Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: N sty 20, 2008 17:49 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
I czym zajmuje się Drogówka i Kościół

http://wiadomosci.onet.pl/1676619,11,item.html

Policjanci w kościele apelują do babć i dziadków

O ostrożność na drogach apelują do babć i dziadków, w przededniu ich święta, mazowieccy policjanci. Apel odczytywany jest podczas mszy świętych w kościołach na Mazowszu.
Według policjantów, osoby starsze - powyżej 60. roku życia stanowią aż jedną trzecią ofiar wypadków z udziałem pieszych. Podobnie jest ze starszymi rowerzystami, którzy stanowią 38 proc. zabitych w wypadkach na drodze.

Policjanci mazowieckiej drogówki, odwołując się do życiowej mądrości ludzi starszych, apelują: "Liczymy, że zanim powiecie o kimś: "jak on jeździ", "jak on łazi", zastanowicie się "czy ja jestem bez winy?". Liczymy, że będziecie ostrożniejsi, bo świat bez Babci i Dziadka, to nie ten sam świat (...). Jesteście nam potrzebni" - czytamy w policyjnym apelu. Na koniec policjanci życzą babciom i dziadkom, by przekazując swoje doświadczenie wnukom, pamiętali o tym, że "życie to kruchy dar natury i nie warto go tracić przez lekkomyślność".

Apel skierował do mieszkańców Mazowsza szef mazowieckiej policji insp. Igor Parfieniuk.

Mazowiecka policja nie po raz pierwszy przekazuje swoje apele za pośrednictwem kościoła. Wcześniej na mszach świętych policjanci apelowali do kierowców o ostrożną jazdę i do rodziców, by chronili młodzież od patologii i uzależnień.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 2:21 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 999
Lokalizacja: Warszawa
R2D2 O co Ci chodzi :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 8:13 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz lut 01, 2007 20:03
Posty: 371
Lokalizacja: Służew
A o to, że apelowanie do ofiar jest zdecydowanie mniej skuteczne niż apelowanie (także przy pomocy mandatów) do sprawców. Co te dziadki mają zrobić? Siedzieć w domu? Np. ten facet co go przejechano na schodach wejściowych na stację metra Racławicka?
Ci ludzie są też słabego zdrowia trudno się ich leczy więc po nawet niewielkim wypadku skutki są fatalne, łatwiej "nabijają statystyki".

Za tydzień będzie apel - nie chodźcie po ulicach wieczorami bo dostaniecie w głowę, a jak dostaniecie w głowę to zastanówcie się czy to nie wasza wina że łazicie po nocy.

A gadanie:
Cytuj:
"Liczymy, że zanim powiecie o kimś: "jak on jeździ", "jak on łazi", zastanowicie się "czy ja jestem bez winy?"


I jednoczesne nie robienie NICZEGO by w Polsce kierowcy jeździli bezpieczniej jest chamstwem.

Drogówka niech się weźmnie za powszechne łamanie przepisów, a Kościół niech uświadamia wiernym że łamanie przepisów i narażanie życia innych to grzech, a kult samochodu też nie jest dobry.

Przed "moim" kościołem wszyscy wierni parkują na zakazie i tuż przed przejściem dla pieszych. Na trawnikach. Zdrowi ludzie mieszkający 1000 metrów od kościoła jadą na msze samochodem, nawet jak jest ładna pogoda. I na ten temat ksiądz nic nie powie, a nawet słyszałem o warszawskich księżach walczący z SM która wystawiała mandaty parkującym nielegalnie pod kościołem.

Co robi policja? Nie mam pojecia, w Warszawie ich nie widuję, nie słyszałem by ktoś ze znajomych dostał jakiś mandat.
W moim rodzinnym miasteczku nigdy nie było kontroli prędkości, za komuny były wyrywkowe kontrole kierowców, teraz drogowa działalność Policji to tylko polowanie na rowerzystów "po piwku". Samochodów nie zatrzymują, pewnie rowerzyści te babcie rozjeźdżają.

----------------------
Może cały ten temat nie do końca związany z tematem forum, ale jak usłyszałem w radio tego newsa to mnie trafiło.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pn sty 21, 2008 10:54 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 17, 2008 21:55
Posty: 2010
Lokalizacja: Śródmieście, trzecie piętro
R2D2 napisał(a):
Cytuj:
"Liczymy, że zanim powiecie o kimś: "jak on jeździ", "jak on łazi", zastanowicie się "czy ja jestem bez winy?"

I jednoczesne nie robienie NICZEGO by w Polsce kierowcy jeździli bezpieczniej jest chamstwem.
To ma swoją nazwę. Nazywa się to penalizacja ofiary. Tak, jak z kaskami -- tworzenie wrażenia, że styropianowa wydmuszka uchroni przed rozmiażdżeniem przed szesnastokołową ciężarówkę :evil:

R2D2 napisał(a):
teraz drogowa działalność Policji to tylko polowanie na rowerzystów "po piwku". Samochodów nie zatrzymują, pewnie rowerzyści te babcie rozjeźdżają.

Ależ tak! Przynajmniej "po tej linii" szły akcje w czasie ostatniej kampanii wyborczej -- o położenie kresu Masie Krytycznej i zabronienie wszystkiego rowerzystom -- miało to zmobilizować elektorat Partii Człowieka Zwanego Koniem :wink:

_________________
We made it idiotproof. They grow better idiots.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr sty 23, 2008 12:47 
Offline
Zielony Oszołom

Dołączył(a): Cz sty 18, 2007 21:10
Posty: 999
Lokalizacja: Warszawa
Monty B. Ike ciekawa konkluzja, szkoda tylko, że ostatni akapit to OT :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 28, 2008 19:48 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
http://miasta.gazeta.pl/warszawa/1,34862,5064132.html

Łukasz Krajewski napisał(a):
Piesi giną w stolicy

Już 24 pieszych zmarło w tym roku w wyniku wypadków drogowych. W większości przypadków z winy kierowców. Pomóc ma bezwzględne karanie mandatami oraz odblaski

W ubiegłym roku na drogach w Warszawie zginęło 109 osób. Teraz może ich być więcej. Najczęstszą przyczyną śmiertelnych wypadków jest nieprawidłowe przejeżdżanie przez auta przejść dla pieszych.

Z winy kierowców zginęło od stycznia 14 pieszych. Już miesiąc temu Jacek Zawadzki, naczelnik wydziału ruchu drogowego Komendy Stołecznej Policji, ostrzegał, że jego funkcjonariusze będą wnioskować o areszt dla każdego kierowcy, z którego winy zginie pieszy przechodzący przez zebrę. Tak też było w wypadku, który zdarzył się w środę ok. 20 na Puławskiej w Pyrach. Dwa auta zatrzymały się, żeby przepuścić starszą kobietę przechodzącą przez ulicę. Kierowca daewoo nawet nie zwolnił i uderzył w staruszkę. Zginęła na miejscu.

Dziesięć tegorocznych wypadków śmiertelnych to efekt nieostrożności pieszych, którzy wchodzili na jezdnię przed jadący pojazd w miejscu niedozwolonym lub na czerwonym świetle. Policjanci zapowiadają, że będą karać wysokimi mandatami zarówno emerytów przechodzących bezmyślnie przez ulicę, jak i brawurowych kierowców. - Skoro nie można dotrzeć do nich prośbami, dotrzemy do ludzi przez kieszeń - zapowiada Wojciech Pasieczny, zastępca stołecznej drogówki.

W poniedziałek zaczyna się wielka akcja rozdawania pieszym i rowerzystom odblasków. Drogówkę wspomaga w niej Mennica Polska.

Źródło: Gazeta Wyborcza Stołeczna


Zobaczymy, co z tego wyniknie, ale obawiam się, że będziemy mieli szczęście, jeżeli wyniki tej akcji będą jedynie odwrotnie proporcjonalne pod względem kar do sprawców (tj. 14/24 ukaranych to będą piesi). Niestety karanie kierowców wymaga większego wysiłku i komu by się chciało, gdy można złapać pieszego przechodzącego na czerwonym przez pustą jezdnię.

No i oczywiście uwaga ogólna, kolejna akcja zamiast po prostu systematycznej pracy...

Pozdrawiam,
Maciek[/quote]

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Pt mar 28, 2008 22:50 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Śr sty 03, 2007 20:18
Posty: 2049
Lokalizacja: Z Warszawy
I zwracam dodatkową uwagę, że znów odblaski mają chronić przed głupotą - chyba nie tędy droga? Że tylko westchnę na wspomnienie o naszym raporcie o wypadkach z udziałem rowerzystów (bo wkilka wniosków z niego pewnie odnosiłoby się i do pieszych)

_________________
Byłem i jestem jawny, świadomy oraz chętny do współpracy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: Śr maja 07, 2008 21:32 
Offline
Admin

Dołączył(a): Pt gru 29, 2006 10:44
Posty: 2036
Lokalizacja: Bielany, Żoliborz, Praga Północ
W ramach odtrutki na polską głupotę dwa filmiki z australijskiej kampanii (samorządowej) na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego:

http://youtube.com/watch?v=TvC6RryUn0Y

http://youtube.com/watch?v=d_19sosUVoo

_________________
pozdrawiam, olek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: So kwi 11, 2015 6:09 
Offline
Oberspammer

Dołączył(a): Cz sty 04, 2007 19:48
Posty: 2821
Lokalizacja: Ochota / Ursynów
W kampaniach odblaskowych (ew. dyskusjach o nich) często przewija się wątek tabunów pieszych ginących na poboczach, gdzie przecież samochód musi mieć pierwszeństwo i ma prawa nie spodziewać się nikogo innego. Jak sądzicie, ile procent wypadków z udziałem pieszych w porze jesienno-zimowej miało miejsce na poboczach (w skali kraju)?

...

Poniżej jednego procenta.

( http://www.policja.pl/download/1/159267 ... calona.pdf )

Nieco gorzej wygląda udział w wypadkach śmiertelnych (2,5%), ale wciąż jest to kompletny margines.

Można by podejrzewać, że to radykalna poprawa dzięki 15 tys. wystawionych przez 3 miesiące mandatów za brak odblasków, ale np. w 2012 udział wypadków na poboczu też wynosił 1,5%. 99% wypadków ma miejsce tam, gdzie kierowca powinien spodziewać się, że może napotkać pieszego: na przejściach, skrzyżowaniach, chodnikach (4 razy częstsze wypadki niż na poboczu!) i przystankach.

Ciekawe, jak zmieniłaby się statystyka, gdyby zamiast 15 tys. mandatów za brak błyskotki, wystawiono 15 tys. mandatów za nieprawidłowe przejeżdżanie przez przejścia (gdzie ma miejsce 56% wypadków).

Pozdrawiam,
Maciek

_________________
Pozostanie po nas..............|................Włóczykije eu
ta smutna legenda,.-....__...|.......Przejrzyj, polub, podsubskrybuj RSS.
że wciąż nas uczono...........|_________________________________
uczyć się na błędach...........(Włodzimierz Ścisłowski)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
POWERED_BY
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL