Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: Cz lip 03, 2008 10:08 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://www.zw.com.pl/artykul/265695.html

Konrad Majszyk napisał(a):
Parkuj bez biletu i stój

02-07-2008, ostatnia aktualizacja 03-07-2008 08:33

Strażnicy nie sprawdzają, czy kierowcy korzystający z parkingów Parkuj i Jedź mają bilety. A kanary pojawiają się tu co trzy dni.

System Parkuj i Jedź okazał się w Warszawie strzałem w dziesiątkę – twierdzi w oficjalnych komunikatach Zarząd Transportu Miejskiego. Ratusz planuje uruchomienie w tym tygodniu nowego parkingu tego typu obok Stadionu Dziesięciolecia. Posłuży na czas zaplanowanego do 22 sierpnia remontu mostu Poniatowskiego. Będzie liczył 380 miejsc (prawie dwa razy więcej, niż wcześniej planowano).

Miejsca za prześcieradłem

Z istniejących parkingów największe oblężenie przeżywa ten przy stacji metra Marymont.

Z danych ZTM wynika, że zajętych jest tam dziennie średnio 385 na 400 miejsc. Na trzeciej kondygnacji tego naszpikowanego kamerami obiektu wisi często widoczne z ul. Włościańskiej prześcieradło z napisem „Brak miejsc” (kierowcy żartują, że to system informacji na miarę możliwości miasta).Skąd ten tłok na parkingu? Warunkiem skorzystania z Parkuj i Jedź miało być okazanie przy wyjeździe biletu komunikacji miejskiej: dobowego, trzydniowego, tygodniowego, 30- albo 90-dniowego. Tymczasem dziennikarz „ŻW” parkuje na Parkuj i Jedź Marymont od miesiąca, od kiedy zaczął się remont wiaduktu na Powązkowskiej. Przez ten czas nikt nie prosił go o okazanie biletu.

– Pracownicy parkingu biletów nie sprawdzają – potwierdza rzecznik ZTM Igor Krajnow. – Aby to robić, musieliby codziennie pobierać z siedziby przy Senatorskiej terminale do kontroli kart miejskich i biletów z paskiem magnetycznym – wyjaśnia.

Do sprawdzenia biletu na kartoniku nie trzeba jednak terminalu – data ważności jest wydrukowana. Zawartości karty miejskiej już tak nie sprawdzimy, ale kierowca mógłby chociaż pokazywać strażnikowi plastikowy nośnik.

Nie da się i już

ZTM mnoży jednak trudności. Jak usłyszeliśmy, czasami kasowniki nie drukują daty ważności z powodu braku tonera, kartę miejską można okazać pustą, a kontrola każdego kierowcy spowodowałaby korki przy wyjeździe.System jest więc kompletnie nieszczelny. Wjeżdża, kto chce i kiedy chce. Auta mogą tu zostawiać kupcy i klienci z Hali Marymonckiej albo mieszkańcy okolicznych osiedli.

Urzędnicy twierdzą, że do takich sytuacji nie dochodzi.

– Co najmniej dwa razy w tygodniu na parkingu pojawiają się kontrolerzy biletów. Sprawdzają każdego kierowcę, który wyjeżdża – twierdzi Krajnow.Brak miejsc akurat na tym parkingu ZTM tłumaczy jego dogodnym położeniem.Budowa parkingu Parkuj i Jedź obok Hali Marymonckiej kosztowała ponad 11 mln zł. Jesienią zacznie działać gigantyczny parking Parkuj i Jedź na 1000 aut przy ostatniej stacji pierwszej linii metra – Młociny. ZTM planuje w ciągu dwóch najbliższych lat zbudować parkingi w al. Krakowskiej (obok pętli tramwajowej), przy ul. Czecha (przy stacji PKP) i w al. KEN (przy stacji metra Ursynów).

Cytuj:
Opinie czytelników:

misiafizia: Najprostszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie na stałe czytnika, który uruchamiałby podniesienie szlabanu przy zbliżeniu do czytnika ważnego biletu. Myślę, że nie byłyby to znaczące koszty dla miasta.


Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: N lip 06, 2008 17:58 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
Cytuj:
Opinie czytelników:

misiafizia: Najprostszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie na stałe czytnika, który uruchamiałby podniesienie szlabanu przy zbliżeniu do czytnika ważnego biletu. Myślę, że nie byłyby to znaczące koszty dla miasta.


No cóż - takie rozwiązania są standardem za granicą. Widać u nas ludziom się "ufa" :shock:

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Wt sie 26, 2008 16:36 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
To ktos ma pomysl jak domoroslym posobem i niezaleznie od zarzadzajacej instytucji sprawdzic ilu parkujacych faktycznie korzysta z KM po zaparkowaniu (albo przed) i posiada bilet?

Da rade sledzic jakos bezbolesnie i w miare protso parkujacych delikwentow lub scignac ich z biletow?

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sie 27, 2008 11:29 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
Cytuj:
Da rade sledzic jakos bezbolesnie i w miare protso parkujacych delikwentow lub scignac ich z biletow?


Sądzę, że na parkingu Połczyńska nie będzie z tym problemu ;)

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2008 11:39 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,3486 ... dkowe.html
Będą nowe parkingi przesiadkowe
osa
2008-10-07, ostatnia aktualizacja 2008-10-07 21:12

Co nowego w komunikacji? Piąty w Warszawie parking dla kierowców przesiadających się do komunikacji miejskiej powstaje niedaleko stacji metra Stokłosy - poinformował we wtorek Zarząd Transportu Miejskiego. W nocy ze środy na czwartek zmienia się organizacja ruchu w al. "Solidarności" między Pragą a Targówkiem
Nowe parkingi przesiadkowe

Budową piątego parkingu przesiadkowego w Warszawie pochwalił się wczoraj Zarząd Transportu Miejskiego. Do końca roku ma zamiar wygospodarować ok. 100 miejsc na pętli autobusowej Ursynów Płd. u zbiegu al. KEN i ul. Ciszewskiego. Samochód zostawimy tam za darmo, pod warunkiem że skasujemy jeden z biletów okresowych (np. dobowy albo 30-dniowy). Można to zrobić np. na pobliskiej stacji metra Stokłosy.
O wiele więcej miejsc parkingowych (dla 1000 aut) zmieściło się w garażu przy stacji Młociny, który będzie otwarty pod koniec października. Pomoże to rozładować tłok w garażu przy stacji Marymont (400 miejsc wypełnia się tam już ok. godz. 8), 290 kierowców zostawia zaś codziennie auta w garażu przy stacji Wilanowska. Są już gotowe projekty podobnych parkingów przy stacji metra Ursynów (pośrodku al. KEN między ul. Surowieckiego a Doliną Służewiecką), stacji kolejowej w Aninie. ZTM wystąpił już o pozwolenia na budowę i zamierza ogłosić przetargi na ich wykona


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2008 13:28 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
Chętnie zostawiałbym rower na P&R na Wilsona.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2008 14:35 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
P&R Marymont czy Wilanowska to praktycznie zadne P&R, bo zapewnie spora grupa parkujacych tam to pracownicy okolicznych biur z biletami ZTM (moze nawet sluzbowymi?) wzglednie klienci sklepow, bo te parkingi sa po prostu za bardzo w centrum. ZTM niestety nie potrafi tego sprawdzic. Wilsona bylby takim kolejnym, chyba, ze kolega mysli wylacznie o bike&ride.

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Śr paź 08, 2008 15:00 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
Może nawet bez biletów - tam nikt nie sprawdza biletów! Szlaban do wyjazdu otwiera się automatycznie, bez potrzeby okazania/sprawdzenia biletu!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 09, 2008 7:52 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
Paweł napisał(a):
Chętnie zostawiałbym rower na P&R na Wilsona.


A co jest nie tak z P&R Marymont?

Poza tym Dzielnica Żoliborz kilkukrotnie obiecywała strzeżony parking pod Urzędem, to w zasadzie północne wejście do metra Pl. Wilsona, możesz spróbować im to przypomnieć.

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: Cz paź 09, 2008 9:50 
Offline
Stały Bywalec

Dołączył(a): Cz sie 09, 2007 9:16
Posty: 161
Wojtek napisał(a):
...chyba, ze kolega mysli wylacznie o bike&ride.

Ja myślę gdzie by tu zostawiać rower jak najbliżej teatru Komedia. Ale jako, że teraz mam super schowek (niewiadomo jak długo) to i wymagania mam wysokie. zadaszenie monitoring itp. Jak stracę miejscówkę to dopiero będę przyciśnięty do muru.


olek napisał(a):
Paweł napisał(a):
Chętnie zostawiałbym rower na P&R na Wilsona.


A co jest nie tak z P&R Marymont?

Poza tym Dzielnica Żoliborz kilkukrotnie obiecywała strzeżony parking pod Urzędem, to w zasadzie północne wejście do metra Pl. Wilsona, możesz spróbować im to przypomnieć.


Z Marymontem to tylko tyle, że mam dalej... Aczkolwiek tak teraz myślę... (Bo tu chodzi wyłącznie o mojego lenia :P ) No i czas przejścia pieszo. Z Wilsona do teatru komedia jest szybciej pieszo jak ze stacji Marymont. Optycznie ta sama droga. Może to te światła na Popiełuszki.

Co do parkingu pod urzędem to by mnie też urządzało. Przypomnę im. Taki z zadaszeniem mógłby być. Jakby nie było rower 8 h stoi.

P.s. Pozwolisz Olku, jako, że sobie rozmawiamy, że chciałbym się dopisać do grona dwóch bodajże osób, które w ankiecie o Białołęce wnioskowały o bike&ride na rondzie Żaba. Też by mnie urządzał. Rowerkiem do Żaby a dalej tramwajem do metra i na Żoliborz.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna strona

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL