody, po czym kierują się na stację metra Dworzec Gdański. Ulica jest wyłączona z ruchu, jednak nie trwają na niej żadne prace remontowe. Korzystają z tego zaradni warszawiacy. Samochody stoją m.in. wzdłuż jezdni oraz na zamkniętej pętli autobusowej.


Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz lis 19, 2009 9:40 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Z przyszłorocznego budżetu

- średni miesięczny koszt utrzymania parkingu w systemie "Parkuj i Jedź", bez parkingu na
WKM - 80 818 zł
- średni miesięczny koszt utrzymania WKM [Młociny], w skład którego wchodzą: parking P+R, pętla
autobusowa, pętla tramwajowa, zadaszone ciągi piesze, budynek przesiadkowy, tereny
zewnętrzne - utwardzone i zielone.
439 946 zł

A z działki ZDM:

- średni miesięczny koszt utrzymania parkingu:
- kubaturowego 26 250 zł

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL